چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - 12 Aug 2020
 
۰

سازمان ملل خواستار بازرسی از کنسولگری عربستان شد

شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
کد مطلب: 668264
بازرس ویژه سازمان ملل درباره قتل خاشقجی روز شنبه خواستار بازدید از کنسولگری عربستان در ترکیه به عنوان محل قتل شده است.
سازمان ملل خواستار بازرسی از کنسولگری عربستان شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از رویترز، بازرس ویژه سازمان ملل در پرونده قتل جمال خاشقجی خواستار بازدید و بازرسی از کنسولگری عربستان در ترکیه به عنوان محل وقوع جنایت قتل این نویسنده منتقد سعودی شده است.

اگنس کالامارد، مسئول بررسی پرونده قتل خاشقجی از سوی سازمان ملل اعلام کرده با وجود ارائه این درخواست به مقامات سعودی طی چند هفته گذشته، اما هنوز پاسخ رسمی مقامات ریاض را دریافت نکرده است.

بازرس ویژه سازمان ملل در پرونده قتل خاشقجی همچنین اعلام کرد که درخواست دیدار با سفیر عربستان در ترکیه نیز به مقامات سعودی ارائه داده است.

روز پنجشنبه «آگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور اعدام های فراقانونی، خودسرانه و شتابزده به منظور بررسی تحقیقات مستقل بین المللی در خصوص قتل خاشقجی به ترکیه سفر کرد.

وی قرار است در سفر خود به ترکیه در روزهای ۲۸ تا ۳ فوریه، اقدامات دولت آنکارا را در راستای روشن شدن نکات مبهم قتل خاشقجی و ماهیت قتل و میزان دخالت اشخاص و دولت‌ را بررسی کند.

گزارشگر سازمان ملل عنوان کرد که نتایج بررسی های خود را در جلسه ژوئن ۲۰۱۹ یعنی حدود شش ماه دیگر به شورای حقوق بشر این سازمان ارائه خواهد کرد.

منبع: مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *