شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 8 Aug 2020
 
۱
۲۶

پیشنهاد قالیباف در زمان ریاست جمهوری هاشمی چه بود؟

شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶
کد مطلب: 671179
عضو مجمع تشخیص نظام با اشاره به الهی و مردمی بودن انقلاب اسلامی تأکید کرد: به دلیل فاصله گرفتن از باورها و مبانی انقلاب، در دهه هفتاد مسیری آغاز شد که آن مسیر با مبانی دهه اول انقلاب سازگاری نداشت و مشکلات کشور از آنجا آغاز شد.
پیشنهاد قالیباف در زمان ریاست جمهوری هاشمی چه بود؟
به گزارش جهان نيوز، قسمت هشتاد و ششم از برنامه بدون توقف امشب 20 بهمن ماه از شبکه سه سیما به روی آنتن رفت. محمد باقر قالیباف، که به عنوان میهمان در این برنامه حضور داشت در پاسخ به این سوال که «نظر شما در خصوص این مطلب که برخی عقیده دارند، مشکلات معیشتی امروز مردم حاصل مقابله و ایستادگی ما در برابر آمریکاست، چیست» گفت: من با این نظر موافق نیستم که اگر مردم امروز سختی می‌کشند و ما امروز مشکل داریم علتش این است که در برابر ظلم یک ظالم ایستادیم، آیا آنهایی که در مقابل ظلم نایستادند و سرسپردگی کردند آیا امروز شرایط خوبی دارند. مثل شرایط برخی از کشورهای منطقه که هم قرارداد کمپ دیوید را امضا کردند و هم با اسرائیل پیمان صلح بستند، آیا آنها آرامش و آسایش و رفاه دارند.

وی همچنین تصریح کرد: حتما استقلال داشتن، عزتمندانه زندگی کردن و شرافتمندانه زندگی کردن هزینه دارد، مگر می‌شود در دنیای چپاولگری و ظلم قدرتمندان امروز برای استقلال هزینه نداد، اما اگر بگوئیم هزینه‌اش این است که مرغ به دست مردم نمی‌رسد، نه من این را قبول ندارم.

قالیباف در ادامه با اشاره به رفتار برخی از مسئولان در شرایط حال حاضر کشور گفت: این تعبیر امام(ره) بوده که «هر کس که مسئولیت دارد اگر کار نکند ضد انقلاب است»، انقلاب ما انقلاب مستضعفین بوده، قطعا مردم این را نمی‌پذیرند که مسئولان‌شان ولو از راه حلال و با دادن خمس و زکات چند صد میلیون سرمایه داشته باشند. حتما این افراد نمی‌توانند در جمهوری اسلامی مسئول باشند، اینها هم مشکل انقلاب نیست مشکل افراد است چرا این مشکلات را به حساب انقلاب می‌گذارید.

شهردار سابق تهران با تأکید بر اینکه ما با گذشت زمان در دهه چهارم و امروز در دهه پنجم نسبت به رویکردهای اول انقلاب تفاوت پیدا کرده‌ایم، یادآور شد: از قضا معتقدم همه مشکلات ما از جایی شروع شده که مردم و مسئولان مخصوصا مسئولان ما نسبت به اندیشه‌های انقلاب فاصله پیدا کردیم، نباید این مشکلات را به گردن انقلاب بیندازیم. انقلاب ما قطعا انقلابی الهی است، ما متکی بر فرهنگ قرآنی حرکت می‌کنیم اما این فرهنگ قرآنی و روحیه انقلاب ما که انقلابی قرآنی و مردمی است یک مبانی داشته و یکی ازموضوعات انقلاب ما باورمندی بوده است.

وی تصریح کرد: ما بر اساس مبانی علمی در جنگ پیروز نشدیم بلکه بر اساس فرهنگ قرآنی که می‌گوید تو هر چه ظرفیت داری بگذار و تلاش کن و تردید نداشته باش در جنگ پیروز شدیم. این فرهنگ در سیاست هم بوده در اقتصاد هم بوده، در دهه اول پیروزی انقلاب این‌ها بوده اما بعدها آن را کنار گذاشتیم، به دلیل فاصله گرفتن از باورها در دهه هفتاد مسیری را آغاز کردیم که آن مسیر با مبانی دهه اول انقلاب سازگاری نداشت و مشکلات از آنجا آغاز شد.

قالیباف با اشاره به اینکه من بعد از جنگ علاقه‌مند بودم در حوزه سازندگی کار کنم که بر این اساس قرارگاه سازندگی شکل گرفت، اظهار کرد: دوره ریاست جمهوری مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود با ایشان از قبل دیدار و ارتباط داشتم، آن زمان دیدم فضای سازندگی به فضایی از جنس کارگری، کارفرمایی تبدیل شده و شیوه کار به شکل پیمانکاری خشک گذشته می‌رود، در خصوص همین سد کرخه‌ای که ساخته شد در همین حوزه این بحث را داشتیم یعنی به سبک سرمایه‌داری یک کارگاه اداره می‌شد.

وی همچنین تشریح کرد: من به ایشان پیشنهاد دادم همین پروژه سد کرخه را به جای اینکه بیائیم به شیوه پیمانکاری اداره کنیم، بر اساس همان فرهنگ انقلابی که در جنگ داشتیم  به این شیوه کار کنیم که طراحی را به دانشگاه‌ها بسپاریم. امروز می‌گوئیم رابطه بین صنعت، علم و حوزه مدیریت اجرایی از بین رفته، چرا این رابطه از هم جداست ببینید آنجاهایی که اینها از هم جدا نیستند ما رشد کرده‌ایم در حوزه پتروشیمی، هسته‌ای و غیره.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که «ملت ما به دنبال عزت بودند و هستند و از منت‌کشی هم بدشان می‌آمده و می‌آید اما سوال این است، ما چرا با اعمالی مانند شعارنویسی روی موشک بهانه دست آنها می‌دهیم»، گفت: اینکه دشمن‌تراشی کنیم این حتما کار خوبی نیست ولی به تعبیر شهید مدرس به آمریکای همایونی بگوئید دمش کجا نیست که ما پای‌مان را بگذاریم آنجا، شما ببینید برای اینکه انقلاب ما به پیروزی نرسد کاری بود که آمریکا نکند، از بحث تجزیه‌طلبی گرفته تا کودتای نوژه و ترور رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و نماینده مجلس، برای براندازی تا اینجا آمدند که 17هزار نفر از مردم ما را در کف خیابان شهید کردند. این همه تحریم را انجام دادند، عملیات نظامی کردند، فضای مجازی را ببینید چه کرده‌اند جز اینکه به دنبال فروپاشی و براندازی انقلاب هستند، آنها هیچ وقت دست از سر ما برنداشته‌اند.

وی ادامه داد: اما من هم عقیده دارم ما نباید در روش مبارزه بدسلیقه‌گی کنیم و به اصطلاح گاف بدهیم. ولی ببینید در حوزه برجام چه اتفاقی افتاد، امام(ره) فرمودند «ما شاه را بیرون می‌کنیم و بر آنها فائق می‌شویم ولی من نگران این هستم که تفکر غرب و غربزدگی را نتوانیم بیرون کنیم» این فرهنگ غربزدگی از دهه هفتاد در کشور آغاز شد همین طور آرام آرام آمد جلو. برخی مقاله دادند و صحبت کردند که ریشه همه مشکلات این است که با آمریکا مبارزه می‌کنیم، او چه دشمنی با ما دارد؟ این مسئله آن‌قدر تئوریزه شد که به بدنه عمومی جامعه ما هم رسید و در پایان دهه هشتاد عموم جامعه ما احساس‌شان این بود که بیشتر این نارسایی‌هایی که شما به آن اشاره کردید علتش این است که ما در مقابل آمریکا ایستادیم اگر ما در مقابل آمریکا نمی‌ایستادیم و اگر امروز مذاکره کنیم مشکلات حل می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: به نظر من از اینجا بود که مقام معظم رهبری  تصمیم گرفتند که این مذاکره را انجام دهند، از اول هم به نظرم این باور شخصی حضرت آقا نبود اما چون به باور و موضوعی در افکار عمومی تبدیل شده بود، ایشان قبود کردند، حضرت آقا از اول هم گفتند آمریکا قابل اطمینان نیست، در برجام رفتیم چه اتفاقی افتاد، نه مشکلات اقتصادی ما حل شد، نه مشکلات سیاسی ما حل شد، نه دشمنی‌شان رفع شد، حالا چه روی موشک شعار بنویسیم چه ننویسیم، این دشمنی وجود دارد، اما عقیده من این است که ما باید روحیه پیش‌دستانه داشته باشیم، روحیه جلوگیری و بازدارندگی داشته باشیم، ما این روحیه را در حوزه دفاعی داریم پس چرا در حوزه اقتصادی نداریم.

منبع:تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قالیباف تنها چهره عبور از مشکلات امروز بود. کاش......
Iran, Islamic Republic of
خدا نابود كند خائنان را كه ملت رو به فلاكت بردن
Iran, Islamic Republic of
....
محمد
United States
اقای قالیباف خدا وکیلی امتیاز واردات گوشت با که بود و هست.شجاعانه اگر راست میگی بگو.
Iran, Islamic Republic of
....
Poland
زنده باد سردار جهادی
با افیون لیبرالیسم جامعه به انحطاط مطلق می رود
Iran, Islamic Republic of
ضمن احترام به نقطه نظرات جناب قالیباف ، در رابطه به شعار نویسی روی موشک ، پاسخ قانع کننده ای نداده است ، اینکه امریکا دمش کجا وجود نداره ، پس ما هم این تصور غلط را قبول داریم که امریکا همه جا حضور داره
Iran, Islamic Republic of
استدلال شما واسه بتن ریزی قلب راکتور اراک چیه؟ ....
ناصر
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا نوشتن شعار علیه اسرائیل روی موشک ها نه تنها بد نبود بلکه کاری بازدارنده هم بود چرا که به استناد کلام خداوند در قرآن، یهودیها بسیار مردم ترسویی هستند. لذا کوتاه آمدن ما آنها را جسورتر می کند ولی موضع محکم و تهاجمی ما آنها را می ترساند که اتفاقا بدجوری ترسانده است.
Iran, Islamic Republic of
.....
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
بنده بعنوان یکی از مدافعان قدرت موشکی ، معتقدم که شعارنویسی روی موشکها اصلا ضرورتی ندارد چراکه هم به دشمنان و همه کشورهای دیگر و هم به دوستان و مردم خود این پیام را می دهیم که عملا ما با موشک های خود دنیا را تهدید می کنیم و آنها مجبورند جلوی پیشرفت ما را بگیرند.
بعبارت بهتر ما هم به دشمنان و هم به آحاد مردم بهانه می دهیم که در حقانیت قدرت موشکی تردید نمایند.
Iran, Islamic Republic of
اگه شعار ننویسیم دشمن اشتباه محاسباتی میکنه و میشه اون چیزی که نباید بشه
محمد
Iran, Islamic Republic of
زور الکی میزنی جناب قالیباف اگه صد بار هم کاندید بشی مردم بهت رای نمیدن
مهران
Iran, Islamic Republic of
تنها دکتر قالیباف می تواند کشتی به گل نشسته اقتصاد ایران را به ساحل امن و آرامش برساند.
باقر
United States
ایشان گوشتشان را بموقع وارد کنند بقیه چیرها پیشکش
Iran, Islamic Republic of
چه ربطی به قالیباف داره
وزارتخانه های بی عمل دولت زیر سئوالند
شما باقالی ها چرا چرت و پرت میگید؟؟؟
United States
ربطش انحصار و امتیاز وارادات گوشته
امیر
Iran, Islamic Republic of
انحصار واردات گوشت در اختیار سلطان گوشت است و به دکتر قالیباف ربطی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
شما اول ارای صندوق تهران رو بازشماری کنید بعد حرف بزنید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بخدا حاضریم بیاد تو قم سه کیلومتر مترو افتتاح کنه از دست ترافیک خلاص شیم...
فقط سه کیلومتر....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
شما 12 سال مدیریت کردی نتیجش شد عیسی شریفی
Iran, Islamic Republic of
شد جزء 10 شهردار برتر دنیا
تهران شد جزء بهترین شهرهای دنیا
حالا ببینیم این مدیران دوچرخه سوار بیحال کاری از پیش می برند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
همون عیسی شریفی کافی بود
United Kingdom
پدر این کشور را حماقت و جهالت در اورده است.