يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 19 May 2019
 
۵
۵۱

دورهمی «فرماندهان فتنه آینده» برای سال ۹۸

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
جلسه سه جانبه «سعید حجاریان»، «مصطفی تاجزاده» و «علیرضا علوی‌تبار» درباره انتخابات آینده جلسه‌ای که در آن روند حرکت جریان سیاسی خاص در جریان انتخابات و فتنه آینده به وضوح مورد اشاره قرار می‌گیرد.
دورهمی «فرماندهان فتنه آینده» برای سال ۹۸
به گزارش جهان نيوز، یکی از وبسایت‌های اصلاح‌طلبان به تازگی متن جلسه سه جانبه «سعید حجاریان»، «مصطفی تاجزاده» و «علیرضا علوی‌تبار» درباره انتخابات آینده را منتشر کرد.

جلسه‌ای که در آن روند حرکت جریان سیاسی خاص در جریان انتخابات و فتنه آینده به وضوح مورد اشاره قرار می‌گیرد.

سعید حجاریان در بخشی از این جلسه که محتوای آن موضوع شرکت یا عدم شرکت چپ‌ها در انتخابات است، می‌گوید:

«مشکل مشروع و نامشروع بودن انتخابات نیست. من گمان دارم، سال آینده همین روزها، فشارهای اقتصادی و معیشتی بر مردم زیاد می‌شود و آن‌ها فارغ از بحث سیاسی نه‌تنها به صندوق رأی بلکه از تمام سیستم اداره کشور قطع امید می‌کنند. یعنی، نه اصول‌گرا و اصلاح‌طلب می‌شناسند و نه به مجلس و دولت اهمیت می‌دهند. از این جهت انتخابات از معنا تهی می‌شود.»

تاجزاده که بعنوان حامی شرکت اصلاح‌طلبان در انتخابات بشرطها و شروطهاست اما پس از حجاریان می‌گوید:

من هم معتقدم اگر به نقطه بحران برسیم، ساخت قدرت باید تصمیم‌های متفاوت بگیرد و به احتمال زیاد خواهد گرفت. ولی مستقل از آن، معتقدم با لغو نظارت استصوابی در هر شرایطی باید لیست بدهیم. برای اینکه یک گام به سمت دموکراسی است. اگر شورای نگهبان صلاحیت و پلتفرم کسانی را که فتنه‌گر خوانده می‌شوند، تأیید کرد، پروژه انتخابات را پیش می‌بریم. در غیر این صورت آن را تحریم می‌کنیم و با مردم تحریم‌کننده هماهنگ می‌شویم.

ادامه دورهمی اشاره شده به شرح زیر است:

علوی‌تبار: در این شرایط باید شعار دیگری سر دهیم!

حجاریان: ببینید! من همچنان می‌گویم مشکل مردم قانون نخواهد بود آن‌ها سال آینده مسأله معیشت دارند.

تاج‌زاده: در چنین شرایطی شورای نگهبان به اصطلاح فتنه‌گران را تأیید می‌کند یا خیر؟
حجاریان: قطعاً مدیریت اوضاع را به اصلاح‌طلبان اصیل و فتنه‌گران نمی‌سپارند.
تاج‌زاده: پس ما هم تحریم می‌کنیم و مشکلی از این جهت نداریم.

*درباره محتوای اشاره شده گفتنی‌های مهمی وجود دارد:

یکم: بحث تحریم و عدم شرکت در انتخابات بعنوان بارزترین منصه مردمسالاری، یک رفتار خائنانه است که در هیچ نظام سیاسی در جهان تحمل نخواهد شد و مرتکبین چنین رفتار و سخنی مطرود عام و خاص خواهند شد.

اما سطح آزادی در نظام جمهوری اسلامی ایران تا کجاست که اصلاح‌طلبان نه تنها پیش از این رسماً مرتکب تحریم انتخابات مجلس نهم شدند بلکه امروز نیز صراحتاً از تحریم انتخابات حرف می‌زنند و یا حضور خود را منوط به شرط و شروط می‌کنند!
دوم: مردم و مخاطبان محترم باید بدانند که از ۳ عنصر حاضر در این نشست، یکی (علوی‌تبار) پیش از این درباره اعتراض میلیونی مردم در خیابان‌ها تئوری پردازی کرده دیگری (تاجزاده) تأکید کرده که این جامعه لجن است و مردم گرسنه‌اند و سومی (حجاریان) هم از بازگشت قوی‌تر موج اعتراضات دیماه ۹۶، عام‌البلوی بودن شرایط جامعه، آتش گرفتن فرش زیر پای نظام و زنده ماندن اصلاح‌طلبان در فردای براندازی و در صبح طلوع حکومت بعدی سخن رانده است .

آیا برای اذهان آگاه و تفکرات مدقّ، آشکار نیست که این افراد، فتنه‌انگیزی خود را بر همین سیاه‌نمایی‌های عجیب و غریب و اغتشاشگر نشان دادن مردم استوار کرده‌اند؟!
و اگر این سیاه‌نمایی در کار نباشد، ستاد تبلیغات اقتصادی (تحت نظر رحمانی‌فضلی) به وظایف خود عمل کند و پاسخ این حرف‌ها به نحو مبسوطی در افکار عمومی ماساژ داده شود؛ این افراد نخواهند توانست به این راحتی و وضوح، ساز و کار و مانیفست فتنه آینده را بنویسند...

و سوم: ما در مجموعه وبلاگ مشرق از چند سال قبل بصورتی مشخص بحث فتنه آینده یا همان «فتنه اقتصادی» را کراراً مورد اشاره قرار داده و ابعادش را رسم کرده‌ایم.
ابعادی که محتوای فوق‌الذکر تأییدی بر صحّت آنهاست و نشان می‌دهد جریان سیاسی خاص چگونه تلاش دارد با موج‌سواری بر روی مقولاتی مثل نارضایتی مردم (که خود با رأی به دولت ناکارآمد فعلی و سیاه‌نمایی از اوضاع کشور، عامل اساسی ایجاد آن است) فضای سیاست خیابانی را ترویج کند و فتنه‌ای دیگر را در تاریخ کشور رقم بزند.
مبحث فتنه اقتصادی همانطور که بارها شرح داده شد؛ بر دو محور استوار است:

۱_ سیاه‌نمایی از اوضاع کشور
۲_ ناراضی‌سازی مردم

دو مقوله‌ای که امروز مثال‌های فراوانی برای آن وجود دارد.

از گوشت قرمز که قیمت واقعی آن کیلویی ۵۰ و چند هزار تومان است اما با عدم نظارت دولت تا ۱۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود، تا مافیایی که با زد و بند با صیادان چینی نان مردم جنوب کشور را قطع می‌کند و تا مسئولان و سیاسیون عمدتاً اصلاح‌طلبی که برنشسته در خانه‌های شمال شهر تهران اما از بام تا شام مشغول جزع و فرع از بابت اوضاع اقتصادی کشور هستند و همنوا با ترامپ از این می‌گویند که مردم ایران گرسنه‌اند!

بدیهیست در فضایی که یک نفر از همینان می‌گوید با تحریم‌های جدید ترامپ یک میلیون نفر بیکار می‌شوند، دیگری می‌گوید اقتصاد ایران منجر به بینواسازی مردم شده، آن دیگری که معاون اول رئیس جمهور هم هست می‌گوید کشور در «شرایط ته درّه» قرار دارد و نفر بعدی هم اینطور اظهار می‌کند که این نظام با فساد سرنگون می‌شود!؛ ممکن است مردم دچار حالت یأس و انزجار شوند و دیگر هیچ نقطه مثبتی را نکنند...

جالب آنکه تمام این صحبت‌ها در کشوری مطرح می‌شود که اگرچه به دلیل ناکارآمدی‌های دولت فعلی با مشکلاتی اقتصادی مواجه شده اما در عین حال؛ هجدهمین اقتصاد جهان است، ضریب جینی آن از آمریکا بهتر است، بیکاری بحرانی ندارد، پیشرفت سطح رفاه و معیشت آن سرآمد جهانی است و همچنان ارزان‌ترین نان، سوخت و مالیات را به مردم خود ارائه می‌دهد.

و جالب‌تر آنکه کسانی باید باشند که ضمن اشاره به این دستاوردهای اقتصادی بزرگ به مردم بگویند این پیشرفتها حاصل حضور ولایت فقیه، تفکر انقلابی و مدیریت جهادی است که رأی به یک دولت ناکارآمد؛ صرفاً باعث شده از سرعت بروز این پیشرفتها کاسته شود و در حوزه‌هایی، ناکارآمدی جای کار جهادی را بگیرد.

اما این «کسان» یا عمداً چیزی نمی‌گویند، یا کنج سکوت و عافیت گزیده‌اند و یا اینکه همنوا با سیاه‌نمایان حرف‌هایی را می‌زنند که هیچ صحت و سندی ندارد.

ما در اینجا و جدای از آمار و ارقامی که بارها و بارها در دفاع از اوضاع اقتصادی کشور ارائه کرده‌ایم به بیانیه اخیر رهبر معظم انقلاب نیز احتجاج می‌کنیم آنجا که معظم‌له بصورتی کاملاً سلیس و شفاف و با مفاهیمی مثل "فراگیر شدن ثمرات زیرساخت‌های اقتصادی کشور"، "اقتصاد بزرگ و متنوع" و "فهرست طولانی فرصت‌های مادّی کشور" به دستاوردهای اقتصادی نظام اشاره می‌کنند.

جالب آنکه در همین متن شریف می‌خوانیم که این مقولات در"تهدید تبلیغات نارسای مسئولان" قرار گرفته‌اند.

و یا در همین نامه با هم خواندیم که رهبر انقلاب چگونه به دستاوردهای بی‌نظیر نظام اسلامی در بحث "عدالت" اشاره می‌کنند و تصریح دارند که فساد در حکومت امام معصوم نیز وجود داشته است.

سؤال واضح اینجاست که این صحبت‌های مهم چرا آنطور که باید و شاید مورد تأکید و اقتراح قرار نگرفته است و چرا بعضی از تکرار این جملات احساس شرمندگی دارند؟
آیا بدیهی نیست حکومتی که در بیان بزرگترین دستاوردهایش دچار "تبلیغات نارسای مسئولان باشد" به نظاره گعده فتنه‌گران سابق برای فرماندهی فتنه آینده نیز خواهد نشست؟!

منبع:مشرق
کد مطلب: 673046
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حجاریان حرف زیاد میزنه ولی معمولا تئوری هاش که اغلب کپی از غرب هم هست جواب نداده!
iman
Iran, Islamic Republic of
سلام
اتماد به نفس خوبه!
ولی دست کم گرفتن رقیب نتیجه اش میشه الان!!
روحانی_1400
Iran, Islamic Republic of
سرمایه اصلاحات "جهل" مردمه

اگه خوب دقت کنید متوجه میشید که تنها چیزی که اصلاحات ازش وحشت داره "روشنگری" و "حل مشکلات به شیوه انسانی و علمی" هست.

هر جا انقلابیها خواستند مشکلی رو حل کنند این جماعت سنگ انداختند
Iran, Islamic Republic of
رو سطل آشغالا که خوب جواب داد دوستان تا دیر نشده آب اگه دستتونه بذارید زمین برید سطل آشغالاتون رو بیارید داخل خونه تا این ها آتیش نزنند!!!
Iran, Islamic Republic of
خدا انشاءالله ريشه هر چي فتنه گر است بخشكاند....
زیاد خودتان را خسته نکنید اینان همان معاویه زمان حاضر هستند به خدا مردم از هر چی اصلاح طلب پر رو هستش بدشون میاد البته از اصولگریان هم دل خوشی ندارند فقط امیدشان به یک جریان مردمی است که بروز کرده و مردم را نجات دهد
به امید اون چنین روزی تا اینان که به زباله دان تاریخ بپیوندند
با اون تکرارهای بی خاصیتشان
Iran, Islamic Republic of
این وضعیت محصول تفکرات رادیکالی، سطحی و معیوب این افراد نابخرد هست. اینارو با ید بگیرن مجازات کنن که کسایی مثل روحانی رو با تخریب دیگران علم میکنن و هر افتضاحی رو ماست مالی میکنن و کار درست بقیه رو تخریب.
عباس گودرزی
سلام درد اینجاست که عده ای از نفوذی ها و فتنه گران در راس امور هستند . و عده ای جاهل سیاسی نیز که در مدیریت هستند از فتنه گران بعنوان مشاور و معاون استفاده می کنند . لذا انقلابیون و رسانه های فهیم از هم اکنون باید به فکر روشنگری و تفکیک دوست و دشمن انقلاب اسلامی باشند . تا نکند معاندین بر امواج فتنه سوار شوند و بر علیه نظام بتازند . ما که می دانیم 90 درصد ثروت کشور در اختیار اشرافگران بی دین قرار دارد ولی آنها نیز باید بدانند قدرتشان از شاه بیشتر نخواهد بود اگر مستضعف ببیند دینش در خطر است ریشه آنها را می خشکاند
لطفا آدرس اشتباهی ندهید ...
مرگبرفتنه گران اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلب یا قدرت طلب یا فتنه طلب یا تمامیت خواه قدرت و ثروت یا اشرافیگر از بالا به مردم نگاه کن یا شعاریون بی عمل یا غارتگران بیت المال به عنوانین مختلف
رهرو ولایت
لطفا به اختلافات داخلی دامن نزنید ما همه در زیر سایه یک خدا و یک ولایت فقیه در یک کشور اسلامی هستیم .این یک مناقشه داخلی هست .با تدبیر ولایت حل میشود. ما همه فرزندان ولایتیم .
Iran, Islamic Republic of
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه اقای حجاریان / تاجزاده / بهزاد نبوی / و...با تمام تیمهای عملیات ویژه شان و پشتیبانان خارجی شان کوچکتر از ان هستند که بتوانند .... انجام دهند که به براندازی نظام منجر شود . این راه کثیف وخیانت امیز علیه انقلاب و امام و ملت را خیلی های دیگر مثل منافقین و نهضت ازادی و خلق مسلمان و سلطنت طلبها در چهل سال گذشته رفتند و به زباله دان تاریخ پیوستند . ....
قاسم اباذری
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگر این خیانت را مرتکب شوند مثل خودکشی سیاسی است که برای همیشه در سپهر سیاسی ایران دفن خواهند شد چون مردم به ماهیت منافقانه این جریان پی برده اند.
اصغر
Mozambique
بنام خدا. عذرمیخواهم این جمله که درمتن آمده یعنی چی؟
" . . . و پاسخ این حرف‌ها به نحو مبسوطی در افکار عمومی ماساژ داده شود؛ "
Iran, Islamic Republic of
سقط بشید فتنه گران نوکر غرب مردم چنان تو دهنی به شما ودارودسته دزدتان بزنند که دنبال سوراخ موش بگردید تمام مشکلات مردم از گور شما احمقاست
اصغر
Mozambique
بنام خدا.
۱-این جماعت خوب میدانند که شورای نگهبان،بوظائف مصرحش در قانون اساسی عمل میکند.لذا ،کسی نمیتواند وقدرت ندارد تغیراتی در آن ایجادنماید.لکن ،باسفسطه وجو سازی در کمرنگ کردن "نظارت استصوابی"،میخواهند لیست امیدی که م.صادقی نخبه آن است را،تکمیل کنند.
۲-نظارت استصوابی همین حالا ازطرف اصلاحطلبان درشورای شهرتهران که ۱۰۰٪ اصلاحاتی است،اجرامیشود. حضرات، برای جلوگیری از ورود مهندس چمران به شورا،ازشهردارشدن م.هاشمی جلوگیری کرده وسه شهردار تاحالا انتخاب کردند.فقط به صرف جلوگیری از ورود یک حزب الهی به شورا!! این،همان نظارت استصوابیست،از نوع اصلاحات وباهدف حیفِ وقت و میلِ بودجه!!
۳-تجربه نشان داده که عملکرد اقلیتی از این گروهک (نامبردگان در متن)،بدلیل سکوت وانفعالِ افرادبظاهر موجه این جماعت ،گروهک را به سمت بَغی ونهایتا مصداق "فرقه ضاله" رهنمون شود.حجاریان باکینۀ ترورش و تاجزاده(تاج خواه)باکینۀ محاکمه و حبس وانفصالش، کشوررا دچار هرج ومرج نمایند.
Iran, Islamic Republic of
درسته که اینا فرماندهان فتنه هستن ولی برای هدفشون هر چند باطله تلاش میکنن متأسفانه کم کاری انقلابی ها راه رو برای ابراز وجود این ملعونا باز میکنه
Iran, Islamic Republic of
نه جانم اينبار سطل زباله اتيش بزنند كاخ هايشون را در لواسانات و ديگر نقاط اشراف نشين خاكستر ميكنيم
Iran, Islamic Republic of
اگه را ه لواسون را نبندند چون پول دارند ولی از درون قعله هایشان چون ذوالفقار بیرونشون می کشیم ...
Iran, Islamic Republic of
وقتی برنامه ای برای ادره کشور نزد دست اندرکاران دیده نمی شود . وقتی شعار حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی و برنامه ربزی برای اقتصاد مقاومتی به بوته فراموشی سپرده شد . وقتی به جای تلاش برای رفع مشکل معیشتی و گرفتاری مردم و کنترل کمر شکن تورم حرف های بی ربطی زده می شود که نمک بر زخم مردم می باشد ( طاقت مردم کم شده است - مردم به سرمایه داران حسادت می ورزند - گوشت داخلی ارزان که دام به خارج قاچاق می شود و....) ویا گرفتن جشن تولد مسئولین در کاخ های ظلم ، تماما به قول وزیر فبل بهداشت برای نا راضی کردن مردم است برای کم کردن اعتماد مردم به نظام است . این دیگر گفتن ندارد
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت تان کنه....
Iran, Islamic Republic of
ید الله فوق ایدیهم
اینا کیلو چندن
این کشور رو توی طوفان منطقه خدا نگه داشته این سه نفر بقدر ارزنی هم نخواهند تونست خالی در آینده روشن کشور امام زمان ایجاد کنن
Iran, Islamic Republic of
....
عمار
Iran, Islamic Republic of
این سه نفردلشان خوش است که به آنها تئوریسین اصلاحات میگوندحتی اگردرمنجلابی که برای خوددرست کردنددرحال دست وپازدن باشندباباجان مورچه چیه تاکله وپاچه بشه اصلاحات مردختمش هم گرفتندوخرماش هم صرف شد
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
جالبه ...!!!.......تقریباهمزمانی. این جلسه ی سه نفره درداخل و« اجلاس ورشو» درخارج......!!!!!
Iran, Islamic Republic of
حالا کی تو این جلسه بوده یا همین جور توهم نویسنده است . سند بزارید
M.sh
Iran, Islamic Republic of
اشتباها مثبت دادم
سرور
Iran, Islamic Republic of
تنها کامنتی که غالبا می دهی!
Iran, Islamic Republic of
...
As
Iran, Islamic Republic of
بگفته يك پدر شهيد،خداوند توسط عوامل خودشان حنجره اين اصلاح طلب سوزاند،ولى عبرت نگرفت.
مائده
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
....
فرانک
United States
.....
سعید110
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
در مورد آیکیوی این سه نفر نمیخوام صحبت کنم که حرف در موردش زیاده! پس میرم سر اصل مطلب، این دورهمی کاملآ رد گم کنی و سرکاریه دستورات فتنه انگیزانه از جای دیگر خواهد رسید، از مدینه فاضله ی اصلاح طلبان از جایی بغیر از ایران!
Iran, Islamic Republic of
هر که با آل علی درافتاد ورافتاد....
Iran, Islamic Republic of
هركي با تهي دست در افتاد ور افتاد
Iran, Islamic Republic of
دوستان امريكا دنبال گوايدو ايران ميگرده اينها دنبال مطرح كردن خود هستند كه دوباره هم امريكا را فريب بدن هم مردم را هوشيار باشيم
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
و مكروا و مکر الله والله خير رين .(1)
و آنان دست به فريب زدند و خدا هم مكر كرد و خداوند بهترين مكر كنندگان است .
و نيز مى فرمايد:
...يخادعون الله و هو خادعهم ...(2)
...آنان با خدا مكر و حيله كردند و خدا نيز با آنان مكر مى كند...
و نيز مى فرمايد:
انهم يكيدون كيدا. واكيد كيدا.(3)
همانا آنان دست به مكر وحيله زدند و من هم :
مكرو نيرنگ از مهلكات بزرگ است ، زيرا آشكارترين صفت شيطان است و بيشترين سپاهيان او داراى اين صفت مى باشند و گناه آن از گناه آزار رساندن به ديگران به صورت آشكار بيشتر است ،
به طور خلاصه بايد گفت كه مكر و نيرنگ ، كيفرى دردناك را در دنيا و آخرت در پى خواهد داشت . خداوند متعال مى فرمايد:
يخادعون الله والذين امنو وما يخدعون الا انفسهم و ما يشعرون . فى قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا و لهم عذاب اليم ...(5)
آنان در برابر خدا و مؤ منان نيز دست به فريب زدند ولى جز خودشان را نخواهند فريفت در حالى كه نمى دانند. در دلهايشان مرضى است كه خدا بر آن مرضى ديگر مى افزايد و براى آنان كيفرى دردناك است .
...والذين يمكرون السيات لهم عذاب شديد و مكر اولئك هويبور.(6)...
وبراى آنان كه با مكر و فريب كارهاى زشت مى كنند، كيفرى سخت خواهد بود و فريب آنان نابود خواهد شد.
و نيز مى فرمايد:
...و لا يخيق المكر السى ء الا باهله فهل ينظرون الا سنه الاولين فلن تجد لسئه الله تبديلا و لن تجد لسنه الله تحويلا.(7)
...و مكر زشت جز اهلش ، احدى را هلاك نخواهد كرد. آيا آنان جز سرنوشت پيشينيان انتظارى دارند؟ پس سنت خدا هرگز مبدل نمى شود و سنت خدا هرگز تغيير نمى پذيرد.
نباتی
Iran, Islamic Republic of
این افراد و امثال اینها که آشکارا برای نظام و حتی در حد حرف سنگ اندازی می کنند که بی تاثیر در کل جامعه نیست از موسوی و کروبی که بیشتر نیستند چرا حصر برای اینها نباشد ..
Iran, Islamic Republic of
از خداشونه بروند حصر!!!!
Iran, Islamic Republic of
....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
شما گویا خواب تشریف دارید. فتنه ۹۸ خیلی وقت شروع شده ، و گویا شما خبر ندارید. فتنه ۹۸ از گرانی بی رویه گوشت ، انتقال گوسفند به خارج مرزها و با بی بندباری قیمت های خودرو شروع شده ، ولی سایت های خیری همه خواب تشریف دارند و می گویند ، فتنه آینده ، فتنه آینده . در حالیکه فتنه ۹۸ با قدرت زیادی آغاز شده و کسی هم مانع گسترش آن نمی شود. فتنه ۹۸ انتقام گیری عناصر لیبرال خائن داخلی و شیفتگان کشورهای غربی از مردم شهید پرور ایران است.
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
به خائنان و فتنه گران باید گفت:
و مکروا و مکر الله والله خیرالماکرین

و به انقلابیون و دلسوزان ولایی باید ذکر کرد:
ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم