سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 20 Aug 2019
 
۵
۱۳۵
روحانی در جمع مدیران وزارت ارتباطات:

اولین فیلترینگ کار پهلوی بود/ وقتی می خواستند حمام‌ها را دوشی کنند، می‌گفتند اسلام از بین می‌رود/ بحث حجاب در قرآن ابتدا از مردان شروع شده اما ما دختران را دستگیر می‌کنیم+فیلم

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
رئیس جمهور گفت: حجاب در قرآن به نگاه مردان اشاره دارد که هرزه نباشند و از ما مردها شروع می شود در حالی که ما زنان و دختران را دستگیر می‌کنیم.
اولین فیلترینگ کار پهلوی بود/ وقتی می خواستند حمام‌ها را دوشی کنند، می‌گفتند اسلام از بین می‌رود/ بحث حجاب در قرآن ابتدا از مردان شروع شده اما ما دختران را دستگیر می‌کنیم+فیلم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(دوشنبه) ضمن بازدید از نمایشگاه «کسب و کارهای آینده» که در وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات برگزار است، در جمع مدیران این وزارتخانه اظهار کرد: شاید در زمان پست و تلگراف و تلفن خیلی حکومت‌ها احساس دردسر نکردند و وقتی رادیو آمد حکومت‌ها احساس دردسر کردند زیرا مردم می‌توانستند پیام ها را دریافت کنند.

وی ادامه داد: اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود و اولین فیلترینگ به وجود آمد و بعدها تلویزیون آمد. ما در مبارزات انقلاب اسلامی از رادیو استفاده کردیم و صدای امام(ره) را ضبط می کردیم و با تلفن انتقال می‌دادیم.

دریافت فیلم

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سخنان امام خمینی(ره) از طریق روزنامه‌های خارجی و تلویزیون‌های آنها به وسیله همین رسانه‌های صوتی و با ضبط صوت منتقل می‌شد، افزود: فناوری ارتباطات، رساندن پیام انقلاب را خیلی راحت‌تر کرده بود و سریع به دنیا مخابره می‌شد.

وی یادآور شد: ابتدای انقلاب اسلامی تنها ابزار پیام‌رسانی، نشر و کتابت بود و پیام امام (ره) از طریق اعلامیه و یا با ضبط صوت و از طریق تلفن مخابره می‌شد.
روحانی تصریح کرد: آن زمان ضبط صوت‌های قدیمی کمی سخت بود و حتی جابجایی‌ آنها مشکل بود اما وسایل جدید این‌گونه نیست.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: عادتی که انسان به یک پدیده و موقعیت دارد، گاهی تبدیل به حق می‌شود و فکر می‌کند که این عادت حق است و اگر خلاف عادت او اتفاق بیفتد، ناصواب و نادرست است.

وی ادامه داد: اگر یادتان باشد وقتی می‌خواستند حمام‌های قدیمی و خزینه‌ها را جمع کنند و دوش حمام وارد کشور شود، یک نهضت عظیمی درست شد و گفتند اسلام دارد از دست می‌رود و همان زمان که سال ۴۰ بود، عده‌ای می‌گفتند که با دوش آب نمی‌توان غسل کرد و این یک توطئه است.

روحانی تأکید کرد: وقتی تلفن به جوامع راه پیدا کرد، برخی از فلاسفه گفتند امکان‌پذیر نیست که صدا از داخل سیم رد شود و به کیلومترها دورتر برسد و این کار شیطان است و ممکن است که شیطان پیام‌ها را اشتباهی منتقل کند، به همین دلیل برای استفاده از تلفن شبهه آورده بودند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: طبیعت بشر این است که با هر چیز نو و جدیدی برخورد می‌کند؛ در زمینه مسائل ارتباطی هم همین‌طور است البته از عمر فناوری اطلاعات خیلی نگذشته است و در کشورمان بعد از پیروزی انقلاب، فناوری‌های ارتباطی توسعه پیدا کرده‌اند درحالی‌که قبل از انقلاب موبایل و اینترنت وجود نداشت و اگر هم وجود داشت، برای نظامیان بود؛ حتی اروپا هم موبایل نداشت.

وی افزود: حدود ۳۰ سال است که موبایل در جوامع مورد استفاده قرار می‌گیرد و منافع بسیاری دارد. ممکن است خطرات و مشکلاتی هم داشته باشد. همانطور که وقتی اتومبیل وارد شد، ما در روستا بودیم و خیلی مهم بود که یک ماشین عبور کند. شاید ساعت‌ها منتظر می‌ماندیم تا فقط به تماشای ماشین بنشینیم و مادرها توصیه می‌کردند که به خیابان نزدیک نشویم چون ماشین کنترلی ندارد و می‌گفتند از بالای تپه بروید و رد شدن ماشین را نگاه کنید.

روحانی ادامه داد: آن زمان که ماشین تازه آمده بود فکر می‌کردند که رانندگی یک فناوری عظیم است و کسی که شوفر است، یک کار سطح بالایی انجام می‌دهد که رانندگی را یاد گرفته و هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که روزی همه رانندگی انجام دهند و ممکن بود برای آنکه ماشین خطرناک است، بگویند که جاده‌ها را دیوار بکشید تا ماشین‌ها رفت و آمد نداشته باشند و مردم راحت شوند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه لازم است فرهنگ استفاده از هر تکنولوژی و وسیله‌ای را به مردم یاد داد، اظهار کرد: باید به مردم استفاده از اتومبیل را آموزش دهیم و نمی‌شود به دلیل اینکه تصادف در جاده‌ها اتفاق می‌افتد، بگوییم که به هیچ‌وجه اتومبیل استفاده نکنید. خب اگر اتومبیل نباشد، راه‌حل جایگزین آن چیست؟ آیا مردم باید با قاطر جابجا شوند و دیگر به فکر جایگزین آن نیستند؟

وی یادآور شد: اگر بگوییم اتومبیل نباشد، آیا همه عالم تحت فرمان ما هستند، درحالی‌که مردم خودشان ابزار مناسب را انتخاب می‌کنند. به طور مثال در گذشته یخچال وجود نداشت و نمی‌توان گفت که اگر نگهداری یک نوع موادغذایی در فریزر مضر است، دیگر یخچال مفید نیست. لازم است فرهنگ‌سازی انجام شود و این اصل است و باید شناخت نسبت به پدیده‌ها به وجود آید.

رئیس جمهور با اشاره به وجود فضای مجازی در زندگی مردم اظهار کرد: امروز زندگی خاصی با استفاده از فضای مجازی به صورت شبکه ای شکل گرفته است و این برای مردم به یک عادت تبدیل شده است حالا عادت ها گاهی خوب هستند گاهی بد و ناپسند اما به هر شکل مردم به موبایل عادت کرده اند.

روحانی ادامه داد: اگر صبح موبایل را از مردم را بگیرید نمی دانند باید چکار کنند چرا که آنها به دوستان خود با موبایل پیام می دهند و حتی تاکسی خود را از طریق موبایل صدا می کنند، همچنین اخبار را از طریق موبایل دریافت می‌کنند و صداها، فیلم ها و عکس ها را در موبایل خود مشاهده می کنند.

وی تصریح کرد: تحولات تکنولوژی و فناوری ارتباطات با زندگی مردم همراه است و نمی توانیم این تحولات را از زندگی مردم جدا کنیم چرا که امکان پذیر نیست حاکمیت بگوید موبایل هم مضراتی دارد و هم فوایدی و به تشخیص من باید آن را کنار بگذارید.

رئیس جمهور عنوان کرد: مردم اگر در شرایطی قرار بگیرند که حاکمیت به آنها بگوید موبایل را کنار بگذارید آن را در جیب خود می‌گذارند و آن را خارج نمی‌کنند و جایی که تنها بودند از آن استفاده می‌کنند.

روحانی تاکید کرد: ما نمی توانیم با خواست مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی. ما فکر می‌کنیم اختیاراتی داریم که از آسمان‌ها آمده و می توانیم به زمینیان هر فرمانی را صادر کنیم، اینطور نیست ما هر اختیاری داشته باشیم؛ خداوند هم به پیامبرش فرمود تو وکیل مردم نیستی و فقط باید پیام را به آنها برسانی. مردم خودشان می دانند که انتخاب کنند یا نه.

روحانی گفت: در این فضای شبکه ای اینترنت، ممکن است حرف های مفید، مضر، راست، دروغ وجود داشته باشد که از این فضا هم گاهی افراطی استفاده می شود و گاهی تفریطی. برخی فکر می کنند باید در این فضا هر صحبتی را مطرح کنند، هر تهمت، دروغ و شایعه ای را در این فضا بیان کنند که ممکن است در جهت تأمین منافع شخصی، گروهی و یا جناحی آنان باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: در فضای مجازی متأسفانه لحن های ما نامناسب است و آن طور که من در یکی دو مقاله خوانده ام، می‌گویند لحن ما ایرانی ها در فضای مجازی نسبت به کشورهای پیشرفته در این رابطه نامناسب‌تر است. چرا ما باید با لحن بدی با هم صحبت کنیم؟ حالا درست است ما این مثل را داریم که «حیا در چشم است» و این لحن های نامناسب در فضای مجازی اتفاق می افتد اما به هر حال همچنان رعایت‌های اخلاقی و اسلامی را داریم و باید رعایت کنیم.

وی اظهار داشت: برای کسی که تازه با این ابزار آشنا شده و از آن استفاده می‌کند خطر بیشتری دارد نسبت به کسی که مدت هاست با این ابزار و شبکه های مجازی آشنایی داشته و استفاده کرده است. به طور مثال شما وقتی تلویزیون جدیدی می خرید، روز اول برایتان خیلی تازگی دارد و تلاش می کنید مدت زیادی پای برنامه های تلویزیون بنشینید اما در روزها و ماه های بعد برایتان تکراری شده و صرفاً برخی برنامه هایی که مدنظر دارید را از آن تماشا می کنید.

روحانی خاطرنشان کرد: شما یک موبایل دست فرد می دهید و از اول برایش درخت ممنوعه ایجاد می کنید. مثلا می گویید دراین پیام رسان واردشو و در پیام رسان دیگری وارد نشو. این یکی بهشت است و دیگری جهنم، این خوب است و آن یکی بد. در این شرایط آن جوان و یا نوجوان برایش سوال پیش می‌آید که این چه چیزی است که برای من خطر دارد و مرا از آن نهی می‌کنند؟ این به معنای آن است که خود ما آن فرد را تحریک می‌کنیم که ببیند این چیست که ما او را از رفتن به سمت آن پیام رسان و یا آن موضوع خاص منع می‌کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برخی تصور می کنند که این دستگاه در اختیار ما است و ما می‌توانیم دستور بدهیم تا فیلتر شود، ادامه داد: حالا فرض کنیم فیلتر شد، با فیلترشکن چه می کنیم؟ با فیلتر شکن مقابله کردید با پیام رسان های دیگر چه می‌کنید؟ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟ الان نتیجه این کار ما بعد از یک سال چه شد؟ همه ما ضرر کردیم و اول از همه بچه ها و نوجوانان ضرر کردند.
وی افزود: در ابتدا جوانان ما وارد هر فضایی نمی شدند و این طور نبود که چارچوبی نداشته باشند. این طور نبود که در آن پیام رسان هرچیزی باشد اما متأسفانه همه چارچوب‌ها شکست و ما با یک تدبیر نادرست فکر کردیم یک نفر می تواند روی یک کاغذی تحت هر عنوانی و در هر قوه‌ای بنویسد که فلان شبکه یا پیام رسان ممنوع است و باید فیلتر شود و به مخابرات ابلاغ شود و آنها هم از ترس خود به نفر بعدی بدهند و رویه آن طور می شود که دیدیم.

روحانی اظهار داشت: به نظر من راه حل چیز دیگری است؛ نه راه حل افراط گری است که بخواهیم از این فضا علیه آبروی مردم استفاده کنیم و نه راهش این است که به طور کامل آن را ببندیم و راهش را بر مردم سد کنیم بلکه ما باید سواد رسانه ای و دیجیتالی نوجوانان و جوانان را افزایش دهیم.

رئیس جمهور یادآور شد: باید یکی از درس های آموزش و پرورش در مقطع دبستان این باشد که به بچه ها بگویند از این ابزار چگونه باید استفاده کنند. والدین بدانند چگونه با فرزندانشان صحبت کنند. معلم ها بدانند در کلاس چطور رفتار کنند.
وی افزود: شما در خارج از کشور نمی بینید مردم مثل ایران اینقدر گوشی دستشان بگیرند. برای اینکه همه چیز متراکم شده در این فضای مجازی. چون ما رسانه آزاد نداریم و یک رسانه دولتی، رادیو و تلویزیون داریم. اگر ما ۵۰۰ رسانه داشتیم در فضای مجازی این همه تورم نمی‌شد. تورم که فقط در اجناس و مواد غذایی نیست.
روحانی گفت: اگر این جناح، آن دسته، آن حزب، رادیو و تلویزیون داشتند، نصف حرف های خود را آنجا و به طور رسمی مطرح می کردند. با شناسنامه این حرف را می زدند. مشخص می شد آن فرد کیست. طرفدار کدام حزب است. اما در فضای مجازی چنین چیزی نیست و باید اینها اصلاح شود و در قوانین و مقررات ما این موارد را باید اصلاح کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: انحصار در هیچ چیزی خوب نیست. شما اگر در موبایل هم انحصاری به وجود آورید و صرفاً یک اپراتور باشد حتماً در آن فساد و گرفتاری وجود دارد و از کیفیت مناسب هم برخوردار نخواهد بود بلکه باید اپراتورهای مستقل را آزاد بگذاریم تا به میدان بیایند و باید به آنها بگوییم که حریم خصوصی را رعایت کنند.
وی اظهار داشت: شما ببینید امروز موبایل شخصی به صدا در می آید. او فکر می کند دوستی، همکاری و کسی با او کار دارد. تا گوشی را نگاه می کند متوجه می شود پیامی تبلیغاتی است. توجهی نمی کند و باز این موضوع اتفاق می افتد که جالب نیست.

روحانی خاطرنشان کرد: در کجای دنیا این طور چیزی را می بینید که این قدر وقت مردم را برای پیام های تبلیغاتی بگیرند. گاهی ۲۰ تا ۴۰ مرتبه پیام تبلیغاتی برای فرد ارسال می شود. وزارت ارتباطات باید جلوی این کار را بگیرد. هر کس تبلیغات می خواهد اعلام کند که برای من تبلیغات ارسال شود و اگر کسی نخواست این پیام ها برای او ارسال نشود.

رئیس جمهور ادامه داد: ما نباید بگذاریم برخی از این موضوع سوءاستفاده کنند. می دانند که اینها پول است، پول مثل جان نیست، خیلی سخت است از آن گذشتن. اما ما به عنوان دولت نباید بگذاریم عمر مردم، وقت مردم برای این موضوعات تلف شود. شما در اروپا ببینید یک پیام تبلیغاتی برای کسی ارسال نمی‌شود. با اعصاب مردم بازی نکنیم. اتلاف وقت و اذیت کردن مردم خلاف شرع و حرام است.
روحانی اظهار داشت: به خاطر پول، وقت و زندگی مردم را تلف می کنیم. این خیلی مهم است که ما از این ابزار به جا و صحیح استفاده کنیم. همه ما می دانیم که در شرایط امروز جامعه ما، چقدر بحث IT برای ما مهم است. در واقع بحث این نیست که بخشی از اقتصاد ما وابسته به فضای مجازی است بلکه این فناوری یک پایه اصلی برای تمام اقتصاد ماست.

رئیس جمهور با بیان اینکه فضای سایبری توانمندساز است و به عنوان یک زیرساخت و زیربنا در تمام حوزه های علمی، فرهنگی و اقتصادی اثرگذار است، تصریح کرد: شما امروز اینترنت و فضای مجازی را به روستاها می‌رسانید و بر حسب آمار و ارقامی که اعلام شده است، رشد خوبی را در این رابطه در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد هستیم اما باید تلاش کنیم که این موضوع هم مثل برق رسانی به روستاها پیشرفت داشته باشد به نحوی که امروز دیگر هیچ روستای با ۱۰ خانوار نداریم که در آن برق نباشد.

وی افزود: در موضوع گازرسانی هم ما کمتر روستای ۲۰ خانوار را شاهد هستیم که گاز نداشته باشند؛ امروز در هیچ جای دنیا، گازرسانی همچون ایران وجود ندارد. ما جزو کشورهای اول در گاز رسانی محسوب می شویم.

روحانی خاطرنشان کرد: این کار عظیمی است که صورت گرفته و امروز روستائیان در رفاه و آرامش بیشتری به سر می برند. گاز رسانی به روستاها باعث می شود که جنگل‌ها و مراتع آسیب نبینند و البته فواید دیگری هم دارد که بر کسی پوشیده نیست. همانطور که ما امروز خدمات زیادی را به روستاها می رسانیم به همان نسبت روستائیان باید بتوانند از فضای مجازی استفاده مناسب داشته باشند.

رئیس جمهور گفت: یکی دیگر از فواید فضای مجازی شفاف سازی است. من چند روز پیش هم در جلسه ای این موضوع را مطرح کردم که کسانی که از بانک مرکزی ارز می‌گیرند و ثبت سفارش انجام می دهند چه کار انجام می دهند؟ هرچند که اکثرا افراد متعهد و مومنی هستند اما متأسفانه برخی هم سوءاستفاده هایی در این رابطه انجام می دهند که امروزه شاهد محاکمه برخی از آنها هستیم به طوری که فردی ارز گرفته است برای کار مطبوعاتی اما آن را در بازار آزاد برای امور دیگری مصرف کرده است.

وی یادآور شد: بازار آزاد یکی از پرونده های قضایی است که امروز دادگاه های محاکمه آن برگزار می شود، ما باید بدانیم چگونه باید با این فسادها مبارزه کنیم. یکی از راه های موثر آن شفافیت است یعنی اگر من ثبت سفارشی انجام می دهم همان لحظه همه از این موضوع مطلع شوند.

روحانی تصریح کرد: همه باید بدانند که من در لیست بانک مرکزی رفتم، اجناسی را خریداری کردم. همه باید بدانند جنسی که خریداری کرده ام از کدام گمرک وارد می شود، چه زمانی وارد انبار می شود. اگر همه اطلاعات را به طور شفاف در اختیار مردم قرار دهیم فساد و رانت کمتر می شود چرا که سوءاستفاده ها کمتر می شود. یکی از کارهای مهم دولت یازدهم و دوازدهم شفاف سازی است که لایحه آن در دولت آماده شده است و انشاءالله به زودی تقدیم مجلس می کنم.

رئیس جمهور افزود: مبارزه با فساد و دولت الکترونیک برای ما بسیار مهم است. دولت الکترونیک به مرحله تکامل خود نرسیده اما پیشرفت های خوبی را داشته است. همه باید در این خصوص کمک کنند. شما ببینید هر کس برای هر کار کوچکی باید کپی از شناسنامه و کارت ملی و مدارک دیگر را به همراه داشته باشد اما قرار ما این شد که طرف یک کارت داشته باشد و با آن هم شناسایی شود، اثرانگشتش در آن باشد، حساب بانکی‌اش، کارت سوختش، اینها همگی در آن کارت باشد. یعنی یک کارت باشد که ما با آن زندگی کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: اینکه از فضای مجازی استفاده شود به این معنی نیست که بی حساب و کتاب باشد و بر این فضا نظارت نکنیم، بلکه باید استفاده درست از فضای مجازی را به مردم آموزش دهیم.

روحانی تأکید کرد: امروز از نظر دنیا سواد به معنای خواندن و نوشتن نیست، بلکه باید بتوانیم به درستی از اینترنت استفاده کنیم، مگر چند کتاب در دسترس وجود دارد یا برای استفاده از مطالب یک کتاب چقدر می توان زمان گذاشت، شاید یک روز زمان بگذاریم تا مطالب یک کتاب را استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید از فضای مجازی استفاده کنیم و امروز سواد به معنی استفاده از اینترنت است، همچنان که کودکان ما از اینترنت استفاده می کنند و به آن مسلط هستند و بعضا اطلاعات آنها از ما بیشتر است.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز پدر و مادرها یک خبری را به نوجوان خود می دهند، در حالیکه او از طریق موبایل خود می گوید که این طور نیست و ۵ دقیقه قبل، مطلب درست در دنیا مخابره شده و آن را به پدر و مادر خود اطلاع می دهد به نوعی کودکان اطلاعات والدین را کنترل می کنند.

روحانی خطاب به مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: کار بزرگی بر دوش شما است، مردم می خواهند که برای آنها کار کنید و دولت الکترونیک را فراهم کنید.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات در جای جای زندگی مردم جامعه به موضوع مهم سلامت در دولت الکترونیک پرداخت و افزود: اگر دولت الکترونیک را فراهم کنید و سلامتی مردم به صورت پرونده الکترونیکی باشد، دیگر مجبور نیستند که بارها آزمایش های متعدد و هزینه بر را تکرار کنند.

رئیس جمهور در همین رابطه عنوان کرد: مشخص نیست که ایرانیان چندین بار آنتی بیوتیک و داروهای مختلف را در سال دریافت می کنند، در حالی که اگر دولت الکترونیک باشد، مانع زیاده روی مصرف دارو می شود که در این زمینه ما رتبه بالایی در دنیا داریم.

روحانی افزود: تنها راه مبارزه با فساد و اشکالات موجود در زمینه پزشکی و سلامت، دولت الکترونیک است و من راه حل دیگری سراغ نداریم، در حالی که ما پزشکان متعهد و مسلمان خوبی داریم، عده ای از پزشکان دچار فساد هستند که با استفاده از دولت الکترونیک جلوی این فسادها گرفته می شود.

وی تأکید کرد: ما باید یک تحول بزرگ در کشور ایجاد کنیم و شما می دانید که چقدر برای تحقق این تحولات، دولت تحت فشار بوده و از زمین و آسمان به ما فشار آورده اند و بارها ارگان هایی خواستند که تصمیم هایی بگیرند و مانع شوند که ما به آنها گفتیم تصمیم شما غلط است.

رئیس جمهور گفت: دولت از نظر معنوی هزینه بسیاری داده و از آبروی خود مایه گذاشته است تا تحولاتی در کشور ایجاد شود.

روحانی تأکید کرد: باید از همه توان خود استفاده کنیم و در فضای مجازی محتوای بیشتری تولید کنیم.

وی در ادامه به واگذاری امور به مردم پرداخت و افزود: مردم کارها را بهتر انجام می دهند، آنها خیلی بهتر شعر می سرایند، موسیقی را بهتر تولید می کنند و شغل و کارشان را انجام می دهند و ما باید از توانایی آنها استفاده کنیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: رسانه ها می دانند که چطور کار خودشان را انجام دهند و از فضای مجازی استفاده کنند. هر چیزی جایگاه خودش را دارد، از جمله فضای مجازی. یک جایی هست که کتاب جوابگو است و جایگاه خودش را دارد که فضای مجازی آن را ندارد.

روحانی ادامه داد: یک زمان CD جایگاه خودش را دارد و کاربردی است و یک جای دیگر سینما، همچنین تئاتر کاربری و جایگاه خودش را دارد.

وی به موضوع اشتغال جوانان پرداخت و گفت: امروز یکی از مباحث مهم دولت، اشتغال است مخصوصا اشتغال جوانان تحصیلکرده که هم اکنون آمار رسمی بیکاری ۱۱.۷ درصد است.

رئیس جمهور اذعان کرد: اگر به آمار بیکاری جوانان بپردازیم که سن آنها در بازه ۱۵ تا ۲۹ سال است، آمار بیکاری کشور دو برابر می‌شود و اگر در این رابطه به جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی توجه شود باز هم آمار بیکاری بالا می‌رود. همچنین اگر توجه ما به بیکاری خانم‌های تحصیلکرده باشد، آمار بیکاری از آنچه گفتم هم بیشتر می‌شود.

روحانی در رابطه با خانم‌های جامعه و اشتغال آنها تصریح کرد: دیگر نمی توانیم بگوییم که خانم ها در خانه باشند و این از نظر جامعه پذیرفتنی نیست. ما یک اصولی داریم که خانم ها با رعایت آن اصول در جامعه فعالیت می کنند، البته برای آقایان هم اصولی داریم و همه باید اصول را رعایت کنیم.

وی در مورد مسئله حجاب در جامعه اظهارداشت: در حجاب اول به زنان توجه می کنیم، در حالی که موضوع حجاب در قرآن ابتدا از مردان شروع شده است و در آیات قرآن به چشم مردان و نگاه آنها پرداخته شده است.

رئیس جمهور در مورد حجاب تأکید کرد: حجاب در قرآن به نگاه مردان اشاره دارد که هرزه نباشند و از ما مردها شروع می شود در حالی که ما زنان و دختران را دستگیر می‌کنیم.

روحانی ادامه داد: آغاز حجاب از چشم است و بعد به زینت می رسد و باید بدانیم که اساسا حجاب برای امنیت است و خداوند حجاب را برای جلوگیری از آزار در جامعه قرار داده تا زنانی که باحجاب هستند مشخص باشد که باعفت هستند و در کوچه و خیابان، عده ای مریض دنبال آنها راه نیفتند و در واقع حجاب حمایت از زن است.

وی تأکید کرد: ما حجاب را درست در جامعه تبیین نکرده ایم انگار که حجاب چماق برای زن است.

رئیس جمهور همچنین در مورد اشتغال زنان اظهارداشت: باید زنان در هر زمینه ای که می توانند فعالیت کنند در جامعه حضور داشته باشند؛ چه بسا در برخی از جهات از سلایق بهتری برخوردارند.

روحانی در همین رابطه عنوان کرد: من از برخی از وزرای سابق سؤال کردم که زنان در دوره خدمتشان چگونه کار می کنند آنها گفتند زنی که فساد مالی داشته باشد در مجموعه خود نداشتیم. چقدر خوب است که ما کارهای مالی را به زنان بسپاریم که دست‌پاک هستند.

وی ادامه داد: نه اینکه بخواهم بگویم مردهای باتقوا و و پاک و ایثارگر نداریم، منظورم این است که باید از ظرفیت، توانایی و استعداد همه جامعه استفاده کنیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: ما هر کجا که خانمی را آوردیم و به او مسئولیت دادیم ضرر نکردیم و همچنین هر کجا که جوانی را به کار گرفتیم، منفعت داشتیم، همچنان که الان در وزارتخانه شما وزیر جوان منصوب شده و این هم کم سابقه بوده است.

روحانی با اشاره به اهمیت جوانگرایی در اداره امور کشور عنوان کرد: اینکه الان ما مسئولیت داریم به این معنی نیست که باسوادتر هستیم، حالا به دلایلی ما انتخاب شدیم. خیلی ها زیردست ما هستند که از ما باسوادتر هستند.

وی خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از روز اول که ایشان را برای وزارت ارتباطات انتخاب کردیم، چند شرط گذاشتیم که شرط اول آن ایجاد اشتغال بود.

رئیس جمهور یادآور شد: آقای آذری جهرمی به من قول داد که در هر سال ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می کند، در واقع باید الان ۱۵۰ هزار شغل ایجاد کرده باشد و برای آنها زیرساخت فراهم کند.

روحانی همچنین بیان کرد: در صنعت کشور برای ایجاد اشتغال زیرساخت های متعددی لازم است از جمله مجوزهای بسیار، سرمایه به دلار و به ریال تا اشتغال ایجاد شود، در حالی که در کسب و کارهای نوپا و استارت‌آپ‌ها این طور نیست و با سرمایه های اندک هم می توان کارآفرینی کرد.

وی در همین رابطه گفت: یک استارت‌آپ با سرمایه اندک کارآفرینی می‌کند و سهام آن ممکن است هر روز ترقی کند و با راحت ترین راه ممکن، اشتغال ایجاد می‌شود.
رئیس جمهور به صنعت گردشگری پرداخت و یادآور شد: ما به نشاط اجتماعی نیاز داریم و گردشگری هم یکی از بخش هایی است که با معرفی جاذبه های آن می‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم.

دریافت فیلم

روحانی خاطرنشان کرد: لازم است که استارت‌آپ‌ها در صنعت گردشگری ورود کنند و به معرفی جاذبه ها بپردازند و این صنعت را تسهیل کنند مانند آنکه نقشه ها و امکانات را دقیق به گردشگران معرفی کنند.

وی یادآور شد: ما در بسیاری از تولیدات و صنایع با جهان فاصله بسیاری داریم مانند ساخت اتومبیل، ساخت هواپیما و نظایر آن که چند سال با دنیا فاصله داریم اما در زمینه IOT و ICT این فاصله را به سرعت کم می کنیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: هم اکنون در زمینه تکنولوژی های نوین خدماتی را به مردم ارائه می دهیم که مشابه کشورهای دیگر است  و من آماری که در زمینه دولت الکترونیک داشتم نشان می دهد که هر روز رو به پیشرفت هستیم.

رئیس جمهور ادامه داد: در مورد کسب و کارهای نوین جوانان مشتاقی برای کار داریم و زمینه فعالیت خوبی هم مهیاست و دانشگاه های بسیار خوبی در این رابطه فعال هستند و باید امکانات را فراهم کنیم و به رتبه ای برسیم که در شأن ملت بزرگ ماست.

روحانی یادآور شد: در برخی از زمینه های علم و فناری قدم های خوبی برداشتیم و در رتبه ششم، هفتم و هشتم هستیم. در برخی فناوری های Hightech می توانیم در رتبه بالایی قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: کشور ما در بسیاری از زمینه های تکنولوژی، در دموکراسی و تشکیل پارلمان و پای صندوق آراء رفتن و در آزادی‌ها و نشر روزنامه در منطقه پیشتاز بوده است همچنین در تأسیس دانشگاه‌ها و دارالفنون‌ها پیشتاز بوده و در بقیه موارد هم می توانیم پیشتاز باشیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز نه تنها در زمینه فناروی بلکه در مسائل اجتماعی پیشرفت داریم، در انتخابات هایی که برگزاری می کنیم جزء کشورهایی هستیم که هر دو سال یکبار، یک یا دو انتخابات همزمان در کشور برگزار می کنیم.

روحانی با بیان اینکه دانشگاه های خوبی در کشور داریم گفت: دانشگاه های ما آزادی های خوبی در زمینه تولید علم و فناوری دارند و امیدواریم به یاری خدا همین پیشرفت را که در دانشگاه‌ها داریم در زمینه های دیگر هم داشته باشیم و شاهد ایرانی آباد و سرافرازتر در آینده باشیم.
کد مطلب: 667128
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شما استاد روحانی بهتره است از دین صحبت نکنید و از مدیریت و دولت بگید
مجید سرابی
اصلا"همه اینها که گفتی درست و شما منجی بشریت .... اگه به حرف هایتان اعتقاد دارید چرا دائما" علیه نشریات و منتقدین تان فحاشی می کنید و در مراجع قضایی طرح شکایت می کنید و به دنبال زندانی کردن منتقدین تان هستید ....!!1
رضا
Iran, Islamic Republic of
مجيد جان ! تو اسم رسائى رو ميذارى منتقد ؟....
ب
Iran, Islamic Republic of
برادر رضا کشفیات مهمی فرموده اند....
مجيد
Iran, Islamic Republic of
كدام فحاشي كدام ناسزاگويي
كدام بازداشت كدام شكايت.
...!!!!
مجيد
Iran, Islamic Republic of
جهان نيوز لطفا سخنان را ابتر نگذار تو سايت!!! يعني واقعا جملات و من اين بود؟!!!
مجيد
Iran, Islamic Republic of
...
وزا مچکریم
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
حضرت علی(علیه السلام) در نهج البلاغه، خطبه ۱۷۲ می فرمایند: «ای مردم همانا سزاوارترین مردم به این امر (خلافت و زمامداری) کسی است که تواناترین آنها بر اجرای امور و داناترین به فرمان خداوند در فهم مسائل باشد»
Iran, Islamic Republic of
از دوش حموم و دین و لزوم گسترش آزادی حرف زده
معلوم می شه دلار می خواد بالاتر بره
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of
رفت بالا اخوی کجای کاری؟ دلار ۱۲۲۰۰
سکه ۴۱۵۰
United Kingdom
...
United States
انحصاری خوب نیست ؟ شما که الان دارید همه کارها را تعطیل می کنید و بجاش انحصاری می کنید . حالت خوبه اقای رییس جمهور ؟ شما تا سال 1400 واردات همه چیز را ممنوع کردید و رسما دادید دست مافیا . خدایا چرا این همه جا ما باید تو این کشور به دنیا میومدیم .
محمد بهرامی
Iran, Islamic Republic of
....
روحانی مچکریم
Iran, Islamic Republic of
دقت کردید چه سخنان حکیمانه ای می فرمایند . " وقتی فیلتر می کنیم جوان می گوید مگه چه چیزیه که فیلتر می کنن ؟ باید از دوران ابتدایی بگوییم چگونه استفاده کنند. ما کجا چنین چیزایی داشتیم ! " فکر کنم با این سخنان حکیمانه همه مشکلات ظرف صد روز آینده حل شود.
Iran, Islamic Republic of
رئیس باز کم آورد دست به حاشیه سازی زد!!!!!
شگرد آشنای آن آشنا
Iran, Islamic Republic of
هر وقت دولت در مقابل مطالبات مردمی و انتقادات از ضعف عملکرد و اهمال و کوتاهی مسئولین روبرو می شود، یک بحث حاشیه ای یک موضوع انحرافی را مطرح می کند کلی وقت از جامعه می گیرد تا اذهان را به سمت و سویی دیگر جهت دهی کند (مدیریت ذهن و فکر مردم)!!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
حنایت دیگر رنگی ندارد ...!!!
Iran, Islamic Republic of
...
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی سیب و گلابی برجام چی شد ؟!
شهروند
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی : برای کسی که تازه با این ابزار آشنا شده و از آن استفاده می‌کند خطر بیشتری دارد نسبت به کسی که مدت هاست با این ابزار و شبکه های مجازی آشنایی داشته و استفاده کرده است. ...
شهروند
Iran, Islamic Republic of
با سانسور کردن بقیه کلام، مفهوم رو کاملا معکوس جلوه دادید؟؟؟؟؟؟
واقعا که!!!!
Denmark
باز روحانی، باز حرفهای پوپولیستی برای رای آوردن. خدایا چرا قرآن را برای منافع سیاسیشان تفسیر می کند
خخخ
Iran, Islamic Republic of
شیخ حسن هنوز تو حال و هوای انتخابات سیر می کند.
Iran, Islamic Republic of
بنده ی خدا، بحث قرآن و زنان و زنجیرهای سنتی و دوش حمام را می کند و از آزادی می گوید، چون می خواهد دوباره دلار را بالا ببرد و قیمت ها را افزایش دهد
Iran, Islamic Republic of
ایشون اعتقادش به آزادی رو با محاکمه دهباشی به همه نشون داد!!!!
Iran, Islamic Republic of
تقصیراحمدی نژادتمام شدحالا نوبت تقصیرپهلوی است!!!
Iran, Islamic Republic of
تقصير برزو خان است!!!!
Netherlands
نه تقصیر خرزوخان است
Iran, Islamic Republic of
من بجاي شما بود يكجا ماليات و عوارض چهل ساله ويلا م را ميدادم كه ديگران هم ياد بگيرند هم تشويق شوند به دادن عوارض دولتي
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا برخی هنوز توی حال و هوای انتخابات هستند نمی دانند ملت دارند در فقر و بیکاری دست و پا می زنند
Iran, Islamic Republic of
روحانی:خیلی‌ها زیردست ما هستند که باسوادترند.
واقعا حرف راستیه
ali
Iran, Islamic Republic of
واقعا درست می فرمایید و باید اضافه کرد که خیل ها مدیر تر ، چاک تر ، صادق تر ، مومن ترند . اما متاسفانه زیر دست شمایند .
Iran, Islamic Republic of
نمونه اش آقای آذری جهرمی. برید ببینید تو دانشگاه ها در رشته های برق و کامپیوتر چقدر آدمهای نابغه و کار درست وجود دارن. اونوقت این آقای کارشناس وزارت اطلاعات شده وزیر، هی هم ژست روشنفکری می گیره
Iran, Islamic Republic of
می فرمایند فیلتر نباشه باید آموزش بدهیم ، در مورد حجاب چندین ساله میگن باید کار فرهنگی کنیم نه اجبار ولی ما هیچکار فرهنگی ندیدیم آموزش و پرورش ما یا حتی صدا و سیما چه کار فرهنگی درست و درمان در این زمینه ها داشتند نام ببرند
...
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور اگر کسانی زیر دست شما هستند از شما با سوادتر پس شما چرا این پست را اشغال کردید در حکومت اسلامی این کار گناه است
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of

...
علی قزوینی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
به اقای احمدی نژاد می گفتند پوپو لیست !!!!!!!!!! صد و هزاران رحمت به او چرا که اگر می گفت با اعتقاد می گفت حتی اگر عمل نمی شد . همین
Netherlands
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حق با شماست !! اما از قیمت گوشت چه خبر از قیمت دارو چه خبر از دلار چه خبر از بازار چه خبر از اعتبار چاسچورت چه خبر و.......
amir
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حاج حسن
از اقتصاد چه خبر!!!
Iran, Islamic Republic of
باشه هر چی شما میگی درسته!!
فقط در مورد مشکلات اقتصادی هم حرف بزن!
زنونابین
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگر خودت قبول داري زيردست بالاتر از خودتان داريد يك لحظه درنگ نكن ...
Iran, Islamic Republic of
اقای رییس جمهور تا کی فرافکنی ازمشکلات مردم بگوگ که از تدبیر این دولت وگرانی معیشت انان در خطر است ...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آقا هرچی شما میگی درسته. دلار و سکه چرا چهاربرابر شد؟ چرا خونه دو برابر شد؟ چرا وضعیت بازار خورو اینه؟
Iran, Islamic Republic of
" رئیس جمهور تصریح کرد: انحصار در هیچ چیزی خوب نیست. شما اگر در موبایل هم انحصاری به وجود آورید و صرفاً یک اپراتور باشد حتماً در آن فساد و گرفتاری وجود دارد و از کیفیت مناسب هم برخوردار نخواهد بود بلکه باید اپراتورهای مستقل را آزاد بگذاریم تا به میدان بیایند و باید به آنها بگوییم که حریم خصوصی را رعایت کنند."
باشه هر وقت در مورد خودروسازی این حرف رو عمل کردی، می‌فهمیم ...!1
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شیخ حسن، دلار امروز چنده؟
Iran, Islamic Republic of
...
عماد
Iran, Islamic Republic of
...
امیر
Iran, Islamic Republic of
دلار به کانال 12000 تومان وارد می شود و شیخ حسن فرافکنی می کند.
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of
۱۲۲۰۰
علی برکت ا...
Iran, Islamic Republic of
منظورت از حجاب مال مرداس خدای نکرده خدای نکرده تی شرت وجین پوشا که میرند دیدن ورزشکارا که نیستند
Sweden
نه بابا داره علنا فتوا میده حجاب برای زنان لازم نیست فقط مردها چشمهاشان رو ببندند حله! و چون با عقل جور در نمیاد مردهای جامعه دائم چشمهاشان بسته باشه ....
Iran, Islamic Republic of
اگر مردا حجاب ندارند پس چرا می خواهند دخترها را به ورزشگاه بفرستند وااااااااای خاک بسرم
ویسی
Iran, Islamic Republic of
حق با شماست اما از اقتصاد و رفاه عمومی و جیب مردم و چرخ سانترفیوژ ها و چرخ کامیون و چرخ خودرو و چرخ زندگی مردم و دیگر چرخها چه خبر ؟
حمید
Iran, Islamic Republic of
تو راست می گی- گوشت کیلویی چنده؟
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of
۸۵۰۰۰تومان
علی برکت ا...
حیدری
Iran, Islamic Republic of
تمام این حرف ها برای رضای خدا نیست بلکه برای جمع آوری رای است درباره آن چیزی که وظیفه تان است (نان وکار و... ) صحبت کنید ،البته چیزی در این رابطه ندارید که بگویید.
Iran, Islamic Republic of
....
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
عماری
Iran, Islamic Republic of
روحانی چرا بی گذر آب می پاشی کمر مردم از شدت گرانی شکست درس تاریخ می دهی ؟ مگر با حرف و وعده شکم مردم سیر می شود ؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی! حرف های عوام پسند نزنید. ایام تبلیغات انتخاباتی که می گفتید می خواهند پیاده روها دیوار بکشند گذشت....
ابی
Iran, Islamic Republic of
حجاب اجباری از نظریات شیخ حسن
Canada
داشتم تعداد "باید" "باید" شیخ رو میشمردم که حساب کار از دستم در رفت. ایشون باید سعی کنه هر چه زودتر "باید" رو از دایره لغاتش حذف کنه.
Iran, Islamic Republic of
من خیلی فکر کردم که ایشان چگونه اولویت بندی میکند که کجا برود و چگونه سخنرانی کند بیشتر به این نتیجه رسیدم که یادداشتهای زمان تبلیغات انتخاباتی را ورقی میزند یک برگه ای برمیدارد و سخنرانی میکند هنوز هم خود را در کلاس انشا فرض میکند متوجه نیست که زنگ حساب است ....!!!!
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
مسند ریاست جمهوری را با منبر اشتباه گرفته!؟!!!
Iran, Islamic Republic of
اقای روحانی با شعور مردم بازی نکن یادت هست در ایام انتخابات می گفتید اگر دیگران بیایند دلار می شوند اندی اگر دیگران بیا یند در بیاده رو دیوار می کشند وبه منتقدان برجام گلابی می گفتید بی سوادها بی شناسنامه ها بروید به جهنم وامروز درس اخلاق می دهید
Iran, Islamic Republic of
یعنی دم رییس جمهورفرهیخته وباتدبیرجمهوری اسلامی گرم ...!!!!
بااستنادبه این بیانات گهربار.آمریکاواتحادیه ی اروپاالان می تونن خیلی شیک ومجلسی مملکت روبه خاطراینکه «مادختران رادستگیرمی کنیم»...تحریم کنن وعلیه ماقطعنامه های حقوق بشری وتحریم وضع کنن....!!!!!
Iran, Islamic Republic of
«ما» یعنی شما دیگه. طلبکار کی هستی؟
Iran, Islamic Republic of
خوب اگه زیردستیاباسوادترن بسم الله....!!!!..بذارین بیان کارکنن،مسوولیت بگیرن ،شماهم بگیریه خورده استراحت کن..!!!
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of
پس سیب و گلابی برجام و رابطه با اروپا رو کی بچینه!؟
مجيد
Iran, Islamic Republic of
...
عماری
Iran, Islamic Republic of
بله اسلام حجاب را درباره مرد وزن گفته اطلاع دارید توپارتی ها زن ومرد برهنه باهم می رقصند متاسفانه به دانشگاه ها هم سرایت کرده کجا وکی وزیر کشور شما دستور دستگیریشان را دادند ؟ وقتی دختران ولگرد خیابان دستگیر نشوند فساد ها تو دستگاه دولتی هم سرایت می کند ...
Iran, Islamic Republic of
اصلا پسرها رو هم دستگیر کنید. مگه کسی جلوتون رو گرفته.
Iran, Islamic Republic of
...
علی 110
Iran, Islamic Republic of
مقصر اصلی و عامل این همه بد بختی و تحقیر و ضعف در درجه اول کسانی هستند که احساسی و لج بازانه به روحانی رای دادند ....
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of
تورو به جان بچه هاتون، به جان عزیزاتون، به جان پدر مادرای گلتون، ۹۸ به مجلس و ۱۴۰۰ ریاست جمهوری درست رای بدین .. یا ندین اصلا
بخدا ندین گناهش کمتره....!!!
Iran, Islamic Republic of
رای اشتباه «تکرار نشه»
Iran, Islamic Republic of
....
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
...
جواد
Iran, Islamic Republic of
باز نصیحت کردن یه دشمن فرضی ، خودش یه مسئله ای رو تو ذهنش طرح میکنه و خودشم جواب های مردم پسند میده ، این وسطم ما حیرانیم که مگه کسی چیزی گفته!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی شما اکنون درکسوت رییس جمهور هستی کار موعظه وحجاب ومسائل دینی را به علما واگذار کن....
Iran, Islamic Republic of
...
Seyed
United States
...
حامد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
لطفا یک مقاله درباره علت همزمانی طرح سهمیه بندی بنزین و حاشیه سازی جدید روحانی بنویسید
United States
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اولین قیمت فضایی دلار هم در دولت حسن روحانی بود و معتقدم اگر رئیسی رئیس جمهور میشد و دلار فقط ۵ هزار تومان میشد اصلاحاتیون و اعتدالیون فاتحه دولتش رو در رسانه هاشون و بقیه جاها میخوندند!
Romania
حاج آقا شما ماشاالله اینهمه حرف بلدید و می زنید و عملا منبر اداره می کنید . پس کی وقت می کنید به کار کشور برسید؟
حتمیه...
Iran, Islamic Republic of
زنونابین
علی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
لطفا علت حراج ذخایر ملی را بیان بفرمایید . ( برای ثبت در تاریخ ملی ).
حامد
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی . چیزی که فیلتر شده است حقوق های مقامات دولتی است. چرا حقوق ها و وام ها و دارایی های خود را فیلتر کرده اید؟ حقوق وزرا چقدر است؟ حقوق معاون رئیس جمهور چقدر است.
محمد
Iran, Islamic Republic of
دنیای سیاست عجب دنیای بی رحمی است
Iran, Islamic Republic of
....
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
همه اینها درست ٰنتیجه برجام اروپایی چی شد؟؟؟؟؟!!!!
حسین
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بعد یک سال از فیلتر نصف و نیمه و ناقص تلگرام ( چه فیلتری ؟ همه هاتگرام و تبگرام طلایی دارن ) پرزیدنت رگ گردنش ورم کرده که آآآی ضرر کردیم !!!
جناب سه سال از برجام نافرجام گداشته ، از ابر باران زا ، از آفتاب تابان ، از رحمت الهی و ضررهاش چه خبر ؟
Iran, Islamic Republic of
باید از زنان در پست ها استفاده کنیم !!!!😶😶پس کو ؟
باید از جوانان استفاده کنیم !!!😶😶خوب کو پس؟
باید پیامک های تبلیغاتی قطع بشود !!! مگه رئیسش شما نیستی ؟ پس به کی میگی !!
باید ......
باید.......
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگر چه در مورد ارز اشتباه کردید و بدون مطالعه ملت گرفتار شدند اما از این که راجع به ازادی های مدنی صحبت کردید ممنونم مسلما اگر ازادی بیان نباشد اختلاف و اختلاس و استبداد و افساد رشد خواهد کرد کما این که الان به هر شخصی شغل مهم میدهند اول تفکر خلاف دارد چون فیلتر کنترل کننده نیست .
احمد
Iran, Islamic Republic of
اولین فیلترینگ سفره مردم کی بود؟
احمد
Iran, Islamic Republic of
اولین فیلترینگ کار معاویه بود چون می خواست محبت محمد(ص) وآل محمد وعلی وآل علی (ع) را ازبین ببرد غافل از آنکه خدا او وخاندانش را نابودکرد
اولین فیلتر
Iran, Islamic Republic of
...
احمد
Iran, Islamic Republic of
عده ای هم باتفکرات.. اوایل انقلاب قصدداشتند ارتش رامنحل کنند که امام ویاران صدیق انقلاب جلو این کاررا گرفتند
محسن
Iran, Islamic Republic of
اگه مثل واردات خودرو سودي در اون بود حتما فيلتر ميكرديد و مردم رو مجبور ميكرديد با پرايد يك سره برن به جهنم و هزارد دليل هم براش توجيهش ميآورديد.
انصاری
Iran, Islamic Republic of
1ـ آقای روحانی خجالت می کشید فیلتریگ را تقصیر دولت قبل بگذارد و مقصر جدید پیدا کرده و آن هم پهلوی است !!!
ح
Iran, Islamic Republic of
شیخ حسن خسته نباشید، خدا قوت، لطفا برنامه بعدی منبر رفتنتون رو اعلام بفرمایید که حضور یابیم
Iran, Islamic Republic of
خوب آقای روحانی شما راس میگین! اصلا قران رو تو نازل کردی! در این چند سال برا مردم چیکار کردین؟!
شهروند
Iran, Islamic Republic of
طیب الله دکتر جان
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
سلام آقای ریس جمهور شما به عقاید کاری نداشته باش بگو ببینم معیشت امینیت سلامت و غذا و شرف مردم رو کجا بردی....!!!
ممقانی
Iran, Islamic Republic of
امام زمان ع در دعای معروف از خداوند متعال می خواهد و علی النساء بالحیاء و العفه یعنی خدایا زیبایی حیا و پاکدامنی را برای بانوان ما قرا بده . ومعلوم هست که این حیا وعفت با چه مقدمات و فرامین الهی محقق می شود
در فراز دیگری از این دعا می خواهد و علی العلما بالزهد و النصیحه برای عالمان دینی دنیا گریزی و خیرخواهی برای مردم را می خواهد
یعنی اگر زن حیا و عفت داشته باشد 90 درصد را را رفته است و عالم اگر زهد داشته و خیرخوا ه مردم باشد 90درصد راه را رفته
خب زندگی امام عزیز و رهبری و اقای بهجت و سعادت پرور و سیستانی و خیلی های موید اجابت دعای امام زمان عج هست
اما عده دیگر در این الدنیا مزرعه الاخره روسیاهی و تباهی چیز دیگری حاصل نشد هاشمی که انطور و خاتمی ایش هم همچنین چون دنیا طلبی راس کل خطیه هست و این جماعت نمی توانند خیرخواه مردم و ملت باشند همان چیزی را می خواهند که دشمنان و صهیونیستها سالها ارزویش را می کردند چون در قمارشان همه چیز را باخته اند و جز ظاهر دینشان چیز دیگری برای عرضه به شیطان و دوستدارانشان چیز دیگری ندارند
...
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
...
علی 110
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اقاي روحاني ملت راي به بدبختي خود ندان بهت راي دادن چون وعده دادي ....
حسبن
Romania
شما به جای سخنرانی بهتره در مورد خراب کاری وزیران غیر مدیرتان صحبت کنید مرغ چنده ... گوشت چنده فاصله پولی عراق و افغانستان با ما چند شده یکبار این جوری صحبت کنید که چگونه پدر تولید کننده را در اوردید از هر چیزی میخواهید سواستفاده کنید فرق شما با مکرون ریس جمهور فرانسه چیست بچه های شما در کدام کشور هستند اصلا شما ایرانی هستید حالم داره از این کشور داری به هم میخوره مملکت را دست یه ادم دلسوز با مدرک ۵ ابتدایی میدادند بهتر مدیریت میکرد خدایا چه خبره
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ارزش حقوق ما شده یک سوم حقوق سال قبل..... خر برفت و خر برفت و خر برفت
...
Iran, Islamic Republic of
خواهشمند است در باره کار های که تا حالا کرده اید صحبت کنید...
Iran, Islamic Republic of
رگ خواب ملت همینه خب!!آزادی آزادی.
...