سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۳
۲۱

آقای روحانی! بهتر نیست چند روزی کار را تعطیل کنید؟!

چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱
کد مطلب: 670806
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پیامی خطاب به رئیس جمهور گفت چند روزی کار را تعطیل کنید، امانه برای قهر، بلکه برای فراهم آمدن فرصتی که از مشاوران خود بخواهید، مجموعه‌ای از سخنان و اظهار نظر‌های شما را از ابتدا تاکنون برای شنیدن دوباره، بازخوانی کنند.
آقای روحانی! بهتر نیست چند روزی کار را تعطیل کنید؟!
به گزارش جهان نيوز، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم زاهدان طی پیامی از اظهارات رئیس جمهور در صحن علنی مجلس در مورد جامعه پزشکی انتقاد کرد.
 
متن پیام شهریاری آنطور که خانه ملت منتشر کرده، به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی
رئیس محترم جمهور

سلام علیکم
با احترام، در کمال بهت و ناباوری شاهد آنیم که هر مسئول و در هر رده از صدر تا ذیل، روز به روز پله‌های نزول تدریجی را در متانت گفتاری و رفتاری از خود نمایش می‌دهند امروز تقاضا این است که مانند دولت نهم، چند روزی کار را تعطیل کنید، امانه برای قهر، بلکه برای فراهم آمدن فرصتی که از مشاوران خود بخواهید، مجموعه‌ای از سخنان و اظهار نظر‌های شما را از ابتدا تاکنون برای شنیدن دوباره، بازخوانی کنند.

بی تردید اگر منصف باشید، حیرت خواهید کرد و از بسیاری بیانات خود شرمنده خواهید شد؛ از خود بپرسید، آیا در آستانه دهه فجر، برازنده شماست که با کلام خود در صدد ایجاد تفرقه بین مردم و صنوف مختلف باشید، در حالی که در آن دوران بار‌ها از مرحوم حضرت امام (ره)، کلمه «وحدت» را شنیده بودیم.

از شما و بسیاری امثال شما می‌پرسیم، این چه رسمی ست که مسئولان عالی رتبه خود را مقید نمی‌دانند که در باب هر موضوعی اظهار نظر نکنند این آفت از ملوک به جان ملت افتاده و درد و دریغ که در نهایت احترام برای همه مشاغل و پیشه‌های شریف، مزایا و معایب فلان سیاست خارجی یا کاربری انرژی هسته‌ای را از مردم کوچه و بازار میپرسیم و قشر تحصیل کرده به ویژه جامعه فرهیخته پزشکی را که برای پرورش او هزینه‌ها شده است، به اموری توصیه می‌کنیم که با اندکی سواد هم قابل انجام است.

از چنین دیدگاهی است که می‌توان انتظار داشت یک سرباز راننده بانک مرکزی به بزرگترین دلال نفتی تبدیل شود و هر کسی به خود اجازه دهد در جایگاهی که برای آن صلاحیت ندارد به نام خدمت، لباس خیانت و اختلاس به تن کند.

چرا که در نظر او برای مسئولان دوغ و دوشاب تفاوتی نداشته و برای هیچ منصبی، تخصص و آگاهی ملاک نیست در لیست دانه درشت‌های فاسد در حوزه اقتصاد و اخلاق نظری بیندازید، و آمار پزشکان و پرستاران و جامعه خدوم بهداشت و درمان را از این مجموعه خاطی که ملک و مملکت را به سراشیبی سقوط نزدیک کرده استخراج کنید در چند پرونده شرم آور از این فجایع که دامنگیر مردم شده است، نام این عزیزان را دیده اید؟

برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور متاسفیم که به جای فراهم آوردن فضای آرام کار و خدمت تخصصی، از جانب شما پیشنهاداتی چنین سخیف و تنش زا دریافت می‌کنند. به شما توصیه می‌کنیم، همان گونه که در روز پاره کردن برجام توسط ترامپ با دستان لرزان به همه گروه‌ها التماس کردید اختلافات را کنار بگذارند، امروز نیز با شجاعت تمام از گفته‌های توهین آمیز خود، از جامعه خدوم پزشکی کشور عذرخواهی کنید.

در هر موردی اظهار نظر نکنید که از شأن خود می‌کاهید و معنی و مفهوم صحیح برابری و عدالت را از مشاوران دانشمند خود بپرسید و متوجه درک اشتباه خود از این مفاهیم شوید.

در پایان به عنوان نماینده ملت و یک پزشک از همه ایرانیان عذرخواهی می‌کنم وجناب‌عالی را به ذکر قرآن شریف توجه می‌دهم که می‌فرماید: (یرفع الله الذین آمنوا منکم، والذین أوتوالعلم درجات). در نزد خداوند، مقام ایمان آورندگان والا و مرتبه اهل دانش بسی بلند‌تر است.

چو بشنوی سخن اهل دل مگوکه خطاست
سخن شناس نیی جان من، خطا اینجاست
 
والسلام علی من اتبع الهدی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حرف دل همه مردم
Iran, Islamic Republic of
99 درصد روحانی، ظریف، عراقچی ازسال 1392 تاکنون به ملت ایران اهانت و خیانت کردند و همچنان نیزادامه می دهند.
Iran, Islamic Republic of
از زمان مک فارلین وقطعنامه 598 تا................
Iran, Islamic Republic of
چندین ماهه است که کل دولت تعطیل شده ونیازی به تعطیلی نمی باشد زیرا همه چیز درکشور به حال خود رها شده است ودولتمردان تماشاچی!
Iran, Islamic Republic of
چطور شریعتمداری و ازغدی در مورد همه چی نظر بدن بعد منتخب مردم ساکت باشه
Iran, Islamic Republic of
منتخب مردم رو خوب اومدی . پس قبول داری هر چی بلای اقتصادی و بلبشوی اقتصادی داریم از انتخاب خودمونه ؟ دمت گرم که گل گفتی
مسافر
Iran, Islamic Republic of
یکبار دیگه متن و یکبار هم سخنان ریاست جمهوری رو بخون، بعد که دقیق فهمیدی نظر بده !!!
از همین تارنمای جهان نیوز گرفته ام:
Italy
مــثـــل رفتار و کردار بعضی سیاستمداران ایرانی همانند راننده ای است که راهنمای سمت راست را می زند ولی ناگهان به سمت چپ می پیچد و یا بالعکس. در سیاست همانند رانندگی درست باید گفتار، رفتار و کردار سیاستمداران و سیاستگزاران صریح، شفاف، آشکار و پیدا باشد تا بتوان درستی و راستی پندارشان را باور نمود. چیزی که فهم و درک آن از مرداد سال 68 به این طرف کمی غیر ممکن شده است. این موضوع ربط خاصی به دولت یا مجلس خاصی ندارد و با کمال تاسف شامل همه دولتها و مجلسها می شود. با کمی مطالعه، جستجو و پژوهش قابل اثبات است.
مسافر
Iran, Islamic Republic of

یعنی کسانی مانند : نهاوندیان، آشنا و ...
6 سال که با این مشاوران مشاوره میکنه و مملکت شده این.
اگر گزینه دیگری هست با اونا مشورت کنه.
Iran, Islamic Republic of
کسی نگفته ساکت، بشه ایشان همیشه فک می زنند، ما گفتی استراحت کند تا مردم روی آرامش ببینند.
Iran, Islamic Republic of
نظر داریم تا نظر ! مثلا خودت اصلا تا حالا کلمه ""زینت النسخه ""رو که روحانی در مجلس گفت شنیدی؟! سرچش کن اصلا وجود نداره. یا اینکه ابر به پائین نگاه میکنه اگه ببینه درخت نیست نمیباره واگه سرسبز بود ،میباره !
علی
Iran, Islamic Republic of
چه مقایسه بی ربطی ! کاش کمی فکر می کردی نظر می دادی یا سکوت !
56
Iran, Islamic Republic of
توقع از مشاوران رئیس جمهور ؟ !!! بهتره تا وضع بدتر نشده گزینه دیگری پیشنهاد کنید
Iran, Islamic Republic of
همون مشاوران هستند که این حرفها را تو دهنش میزارن!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تعطیل چرا؟؟؟
یه نفس با همین فرمون بره هممون ته دره ایم....
Iran, Islamic Republic of
اصلا کار نکنه ،وضع ما بهتره....!!!
Iran, Islamic Republic of
"در لیست دانه درشت‌های فاسد در حوزه اقتصاد و اخلاق نظری بیندازید، و آمار پزشکان و پرستاران و جامعه خدوم بهداشت و درمان را از این مجموعه خاطی که ملک و مملکت را به سراشیبی سقوط نزدیک کرده استخراج کنید در چند پرونده شرم آور از این فجایع که دامنگیر مردم شده است، نام این عزیزان را دیده اید؟"
اول اینکه جامعه پزشکان نیازی ندارند به فساد ... دوم اینکه مگر فروش داروهای چینی به جای داروهای سوئیسی... سوم زیر میزی... چهارم گاوبندی با برخی آزمایشگاهها ... .(البته عده زیادی از پزشکان ، شریف،منصف ، قانونمند (خصوصا"در پرداخت مالیات)و... می باشند)
البته اصل موضوع نامه خالی از واقعیت نیست.
سیدرضا
Romania
به برکت طرح تحول سلامت، قشر پزشک مرفه تر از پیش شده اند و بسیارند پزشکانی که هم ویزیت و حق العمل و کارانه میگیرند و هم پورسانت از رادیوگرافی و آزمایشگاه و داروخانه و هم سهامدار بیمارستانند و هم وارد کننده دارو و اقلام پزشکی؛ این همه موقعیت برای یک نفر، خود فسادی بزرگ است. البته بسیاری دیگر از این صنف محترم هم به زندگی عادی خود مشغولند و سودای تجارت ندارند که خدا خیر و برکتی مضاعف به آنها عنایت فرماید.
م. ناظر
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای شهریاری
با توجه به عدم صداقت حسن فریدون در نطق معرفی وزیر بهداشتش یقین بدانید آن چه در مورد اخلاق و شیوه رایج در جامعهٔ پزشکی گفت، یک از هزارِ کژیها و پلشتیهای جاری در روابط پزشک و بیمار نیست. ...
Iran, Islamic Republic of
ببخشید که به پزشکان پاکدست و زیرمیزی نگیر کشورم توهین شد!!!
Iran, Islamic Republic of
از روحانی بخواهید اگر اعتقاد به روز جزا و آخرت و حساب و کتاب دارد ! چند روز راکار کند و به وظیفه ای که به خاطر آن تعهد داده و قسم خورده و تعهداتی که به ملت داده عمل کند . او که حدود به 5 سال هرچه امریکا و اروپا خواستند عمل کرده و معتقد بود که کدخدا (آمریکا ) را باید راضی کرد ، کشور را به این وضع اسفناک رسانده یا استعفا دهد و یا به وظیفه و تعهداتش عمل کند.