پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020
 
۰

کشف بیش از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان

دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
کد مطلب: 676016
معاون مقابله باعرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور در هفت روز گذشته خبر داد.
کشف بیش از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان
به گزارش جهان نيوز، ناصر اصلانی در تشریح این خبر اظهار کرد: مجموع کشفیات هفته مزبور، ۱۹۰۱۴ کیلوگرم هست که نسبت به هفته گذشته که ۱۲۵۰۷ کیلوگرم بوده ۳۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۴۹۴۷ کیلوگرم بوده است که ۷۹ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان، ۲۶۹۴ کیلوگرم حشیش، ۲۴۲ کیلوگرم هروئین، ۶۴ کیلوگرم شیشه، ۱۷ کیلوگرم مرفین، ۴۵۲۵ عدد قرص روان‌گردان و ۱۰۴۸ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط‌شده است.

اصلانی بابیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۹۱۰ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۲۰.۸۹ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۴۶۴۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیرشده‌اند که از این تعداد ۱۵۹ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان، ۱۷۲۰ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۲۳۱۵ نفر معتاد متجاهر دستگیرشده‌اند، همچنین ۴۵۴ نفر طی سایر عملیات مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیرشده‌اند.

معاون مقابله باعرضه ستاد افزود: از ۴۵۲۵ عدد قرص‌های روان‌گردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۳۶۰۶ عدد مربوط به استان سمنان است که نشان‌دهنده ۸۰ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روان‌گردان در هفته اخیر است.

اصلانی بابیان اینکه بالغ‌بر ۸۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور هست، اظهار کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۱۰۱۸۴ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۵۴ درصد کشفیات کشور هست و هرمزگان با ۱۶۳۰ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۲۱۵ کیلوگرم، کرمان با ۱۱۹۱ کیلوگرم، بوشهر با ۱۱۱۶ کیلوگرم، اصفهان با ۸۵۷ کیلوگرم و تهران با ۷۶۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون مقابله باعرضه ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۸۰.۵ درصد است.

اصلانی اظهار کرد: طی این مدت، ۱۱۸ دستگاه خودرو، ۲۷ دستگاه موتورسیکلت، ۲ قبضه سلاح و ۱۴ دستگاه موبایل توقیف شد.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *