يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 19 May 2019
 
۰
حقیقت‌پور:

تروریست‌های زاهدان مزدوران عربستان هستند

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: برای ما تامین امنیت مردم و کشور هیچ گونه بحث شیعه، سنی، عرب و عجم ندارد و همه جای این کشور برای ما یکسان است.
تروریست‌های زاهدان مزدوران عربستان هستند
به گزارش جهان نيوز، منصور حقیقت‌پور عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص حادثه اخیر تروریستی در زاهدان که منجر به شهادت تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد، اظهار داشت: ما به عنوان یک جریان شیعی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه نگاه قومی یا مذهبی به مسائل داخلی و حتی بیرونی از مرز خود نداریم.

وی گفت: ما امروز حافظ امنیت بحرین، یمن، عراق، سوریه و فلسطین بوده و هستیم، این برادران ما شیعه نیستند، بنابراین کسی نمی‌تواند ما را متهم به حمایت صرف از جریانات شیعی در منطقه و یا حمایت از جریانات خاص قومی مذهبی در داخل کند.

حقیقت پور افزود: تروریست هایی که حادثه اخیر زاهدان را به وجود آوردند مزدوران عربستان و آمریکا به حساب می‌آیند که بنا به تعبیر رهبری جسم و روح نجسی دارند و صرفاً برای تامین منافع برخی از بازیگران منطقه ای و بین المللی دست به چنین اقدامات تروریستی و خشونت آمیز علیه نیروهای پاسدار حافظ امنیت کشور ما می زنند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این تروریست ها که در واقع مزدوران کشورهای نامبرده هستند، تلاش داشتند در راستای هدفی که آنها به زعم خود برای براندازی نظام در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشتند کاری حتی اگر شده برای فشار روانی انجام دهند.

وی گفت: از طرف دیگر این حادثه تروریستی در زمانی رخ داد که سیرک نمایشی آمریکا در لهستان در حال برگزاری بود و آنها می‌خواستند آن سیرک نمایشی سر و صدای بیشتری داشته باشد؛ به همین دلیل به عمال خود دستور دادند تا دست به چنین اقدام سبوعانه ای بزنند. قطعاً شما خواهید دید همانطور که در پاسخ به غائله ای که در غرب کشور رخ داد و پاسداران و حافظان امنیت این کشور پاسخ کوبنده ای به تروریست ها دادند، آنها هم پاسخ دندان شکن دیگری را از حافظان نظام و کشور دریافت خواهند کرد.

حقیقت پور در پایان خاطرنشان کرد: شما شاهد هستید که نیروهای فداکار سپاه در اصفهان که چندی پیش در زاهدان به شهادت رسیدند در گذشته در کردستان و یا دیگر مناطق کشور هم به حفاظت از مردم و تامین امنیت کشور مشغول بودند؛ بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت که برای ما تامین امنیت مردم و کشور هیچ گونه بحث شیعه، سنی، عرب و عجم ندارد و همه جای این کشور برای ما یکسان است.

منبع:مهر
کد مطلب: 673044
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *