کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

توصیه آیت الله سبحانی به وزیر جدید بهداشت

18 بهمن 1397 ساعت 12:52

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: باید تلاش کنید تا ادامه مسیری که در زمینه طرح تحول سلامت قرار است انجام شود، صورت گرفته و شاهد خدمات رسانی گسترده به مردم باشیم.


به گزارش جهان نیوز به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت الله العظمی جعفر جعفر سبحانی صبح پنج‌شنبه در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه گفت: حضرت زهرا(س) با بیعت نکردن با خلافت، تشیع را تثبت کردند چرا که آنها می‌خواهند تشیع را از بین ببرند.

وی با اشاره به موضوع بهداشت و درمان گفت: موضوع بهداشت و درمان از اهمیت بسیاری برخوردار است و شریعت، فقه اسلام با طب رابطه تنگاتنگ دارند.

این مرجع تقلید گفت: فقیه در همه مسائل که نیاز به نظر پزشک باشد، اول نظر او را پرسیده و بعد نظر حکم شرعی را می‌دهد، مثلا اگر پزشک تشخیص دهد که روزه گرفتن برای فلان شخص ضرر دارد، آنگاه مراجع هم حکم فقهی می‌دهند که نباید فرد روزه بگیرید که این نشان دهنده رابطه تنگانگ این دو گروه است.

آیت الله سبحانی تصریح کرد: ما دو گروهی هستیم که در یک مسیر می‌رویم، موضوع را شما معین کرده و ما حکم اسلامی را علما و مراجع می‌گویند.

وی با اشاره به خدماتی که دکتر هاشمی وزیر پیشین بهداشت و درمان ارائه کرد گفت: توقع است که کارهایی که دوست عزیزمان آقای هاشمی انجام داده، همان‌ها را دنبال کنید، آیا اقتصادی هست یا نه موضوع دیگری است، اما ایشان با یک نیت صالحی آمده بودند و ما نیز موافق نبودیم که ایشان در وسط راه، کار را رها کنند و حالا مصلحت دیده است، ولی شما همانگونه کارها را ادامه دهید.

این مرجع تقلید با تأکید بر اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: باید طرح‌ها به گونه‌ای دنبال شود که همه بفهمند این دو وزیر، کار همدیگر را دنبال می‌کنند و این مهم است.

آیت الله سبحانی با اشاره به خدمات صورت گرفته در روستاها و مراکز دور افتاده گفت: در روستاها شاهد هستیم که به چه صورت خدمات ارائه می‌شود، اما نیاز است که تلاش بیشتری شده و یک نظارت گسترده‌تری انجام تا در صورت نیاز باز هم در راستای خدمات رسانی به روستائیان بکوشیم.

وی به احداث بیمارستان هزار تخت خوابی قم اشاره کرد و گفت: کلنگ این بیمارستان زده شده و امیدواریم که هر چه زودتر به ثمر نشسته و نیاز مردم قم را برطرف کند.

منابع مورد نیاز بسته‌های طرح تحول سلامت تأمین می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این دیدار گفت: طرح تحول سلامت با  تقویت بسته‌هایی مانند کاهش پرداختی از جیب بیماران، تهیه دارو به ویژه برای بیماران خاص و صعب العلاج و ماندگاری پزشکان در مناطق محروم کشور استمرار می‌یابد.

نمکی افزود: منابع مورد نیاز بسته‌های طرح تحول سلامت تأمین می‌شود اما شرایط و وضعیت اقتصادی کشور، سخت است.

وی با بیان اینکه حتما مسیر دکتر هاشمی در خدمت رسانی به مردم را ادامه می‌دهیم، اظهار داشت: باید بگونه‌ای عمل کنیم که خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم ارائه و منابع مالی به درستی هزینه شود.


کد مطلب: 671030

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/671030/توصیه-آیت-الله-سبحانی-وزیر-جدید-بهداشت

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com