سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - 23 Jul 2019
 
۰
۱۵
روحانی:

انقلاب‌های مخملی را از طرف آمریکا دیده بودیم اما مداخله به این صورت در ونزوئلا، شیوه جدیدی است/ مردم ونزوئلا توطئه جدید آمریکا را خنثی خواهند کرد

شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
رئیس جمهور با اعلام پشتیبانی مجدد تهران از دولت قانونی ونزوئلا تاکید کرد که اتحاد ملت ونزوئلا با دولت قانونی این کشور بسیار مهم است و در این توطئه جدید ملت ونزوئلا پیروز شده و به آمریکایی ها نشان خواهند داد که حق مداخله در امور کشور خود را نمی دهند.
انقلاب‌های مخملی را از طرف آمریکا دیده بودیم اما مداخله به این صورت در ونزوئلا، شیوه جدیدی است/ مردم ونزوئلا توطئه جدید آمریکا را خنثی خواهند کرد
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه "کارلوس آنتونیو آلکا لاکوردونس" سفیر جدید جمهوری بولیواری ونزوئلا تاکید کرد: ما پشتیبان دولت قانونی آقای مادورو هستیم و معتقدیم که مردم ونزوئلا با وحدت و ایستادگی در کنار دولت ، این توطئه را نیز مانند توطئه های قبلی خنثی خواهند کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا توطئه جدیدی علیه دولت و ملت ونزوئلا آغاز کرده است، گفت: آمریکایی ها اساسا با همه انقلاب‌های مردمی و کشورهای مستقل مخالفند و می خواهند با سرکوب انقلاب ها و کشورهای مستقل، بر دنیا مسلط شوند.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد:آمریکایی ها حتی دیگر قدرتها در دنیا را هم تحمل نمی کنند به طوری که رفتار تحکم‌آمیز آنها را نسبت به روسیه، چین و حتی اروپا نیز شاهدیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه شیوه جدیدی که آمریکایی ها با ایجاد دولت در دولت در ونزوئلا بکار گرفته اند، یکی از کارهای بسیار زشت است که امروز در جهان شاهدیم، افزود: انقلاب‌های مخملی را از طرف آمریکایی ها دیده بودیم  اما مداخله به این صورت در ونزوئلا، شیوه جدیدی است که آغاز کرده اند.

دکتر روحانی با اشاره به روابط خوب تهران و کاراکاس، خاطرنشان کرد: روابط دو کشور طی سال‌های اخیر بسیار خوب و صمیمانه بوده است که در دوره آقای نیکلاس مادورو نیز ادامه یافت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران به توسعه روابط خود با کشور دوست ونزوئلا ادامه می دهد، تصریح کرد: در زمینه های سیاسی و همچنین اقتصادی و سرمایه گذاری، مسیر گذشته در روابط دو کشور را ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور همچنین انتخاب آقای لاکوردونس به عنوان یک شخصیت فعال و عنصری موثر در دولت ونزوئلا را به عنوان سفیر این کشور در تهران، نشانه اهمیت کاراکاس برای توسعه روابط دو کشور دانست.

سفیر جدید جمهوری بولیواری ونزوئلا در تهران نیز طی سخنانی با قدردانی از حمایت های رهبر انقلاب اسلامی، دولت و ملت ایران از مردم و دولت این کشور در مقاطع مختلف، گفت: در این نبرد و توطئه جدید ما با امپریالیسم جهانی روبرو هستیم اما مردم ونزوئلا در این مبارزه پیروز خواهند شد.

"کارلوس آنتونیو آلکا لاکوردونس" ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، به روابط خوب ایران و ونزوئلا در همه زمینه ها اشاره کرد و خاطرنشان نمود: ما در مسیر مبارزه با امپریالیسم و مقابله با توطئه ها به کمک دوستان خوب خود از جمله ایران حساب کرده ایم.

سفیر جدید ونزوئلا در تهران همچنین  با ابلاغ سلام های گرم  نیکولاس مادورو، از طرف رئیس جمهور و مردم کشورش  چهلمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی را به رهبر انقلاب اسلامی، دولت و مردم ایران تبریک گفت.
کد مطلب: 669844
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
هر چه از امریکا ببینی باز برایت درس عبرت نمیشود
بیتا
Iran, Islamic Republic of
دوباره ونزوئلا
دوباره تقابل ایران و دنیا!
همه دنیا پشت مردم بدبخت ونزوئلا هستن و ایران حامی دیکتاتور مادورو!!!!!!!!!
عادلانه قضاوت کنیم.
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا، مادورو منتخب مردم است و مخالفان می خواهند سرنگونش کنند. حداقل کمی راجع به کودتا و انقلاب های مخملی توسط غرب تحقیق کن. مثل کودتا در شیلی ، ایران و انقلاب های رنگین در اوکراین ،گرجستان و...
علی
Switzerland
ببین من اینجا به تمام مقدسات عالم قسم میخورم که اگر برعکس بود، یعنی رییس جمهور ونزوئلا شخصی بود طرفدار امریکا و مادورو جز مخالفان بود (مثل زمانی که هوگو چاوز امد در قدرت) اونوقت حکومت ایران طرفدار مخالفان و حکومت ونزوئلا را نامشروع و سرکوبگر قلمداد. چون نگاه حکومت ایران به حکومت های دیگر فقط و فقط از یک زاویه است... البته درست هم هست چون از زاویه منافع ملی است!!!!1
Iran, Islamic Republic of
شما جدای از این که آمریکا و چند تا نوکرش رو همه دنیا به حساب آوردی طرفدارای مادورو رو یه نگاهی مینداختی بد نبود
United States
شما کودتاچیا سر و ته یه کرباس هستین.
خوب مادورو رای آورده، مردم بهش رای دادن.
اونم تو کشوری که به قول خود آمریکاییها از جمله جیمی کارتر بهترین سیستم انتخاباتی رو داره.
چرا الکی حرف میزنی آخه
هدی
Iran, Islamic Republic of
اکثریت مردم ونزوئلا حس ضد امپریالیستی دارند و موافق مادورو و مخالف ترامپ هستن .
Iran, Islamic Republic of
هدي شما نظر سنجي فرموديد
United States
...
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
امریکای جهانخوار بدنبال کودتا در ونزوئلا و غارت منابع نفت و طلای این کشور است.
حامد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
انقلابهای مخملی را دیده بودیم و در یک مورد اصلا خودمان حامی اش هم بودیم اما این مدل جدیده
United States
در کدام مورد ما موافق انقلاب مخملی بودیم؟
فرانک
United States
بیچاره مردم و اقتصاد ونزوئلا ( و ایضا ایران )!!!! ادامه ی وضع فعلی به ضرر مردم ونزوئلا ( ایضا ایران) است.
یک ایرانی
Romania
این یارو مادادور دوست بعضی ها کشور و مردمش رو به بهانه مبارزه با آمریکا به گند کشیده و انتظار داره بهش بگن رییس جمهور قانونی
...!!!!