پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - 28 Jan 2021
 
۱
۲۰

چرا پالرمو در مجمع تشخیص تصویب نشد؟

شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب: 668194
لایحه جنجال برانگیز پالرمو امروز در جلسه تشیخص مصلحت نظام به بحث و نظر گذاشته شد و موافقان و مخالفان این لایحه نظرات خود را مطرح کردند اما چرا تصمیم گیری درباره پالرمو به بعدا موکول شد؛ با گزارش تسنیم همراه شوید.
چرا پالرمو در مجمع تشخیص تصویب نشد؟
به گزارش جهان نيوز، لایحه جنجالی "پالرمو" امروز در دستور جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار داشت و اعضای مجمع، بعد از استماع نظر کمیسیون‌های تخصصی و دولت، تصمیم‌گیری درباره این لایحه را به جلسه بعدی موکول کردند.

از چندی پیش، برخی کارشناسان، حقوق‌دانان و حتی خطیب نماز جمعه تهران در نامه‌ها و سخنرانی‌های جداگانه، خواستار هوشیاری اعضای مجمع نسبت به تبعات منفی این لایحه شدند اما برخی اعضای مجمع که گفته می‌شود متأثر از دولت و برخی نمایندگان مجلس در موضوع "پالرمو" هستند، می‌گویند که مجمع برای مقابله با مشکلات احتمالی، این لایحه را تصویب کند.


 
در همین راستا نیز گفته می‌شود برخی وزرای دولت طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری - که رئیس دفتر رئیس‌جمهور اصل آن‌ را تائید کرده است- خواستار تصویب این لایحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام شده‌اند؛ گرچه برخی وزرای که اسامی آنها به‌عنوان "امضاکننده" در ذیل نامه مذکور در فضای مجازی قیدشده برخی وزرای مطرح اعم از بیژن زنگنه گفته بود که به عنوان وزیر نفت اطلاعی از این نامه ندارند؛ این اقدام با واکنش برخی نمایندگان مجلس مواجه شد و برخی نمایندگان از جمله سید حسین نقوی، حجت‌الاسلام سالک و حاجی دلیگانی در گفت‌وگوهای جداگانه با خبرنگار تسنیم گفتند که اگر این نامه صحت داشته باشد، وزرای دولت باید به‌صورت شفاف به مردم بگویند در صورت تصویب این لایحه، کدام مشکل مردم رفع خواهد شد و مسئولیت تبعات منفی این لایحه به عهده چه کسی است.


 
امروز در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمیسیون‌های تخصصی نظرات خود را درباره این لایحه طرح کردند؛ آن‌طور که مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جلسه امروز مجمع را برای خبرنگار تستیم روایت کرده، با توجه به گزارش کمیسیون‌های تخصصی، زمان جلسه اجازه ورود اعضا به جزئیات لایحه را نداده و بر همین اساس وی گفته که نمی‌تواند درباره اینکه کلیت اعضای مجمع چه نظری درباره این لایحه دارند، اظهارنظر کند.


 
چون اعضای مجمع تشخیص به‌صورت مشخص درباره این لایحه در جلسه امروز بحث نکردند نمی‌توان نظر کلیت مجمع را تشخیص داد؛ قرار شد در جلسه بعدی اعضای مجمع درباره این لایحه به تصمیم برسند.

اما، الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در روایتی دیگر از جلسه امروز مجمع به خبرنگار تسنیم گفته، علی‌رغم اصرار مجلس و دولت برای تصویب لایحه پالرمو، برخی اعضای شاخص با این لایحه مخالفت دارند و قرار است در جلسه بعدی، مخالفان و موافقان این لایحه استدلال‌های خود را برای اعضای مجمع ارائه کنند.


 
جلسه بعدی مجمع تشخیص مجمع دو هفته دیگر برگزار خواهد شد تا تصمیم نهایی درباره لایحه جنجالی پالرمو گرفته شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
در سرو سامان دادن به اوضاع بي تاثير است
Iran, Islamic Republic of
الان تنها راه اخراج افساد طلبان و دوم دادن پست ها به مديران جهادي و قابل اعتماد است وگرنه فردا همانند ونزويلا در پيش است
Iran, Islamic Republic of
احسنت اصلاح طلبان منتظرند امريكا چراغ سبز بدهد ولي دادش امريكا اينبار صغير و كبيربه هم مي بافد
فرانک
United States
...
فرانک
United States
چرا نداره!!!!!
Germany
...
محمود بهرامی
Iran, Islamic Republic of
دکتر محمود احمدی نژاد کجاست ؟
Iran, Islamic Republic of
چهره آقای احمدی نژاددرقاب جهان نیوز نمی گنجد
عمار
Iran, Islamic Republic of
چنانچه ما FATFرابپذیریم آمریکا را در رسیدن به مقاصد خروج از برجام یاری کردیم.وکدخدا اینبار با ابزار جدیدش وبا همکاری اروپاییها فشار منسجم تر وبا برنامه ریزی دقیق تری وبایک تحریم همه جانبه برما وارد خواهند کرد .
-درحقیقت ما با پذیرش این عهد نامه ها دست خودمان را میبندیم وتحویل کد خدا میدهیم.
-آنها با داشتن این ابزارتوانای ضربه زدن هدفمند به ما را دراختیار خواهند داشت وهرموقع اراده کنند گلوی ما را میفشرند.
-اما اگر تصویب نشود وما اخم ماروبرو شوند کانال مالی ماهم باز میشود وآنها این کارا انجام خواهند دادتا ما ازبرجام خارج نشویم ومنافع به دست آمده اشان از برجام به خطر نیافتد.
-با نپذیرفتن ما آ«ها مجبور خواهند شد عقب نشینی کنند .ولی با پذیرش ما آنها جلو کشیده وقدم به قدم خواسته های جدید خود را مطرح وما رامجبور به پذیرش آنها خواهند کرد تا جایی که گلوگاه نفس ما را دست بگیرند.
والسلام
Iran, Islamic Republic of
واقعا باید تو وزیر خارجه باشی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همچنان که شورای نگهبان برجام را تایید کرد مجمع تشخیص هم دیر یا زود این لوایح را تصویب می کند چون نظر سران نظام در شرایط فعلی ، تایید این لوایح می باشد.
Iran, Islamic Republic of
الان تو نظر سران نظام رو از کجا آوردی ؟
Iran, Islamic Republic of
چند روز دیگه صبر کن متوجه می شوی
سرور
Iran, Islamic Republic of
خواب برجام 2 را ببینید.
گوشت کیلویی چند بشود امثال شما دست از سر ملت بر می دارید.
یک روز برجام یک روز CFT یک روز پالرمو ادامه یابد فردا روز هم دولت برای فقیرتر کردن مردم برنامه دارد.
البته با همیاری دو قوه دیگر.
حسین ف
Iran, Islamic Republic of
پس احمدی نژاد کو ؟
Iran, Islamic Republic of
علیرغم هجمه سنگینی که دلواپسان در چند روز گذشته اعم از اردوکشی خیابانی، مناظرات یکطرفته در صدا وسیما ، خطبه های نماز جمعه و....داشته اند مطمئنا مجمع تشخیص رای به تایید لایح خواهد داد!!!!.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
زیاد حرص و جوش نخور
Iran, Islamic Republic of
...