سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 Sep 2020
 
۰

بازداشت ۷۲۰ مجرم مرتبط با موادمخدر در سال ۹۷

يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 675612
جزئیات کشفیات موادافیونی توسط پلیس مواد مبارزه با موادمخدر در سال ۹۷ تشریح شد.
بازداشت ۷۲۰ مجرم مرتبط با موادمخدر در سال ۹۷
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم،  سرهنگ محمد بخشنده صبح امروز در نشست خبری در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در سال 97 اظهار کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در سال جاری بیش از 61 باند را شهر تهران منهدم کرد و 14 محور منتهی به تهران را تحت مراقبت قرار دادیم و بیش از 720 قاچاقچی که موادمخدر را به تهران منتقل می‌کردند، بازداشت شدند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ ادامه داد: در حوزه شناسایی و بازداشت فروشندگان موادمخدر در شهر تهران بیش از 70 هزار نفر مجرم مرتبط با موادمخدر را شناسایی کرده که بخش زیادی از این افردا مربوط به معتادان متجاهر بود.

وی تصریح کرد: در بحث کنترل محورهای مواصلاتی به تهران برنامه‌ریزی صورت گرفت اکنون 14 محور منتهی به شهر تهران برای قاچاقچیان قرمز شده و شبانه‌روزی کنترل می‌شود.

بخشنده افزود: بیش از 20 هزار نفر معتاد متجاهر در تهران داریم که 5 هزار نفر آنها کارتن‌خواب هستند، نزدیک به هزار نفر مروبط به اتباع کشور خارجی و بیش‌تر مربوط به اتباع افغانستان در بین 70 هزار مجرم وجود داشت، بخش زیادی از معتادان متجاهر، به دلیل زخم باز، عفونت، هپاتیپ، ایدز و کبر و صغر سن در جمع‌آوری‌ها تعیین و تکلیف نمی‌شوند که از سایر ارگان‌ها می‌خواهیم برای ساماندهی این افردا اقدام کنند.

رئیس پلیس موادمخدر تهران بزرگ با اشاره به وجود 100 کودک زیر 15 یا 16 سال در بین افراد جمع‌آوری شده، گفت: باید مرکزی وجود داشته باشد که این افراد را ساماندهی کنیم، بخش زیادی از کودکان در منازل منطقه 12 حضور داشتند که جمع‌آوری شدند.
وی با اشاره به انهدام بیش از 12 باند فعال در فضای مجازی مرتبط با موادمخدر، گفت: یکی از این بانهدها چند شاخه بود که در چند شهر فعال بودند و بیش از 200 کیلوگرم گل از آنها کشف شد و هشت نفر در این رابطه بازداشت شدند، بخش از این افراد در فضای مجازی اقدام به تبلیغ مثبت درباره موادمخدری مانند گل می‌کردند و جامعه هدف آنها بیشتر دانش‌آموزان و دانشجویان بودند.

بخشنده درباره پاکسازی اطرف مدارس از وجود موادفروشان نیز خاطرنشان کرد: تمام مدارس شهر تهران و اطراف شهر تهران مخصوصاً شهرک‌های حاشیه‌نشین را مدنظر قرار داده و بیش از هزار نفر را در شعاع هزار متری مدارس در بازه زمانی 6 ماهه بازداشت کردیم، اطراف دانشگاه شریف نیز پاکسازی شده و 18 نفر در این رابطه بازداشت شدند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *