پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - 16 Jul 2020
 
۱۳
۷۳
معاون دادستان کل کشور؛

شکایت مدعی العموم و ۲ هزار اهوازی از وزیر ارتباطات

يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
کد مطلب: 674229
معاون دادستان کل کشور گفت: حدود ۲هزار نفر از مردم اهواز و مدعی العموم از وزیر ارتباطات طرح شکایت کرده‌اند که احتمال می‌ورد بعد از بررسی پرونده، حکم انفصال از خدمات دولتی برای وزیر صادر شود.
احتمال انفصال از خدمات دولتی برای آذری جهرمی
به گزارش جهان نيوز، جواد جاوید نیا معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور اظهار کرد: تذکرات متعددی مبنی بر ضرورت اجرای قوانین و مصوبات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و اجرای دستورات قضایی به وزیر ارتباطات داده‌شده بود.

وی افزود: علیرغم اینکه اجرای قانون، دستورات قضایی و مصوبات شورای عالی فضای مجازی بر هر مسئولی واجب و لازم است، اما متأسفانه آقای وزیر به هیچ‌کدام از این تذکرات تمکین نکرده است.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور تصریح کرد: علیرغم اینکه تلاش شد در این قضیه به نحو مسالمت‌آمیزی این موضوع حل‌وفصل شود و وزیر ارتباطات به اجرای قانون تمکین کنند، اما به دلیل اینکه این کار انجام نشد طرح شکایتی علیه وزیر ارتباطات در دادسرای کارکنان تهران مطرح‌شده است.

جاوید نیا یادآور شد: این طرح شکایت هم از سوی مدعی‌العموم و هم از سوی ۲ هزار نفر از مردم اهواز بوده است.

وی با اشاره به دلیل شکایت مردم اهواز از وزیر ارتباطات گفت: مردم اهواز از وزیر ارتباطات بابت عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور شکایت کردند، این شکایت هم به دلیل این است که تعدادی از جوانان جذب گروه‌های تکفیری شده و درنهایت حادثه تروریستی رژه نیروهای مسلح رخ داده و عزیزانشان شهید شدند.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: البته مردم اهواز هم از وزیر ارتباطات و هم مدیران اینستاگرام و تلگرام طرح شکایت کردند.

وی ادامه داد: پرونده وزیر ارتباطات در دادستانی تهران است و منتظر هستیم تا روند قضایی خود را طی کند.

جاوید نیا تصریح کرد: وزیر ارتباطات دو عنوان شکایت دارد، یکی عدم اجرای قوانین و مقررات دولتی و عدم اجرای دستورات قضایی موضوع ماده ۵۷۶ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی است.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور یادآور شد: دومین عنوان شکایت وزیر ارتباطات هم بسترسازی برای جاسوسی رایانه‌ای دشمنان از اطلاعات کلان مردم (بیگ دیتا) است؛ طبق قانون جرائم رایانه‌ای در دسترس قرار دادن این‌گونه داده‌ها سری برای بیگانگان جاسوسی رایانه‌ای محسوب می‌شود؛ بیگانگان می‌توانند با تحلیل دیتا و جاسوسی نقطه‌به‌نقطه‌ای که از شهروندان کشور ایجاد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که برای به‌کارگیری در اغتشاشات از این اطلاعات به دست می‌آوردند نظم و امنیت کشور را به هم بزنند و این موارد مصداق دقیق جاسوسی رایانه‌ای است.

وی اضافه کرد: طبق ماده ۵۷۶ و هم در ماده ۷۳۱ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی یا ماده ۳ جرائم رایانه‌ای اگر وزیر ارتباطات در دادگاه محکوم شوند، حکمی که برایشان در نظر گرفته می‌شود احتمالاً انفصال از خدمات دولتی است یعنی وزیر ارتباطات از تمامی سمت‌های دولتی محروم می‌شود.

مطالبات مردمی موجب طرح شکایت مدعی‌العموم از وزیر ارتباطات شد
جاوید نیا تأکید کرد: مطالبات مردمی در فضای مجازی و حقیقی موجب طرح شکایت مدعی‌العموم از وزیر ارتباطات شد، بارها عنوان‌شده بود که دستگاه قضایی چه‌کاره است؟ چرا وقتی دستور می‌دهد ولی اجرا نمی‌شود با خاطیان برخورد نمی‌شود؟

وی ادامه داد: ما تلاش داشتیم از هرگونه تنش خودداری کنیم، اما وقتی‌که می‌بینیم تذکرات متعددی در خصوص حفظ حقوق مردم در فضای مجازی رعایت نمی‌شود و منافع کشور بر باد می‌رود مجبور شدیم که طرح شکایت را انجام دهیم.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور تصریح کرد: امیدواریم فضای مجازی به‌قدری مورداطمینان شود که دیگر هیچ خطری زندگی آنلاین مردم و اقتصادهای آنلاین را تهدید نکند و استقلال ایران هم در این فضا حفظ شود.

وی اضافه کرد: به‌تازگی افشاشده است که تلگرام اطلاعات کاربران ایرانی را در اختیار دشمنان ایران یعنی عربستان و منافقین قرار داده است.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور اظهار کرد: مسئولین فضای مجازی کشور در ایجاد شبکه ملی اطلاعات و ایجاد فضایی امن برای فعالیت مجازی ایرانیان کوتاهی کردند و این مسئولان باید مورد مواخذه و مجازات قرار بگیرند.

اگر کسی ارز مجازی خرید تضمینی برای برگشت پولش نیست
جاوید نیا گفت: به دلیل عدم اجرای دستورات و مصوبات قانونی کشور این بستر فراهم‌شده است که ما در معرض تهدید ارز مجازی تلگرام (گرام) قرار بگیریم.

وی هشدار داد: هم به مردم و هم مسئولان هشدار می‌دهیم که اگر گرام خریداری کردند، قابل‌اتکا نیست و هیچ تضمینی برای بازگشت پولشان به آن‌ها نمی‌دهیم، چون تصمیم دشمن این است که پول ایران را با این بهانه‌ها به اختیار خود دربیاورد و بعد دسترسی مردم را از پولشان قطع کند.

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور تأکید کرد: بار دیگر به‌صراحت تأکید می‌کنیم که هرگونه خریدوفروش گرام جرم است و اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب می‌شود و اگر کسی در این زمینه متضرر هم شده باشد عذرش را قبول نمی‌کنیم.

جاویدنیا در پایان گفت: هم مدیران کانال‌های تلگرامی و هم بانک‌ها (درگاه‌های بانکی) را مورد هشدار قرار می‌دهیم که به‌هیچ‌عنوان برای خریدوفروش گرام فعالیتی نداشته باشند والا که دستگاه قضایی با این افراد برخورد قاطع انجام می‌دهند و ملاحظه هیچ شخص و گروهی هم نداریم چراکه می‌خواهیم جلوگیری از جنگ اقتصادی کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری صبح امروز در همایش ملی پلیس، عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم اظهار کرد: بنا بر آمار ۱۰ ماهه واصله، کلاهبرداری‌های رایانه‌ای با ۳۰۰ درصد رشد، بیشترین جرم رایانه‌ای را در کشور رقم می‌زند، این آمار هشدار به مسئولان است. چه کسی مسئول این موارد است؟ برخی مسئولانی که مدیریت فضای مجازی را در اختیاردارند، در اجرای دستور صریح و مؤکد رهبری تعلل می‌کنند. مقام معظم رهبری در چه زمانی بحث شبکه ملی فضای مجازی را مطرح کردند، چه کسی مسئول پاک‌سازی این فضا است، قائل به بستن فضای مجازی نیستیم اما بحث سر این است که این فضا را باید از آلودگی‌ها پاک کرد.

حجت‌الاسلام منتظری یادآور شد: امروز فضای مجازی بستر ننگ‌آوری برای تحقق جرائم اخلاقی و مالی شده است. مردم گرفتار هستند، چه کسی مسئول است؟ خطاب من به شخص وزیر ارتباطات است و باید ایشان جوابگو باشد که برای پاک‌سازی فضای مجازی همکاری نکرده‌اند و مصوبات را اجرا نمی‌کنند. بازی کردن با الفاظ هیچ‌گاه کارگزار نخواهد شد. ما تلاش می‌کنیم اما جور دیگری عمل کرده و در مقابل فرمایش و دستور اکید رهبری مقابله می‌کنند.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
دادستان محترم لطفا انقلابی عمل کنید و حق مردم را از خاطیان بگیرید
Iran, Islamic Republic of
نیمه خالی لیوان رو هم نگاه کنید.و آن اینکه بجای 2000نفر 20000000نفر مردم به دادستانی از شخص دیگری شکایت داشته باشند آنگاه جواب حقوق بشر را چگونه خواهید داد؟
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
موضوع شکایت 2000 نفر از مردم نسبت به عدم رعایت قانون است...
ب
Iran, Islamic Republic of
استاد محترم! عقلا همیشه می گویند نیمه پر لیوان را نگاه کنید.
سعید
Iran, Islamic Republic of
عزیزم کدام انسان عاقلی نیمه خالی لیوان براش مهمه؟؟؟ مهم نیمه پر لیوانه وگرنه نیمه خالی که دوزار نمی ارزه!!!
Iran, Islamic Republic of
... .
Iran, Islamic Republic of
اگر شما ملاحظاتي داريد نمي خواهيد چونكه توانش را داريد ما خود شخصا احكام الهي را بر مفسدان اجرا ميكنيم بسيار ساده هم هست صبرم تمام شده
United States
...
Germany
بازم که خواب دیدی برادر؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
سایت جماران تیتر شکایت 2000 نفر از وزیر را همراه مجازات احتمالی انفصال از خدمت به گونه ای شیطنت امیز تیتر کرده به گونه ای که فردا ادعا خواهند کرد هر وقت بتوانند یک جماعت 1000-2000 نفری اعم از سلبریتی و غیره را به صف کنند و علیه مسئولی شکایت کنند انوقت آن مسئول میبایست منفصل از خدمت یا ... شود؛
نکته اصلی که باید به آن تاکید داشت تخلف و تمرد وزیر از قانون است که اتفاقا شکایت به حق و قانونی مردم هم نسبت به همان بی قانونی است و الا با اعتراض ناحق عده ای نمیتوان حق و قانون را نادیده گرفت...
سعید
Iran, Islamic Republic of
مشکل ما بالاتر از وزیر جوان است. مشکل در مورد مسئولی است که تمام قراردادهای استعماری را گردن می نهد ولی در شعار و حرف کاملا انقلابی حرف می زند!
هادی
Iran, Islamic Republic of
...
فرانک
United States
باید از افراد حرفه ای و فنی سپاه که اشراف اطلاعاتی اینترنتی کامل دارند و حتی هکرها برای امن سازی فضای مجازی استفاده کرد . یک وزیر جوان داشتیم که آنهم منفصل از خدمت میشود!!!!
Iran, Islamic Republic of
یک وزیر جوان داشتیم اونم....
...
Iran, Islamic Republic of
جوانی که عواقب لجاجت بر تصمیم اشتباهش را درک نمی کند و کارش متلاشی کردن اقتصاد و خانواده هاست.
Iran, Islamic Republic of
میخای برای تحمیل بنیان خانواده اینترنت و زندگی رو تعطیل کنیم و بریم تو غار زندگی کنیم؟
Iran, Islamic Republic of
چه کسی گفته اینترنت تعطیل شود؟؟!!! تمام بحثها این است که این محیط باید سازماندهی شود ..
Iran, Islamic Republic of
....
سپاه خاری است در چشم دشمنان
Iran, Islamic Republic of
جوان بودن مهم است یا عملکرد؟!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
موسوی
Iran, Islamic Republic of
امان از جوانی و خامی و نپختگی!
Iran, Islamic Republic of
وزیر جوان اگر آگاه به مصالح مملکت باشد و تقوا و تجربه را با هم داشته باشد ارزش دارد و الا بنده هم جوانم بنده را به جای ایشان بگمارید جوان که کم نیست.
United States
باتوجه به عدم توانایی تمامی وزیران به وضعیت معیشتی مردم لذا مدعی العموم بابد ازکلیه وزیران به جهت بدبخت وفقیر شدن مردم شکایت کند
Iran, Islamic Republic of
یعنی واقعا 2000 نفر از جمعیت 2 ملیونی اهواز شاکی شدن؟ چقدر زیاد
Iran, Islamic Republic of
حالا یه چیزی گفته شما سخت نگیر.
Iran, Islamic Republic of
برای پیگیری دادستانی یک شکایتم کافیه ..حالا اگه ازین زاویه نگاه کنی میفهمی دوهزار شکایت چقدر زیاده
Netherlands
عمرا اگه بتونید پایین بیاریدش...!!!!
رضا
United Kingdom
بازي خيمه شب بازي شروع شد, آماده سازي کانديد رياست جمهوري
Iran, Islamic Republic of
این جوان پله های ترقی را دو تا دو تا آمد بالا خیلی عجله داره برای ریاست جمهوری!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
چه شکایت بی ربطی . پس مردم اهواز از ارتش و سپاه هم شکایت کنند چون تروریست ها با اسلحه به مردم شلیک کردن . اگر از چیزی در جهت خلاف استفاده میشه دلیل بر بدی ان نیست .
سید علی
Iran, Islamic Republic of
وقتی خود وزیر کشور رسما اعلام می کنه فضای مجازی در کشور ما رهاست شما چرا از این اقدام صحیح و دیرهنگام قوه قضاییه ناراحتی برادر عزیز
Iran, Islamic Republic of
تا جائیکه معلومه ارتش و سپاه نمیذارن سلاح بدون مجوز و غیرقانونی وارد بشه و جلوگیری و شدیدا برخورد میکنن نه اینکه بگن اشکالی نداره سلاح بدون مجوز وارد بشه مردم خودشون باید مراقب باشن و حواسشون جمع باشه و اگه خواستن تصمیم بگیرن که تیر بهشون نخوره!
United Arab Emirates
....
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
واقعا کی نگذاشت که فیلترینگ تکمیل شه ؟ کی نگذاشت پیام رسان داخلی تقویت شه ؟ بنظرم جهرمی مقصر نیست بلکه مقصر اول انگشت مسئول؟؟؟ دکمه ی فیلترینگ !!!وبعداستفاده از فیلترشکن ها توسط خود مردم...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..م.
Iran, Islamic Republic of
حالا فقط تو ایران تلگرام و اینستاگرام فعاله؟
Iran, Islamic Republic of
تلگرام بیشترین کاربرانش ایرانی اند!
Iran, Islamic Republic of
...
سعید
Iran, Islamic Republic of
از رییس جمهور هم میشه شکایت کرد؟
Oman
به جای حل ریشه ای مشکل دنبال پاک کردن صورت مسئله اند و وزیر جلوی این کار ایستاده. حالا میخواهند خود وزیر را کله پا کنند. آن هم تنها وزیری که یک مقدار کارش را نسبت به دیگران درست تر انجام می دهد.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
ali
Iran, Islamic Republic of
جالبه گرونی فساد اختلاس و... فیلترینگ مدعی العموم نداشت لکن ایسنتاگرام و ... مدعیالعموم پیدا شد و خدارو شکر حکم هم صادرشد!!
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
امروزه گروههایی هستند که براحتی میتونند علیه گروهی دیگر طومار وشکایت جمع کنند.
Iran, Islamic Republic of
بله دادش فكر ميكنيد فقط شما ميتوانيد سطل اشغال اتيش بزنيد مرفهين مفت خور ما كاخ هايتان را برسرتان ويران ميكنيم ديگه كوتاه نخواهيم امد ما بسياريم تهي دستان 99 درصد جامعه ايران شما اقليت يك درصدي كه فقط جار وجنجال ميكنيد
كريمي
Iran, Islamic Republic of
8:59 خودت رو ناراحت نكن سانديست رو بخور و از ديوار سفارت بالا برو
Iran, Islamic Republic of
جناب كريمي پيش كسوتان شما اول از ديوار سفارت بالا رفتن و بر سر سفره مجاني مردم نشستند و سالهاست مفت ميخورند و ژشت روشنفكري ميگيرند و با امريكاييها فالوده ميخورند ما حداقل خائن نيستيم و موضعمان روشن است ولي شما چي چهل ساله يك كار كه انجام داديد ارايه كنيد بجز حقه بازي ووعده وعيد پوچ و توخالي
كريمي
Iran, Islamic Republic of
مگه شما به جز دزديدن دكل هاي نفتي، اختلاسهاي سه هزار ميلياردي، قاچاق گسترده به بهانه دور زدن تحريم، كهريزك، بالا كشيدن املاك شمال تهران و و و افتخار ديگه اي هم تو اين چهل سال دارين؟!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
هموطن یک درصدی اول برو کلاس ادب و احترام بعد از طرف 99 درصدی حرف بزن .
Germany
بازم این برادرمون خواب و بیداری رو با هم قاطی کرد
Iran, Islamic Republic of
لطفا به ما هم اجازه بدين نسبت به بعضي افراد كه سالهاست حاشيه امن دارن طومار جمع كنيم ميفهمين بجاي 2000 نفر چند ميليون امضا جكع ميشه. البته اگه عين چند ميليون رو نكنن تو گوني!
Iran, Islamic Republic of
یکی از مهمترین ها فیلترینگ تلگرام است که برنامه های جانبی هنوز سرویس میدهند!!!!
Iran, Islamic Republic of
امنیت خانواده ها و اقتصاد و اخلاق در جامعه بخاطر مماشات امثال جهرمی در رها بودن فضای مجازی بهم ریخته. فقط دستگاه قضا وظیفه ندارد. انتظار اینست که بقیه دستگاههای مسوول هم نظارت کنند و ملاحظه کاری سیاسی نکنند. بخدا این اسمش شعاف سازی نیست. فردای قیامت چه جوابی خواهید داشت.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
غیر دزدی وفساد چاپیدن وچند شغله بودن جدا نشدن از ریاست تا مر گ انها را جدا کند تولید اقازاده رانت مال مردم را منزل مسکونی کنید بعد برای انکه حلا ل شود یک اتا قش را حسبنیه کنی در به اسم دین جنایت کنید
Iran, Islamic Republic of
این اقا فقط به فکر خانواده خودشه......اجازه نمیده بچه اش از آشی که خودش برا مردم پخته...بخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
با اومدنش به زیر ساخت اول شبکه مایکرویو کشوری بعد سایتهای ماهواره ای بومهن اسداباد واصفهان وبعدش با رفتن به وزارتخانه سازمان هوا فضا را به خاموشی وتعطیلی کشوند. و صد البته فضای مجازی وفضای مجازی رو فقط پر بار کرد . ...
Iran, Islamic Republic of
ایستادگی دربرابرقانون
هرمز
Iran, Islamic Republic of
بلاخره شاخه رسانه ای باند حسین هدایتی باید با جنجال آفرینی یه جوری خبر محاکمه اربابشون رو تحت شعاع قرار بدن. چه چیز بهتر از اینکار ؟!!!!
اما فراموش کردند مردم آگاهند و دیگر حنای دین فروشان بی آبرو رنگی نداره!!!!
Iran, Islamic Republic of
مردم عزیز ایران باید از روحانی و دولتش اعتراض و تقاضای استعفاء کرد و اعاده حقوق ملت را از مراجع قانونی درخواست کرد .
حمید
Iran, Islamic Republic of
سلام
من هم با فهم اندک خودم با همه نظرات داده شده بر علیه دولت موافقم.
به نظر من باید از جمهوری عبور کنیم و به ولایت یا خلافت اسلامی برویم.
در صدر اسلام که جمهوریت نبوده.آنزمان هم خلافت بوده و در سنت نبی اکرم هم وجود داشته است.
از فردا شعار مرگ بر جمهوری را سر دهیم و رفراندوم آری به خلافت برگزار کنیم.
ب
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
الان يك عده افراد پيدا ميشندئ و چند هزار امضا جمع ميكنند وبر عليه افراد و مسئوليني كه در راي و نظر مخالفند شكايت مكنند. دادستاني بايد به اونها هم رسيدگي كند.آيا واقعا رسيدگي ميكند؟ پشت اين قضيه شكايت اون دو گيگ اينترنت رايگان هستش. يعني اينكه موضع سازماني هستش نه مردمي .