دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - 10 Aug 2020
 
۰
۷

خوشبینی‌تازه دولت: پیگیری برجام از جانشین‌ترامپ

شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب: 668255
مجید تخت روانچی در گفتگو با روزنامه شرق می گوید: برجام مطالبه ایران و یک مطالبه بین‌المللی است که آن را در صورت باقی ماندن برجام در دوران ریاست جمهوری بعدی آمریکا نیز پیگیری می کنیم.
به گزارش جهان نيوز، «چه کسی فکر می کرد در آمریکا رئیس جمهوری مثل ترامپ روی کار بیاید؟» این نهایت استدلال کسی درباره فرجام برجام است که رسانه‌های اصلاح‌طلب در زمان مذاکرات هسته‌ای به او لقب «عقل منفصل تیم مذاکره کنندگان» دادند.

مجید تخت روانچی که این روزها در معاونت سیاسی دفتر رئیس جمهور تلاش کرده کمتر پیرامون برجام در شعاع دید قرار بگیرد و تمایلی از خود در بازگشت به گذشته نشان نمی‌دهد در گفتگو با روزنامه شرق که به دلیل تیتر «امضای کری تضمین است» در یادها مانده است، اگرچه اعتراف می کند برجام نتوانست به اهداف خود برسد اما امیدوار است انتخابات 2020 آمریکا برجام را حفظ کند! 
 
 
تخت روانچی می‌گوید: «آنچه مهم است اعتقاد ما ( و خیلی از کشورها و اعضای فعلی برجام) این است که برجام تعهد آمریکا است، ممکن است رئیس جمهور دیگری سال 2020 بیاید؛ چه دموکرات باشد چه جمهوریخواه این تعهد انجام شود. برجام مطالبه ایران و یک مطالبه بین‌المللی است که آن را در صورت باقی ماندن برجام در دوران ریاست جمهوری بعدی آمریکا نیز پیگیری می کنیم!»

معاون سیاسی دفتر ریاست جمهوری در پاسخ به پرسش شرق که آیا در دفتر ریاست جمهوری، راهبردی برای انتخابات آمریکا وجود دارد می گوید: «البته حتما به این موضوع فکر می‌کنیم، حتما مواضع کاندیداهای مختلف، کسانی که در حزب دموکرات باشند و صحبت از کاندیدا شدنشان است یا حتی اعضای جمهوریخواه که ممکن است رقیب ترامپ باشند را رصد می‌کنیم.»
 
 

شایان ذکر است، رسانه های اصلاح‌طلب و دولتی چندی قبل با ذوق زدگی به انتشار خبر احتمال کاندیداتوری «جان کری» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداختند و اخیرا هم با انتخاب «نانسی پلوسی» به ریاست مجلس نمایندگان آمریکا خبر از احتمال استیضاح و برکناری ترامپ و متعاقبا بازگشت این کشور به برجام خبر دادند، حالا هم ظاهرا قرار است انتخابات 2020 آمریکا برجام را نجات دهد.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
من فکر نمی کنم استدلال و این چیزها به کار مقابله با این روزنامه های زنجیره ای بیاد. این ها کارشون فریب سطحی ترین عقل هاست و از قضا کارشون در ایران خیلی خوب گرفته.
Iran, Islamic Republic of
دقیقا. عالی گفتند این مخاطب محترم.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
باشه عموجان ! شما فريب نخور !
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
دوره بعدی هم ترامپ رییس جمهور می شود حال خواهید دید.
اگر برجام نبود،خیلی ها هم نبودند.