دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 21 Sep 2020
 
۳
۱۰۱
روحانی:

هفته‌ای نیست که در دولت داد نزنم و فریاد نکشم/ وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود/ خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد/ من موافق دلار ۴۲۰۰ نبودم

سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب: 665865
اگر زنده ماندیم در اواخر دولت به مردم خواهم گفت که خدمت این دولت به مردم چه بوده است، شاید اگر دولت دیگر و شرایط دیگری بود شاید ما آغازکننده بودیم. ما را بارها لبه آتش بردند تا یک جا ما نقض کنیم تا پرونده ما را دوباره به شورای امنیت ببرند، این وظیفه ما بود.
هفته‌ای نیست که در دولت داد نزنم و فریاد نکشم/ وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود/ خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد/ من موافق دلار ۴۲۰۰ نبودم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی‌ در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی تاریخی ملت بزرگ ایران در انقلاب اسلامی فرصتی پیش آمد که در خدمت مردم شریف و غیور استان گلستان باشم.

وی افزود: دیروز در گنبدکاووس نیز مهر، محبت و لطف مردم این دیار را شاهد بودیم، ما این را حفظ کنیم که محبت و استقبال مردم استقبال از خودشان است و زمانی که به ما محبت می‌کنند به خادمان خودشان و خادمان این نظام و انقلاب محبت کرده‌اند.
رئیس‌جمهور اظهار کرد: فداکاری‌های زیادی برای این نظام و انقلاب انجام شده تا پرچم اسلام در این کشور در اهتزاز باشد.

روحانی با اشاره به همدلی و اتحاد در استان گلستان گفت: همدلی، وحدت و اتحاد میان مسئولان استان گلستان بسیار ارزشمند است که تلاش‌های آیت‌الله نورمفیدی نماینده ولی‌فقیه در استان بسیار تأثیرگذار بوده و هر چه این میزان همدلی و وحدت مسئولان بیشتر باشد برای منطقه مفیدتر است.

وی افزود: نعمت امنیت و همدلی اساس است و با این نعمت همه چیز درست می‌شود، بله مشکلات وجود دارد اما می‌توان آن را درست کرد. در سایه امنیت و همدلی کارها پیش می‌رود و خداوند این نعمت را به این استان داده است.

رئیس‌جمهور گفت: اقلیم مناسب، تنوع ‌آب و هوایی، تولید محصولات مختلف کشاورزی، دریای خزر و غیره از نعماتی است که خداوند به این منطقه داده و با این نعمتها می‌توان مشکلات را حل کنیم.

روحانی با اشاره به شرایط کنونی کشور بیان کرد: ما در شرایط تحریم هستیم و شرایط ما یک شرایط عادی و طبیعی نیست؛ البته به این گونه نیست که از تحریم بترسیم یا عقب‌نشینی کنیم و یا اینکه از اهداف خود دست برداریم اما اکنون در شرایط خاص تحریم‌های اقتصادی قرار داریم.

وی اظهار کرد: شرایط جنگ روانی و اقتصادی شرایط خاصی است، 8 سال دفاع مقدس را داشتیم و دیدیم که در جنگ تحمیلی نمی‌شد بگوییم شهید نداریم. نمی‌شد بجنگیم و شهید و مجروح نداشته باشیم و بمباران مناطق مسکونی و شهری ما اتفاق افتاد.

روحانی گفت: در جنگی که دشمن به ما تحمیل کرد و وارد سرزمین ما شد و می‌خواستند حقوق ما را زیر پا بگذارند، ما ایستادیم و مقاومت کردیم. در این 8 سال خسارت داشتیم، ویرانی شهرها را داشتیم. مردم ما شهید و مجروح شدند، آزاده داشتیم، جانبازان ما هنوز در بیمارستان‌ها هستند اینکه 30 سال روی تخت نشستن کار آسانی نیست. برخی جانبازان ما 30 سال با سینه روی تخت بودند من از خیلی‌ها عیادت کردم، این کار آسانی نیست؛ شهادت آسان است و فرد در مسیر خدا شهید می‌شود. کار سختی برای خودش، خانواده و فرزندانش است. به سازمان برنامه و بودجه و استانداری توصیه می‌کنیم آسایشگاه جانبازان استان گلستان را سریعتر تکمیل کنید. 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از برنامه و بودجه و منابع بنیاد شهید می‌خواهم این کار انجام شود. چون خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران حق بزرگی بر گردن ما دارند.

وی اظهار کرد: کسی نمی‌تواند بگوید در مقابل دشمن می‌ ایستم و شهید و مجروح نمی‌دهیم. جنگ اقتصادی را یک ابرقدرت به کمک صهیونیست‌ها و کشورهای مرتجع منطقه علیه ما راه انداخته است. در این شرایط خسارت و مجروح می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهیم.

رئیس جمهور گفت: ما آغازگر جنگ نبودیم ما را تحریک کردند که ما شروع کنیم.

نمی‌خواهم الان توضیح دهم اما اگر زنده ماندیم در اواخر دولت به مردم خواهم گفت که خدمت این دولت به مردم چه بوده است، شاید اگر دولت دیگر و شرایط دیگری بود شاید ما آغازکننده بودیم. ما را بارها لبه آتش بردند تا یک جا ما نقض کنیم تا پرونده ما را دوباره به شورای امنیت ببرند، این وظیفه ما بود.

روحانی اظهاداشت: ما آغازگر و متجاوز به حقوق بین‌الملل نبودیم مانند جنگ 8 سال جنگ تحمیلی که به عراق حمله نکردیم و آنها وارد خاک ما شدند، امروز نیز آغازگر این جنگ اقتصادی آمریکا، صهیونیست‌ها و کشورهای مرتجع منطقه هستند.

وی گفت: آژانس هنوز اعلام می‌کند که ایران پایبند بوده است، وقتی ترامپ ریاست شورای امنیت ملل را برعهده می‌گیرد و می‌خواهد ایران را محکوم کند و سران کشورها را تحریک کند، جز خودش، 14 عضو از برجام حمایت کردند. چنین رسوایی سیاسی در تاریخ آمریکا اتفاق نیفتاده بود که ماه‌ها برنامه‌ریزی کند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که ایران نتواند براساس آئین‌نامه شرکت کند اما فقط خودش تنها ماند، این قدرت ملت ماست. سربازان مقدم جنگ اقتصادی، دستگاه دیپلماسی نیروهای مسلح همه ملت ایران هستند. ما یک خانواده هستیم.

رئیس جمهور اظهار کرد: هدف اول آمریکا این است که مردم را از نظام اسلامی جدا کند. می‌خواهد مردم بگویند راه شهدا، علما را ادامه نمی‌دهیم و برای استقلال و امنیت و آزادی، ایمان و اعتقاد و هویت ایرانی و اسلامی حاضر به هزینه دادن نیستیم که آمریکا هیچ وقت به این هدف نمی‌رسد. مردم ما غیور و مسلمان هستند و به انقلاب و اسلام عشق می‌ورزند و راه انقلاب را مانند 40 سال قبل ادامه می‌دهند.

روحانی افزود: آمریکا می‌خواهد ایران را منزوی کند، پیشرفت و رشد در کشور با انزوا نمی‌شود، اگر کشوری دور خودش حصار بکشد یعنی صادرات نداشته باشد، سرمایه‌گذاری انجام نشود، تکنولوژی وارد نشود، مگر می‌شود کشوری با این اتفاق بتواند رشد کند؟

وی اظهارداشت: انحصار عدم رقابت بلای بزرگی است، هرچیزی در این کشور اگر رقیب نداشت ما پیشرفت نخواهیم کرد. در هر صنعتی اگر رقیب نداشته باشیم، انحصار و انزوا ما را عقب می‌اندازد، باید بتوانیم کالای خود را صادر کنیم. اما اگر همه چیز خوب باشد، پول داشته باشیم، کارخانه ما فعال باشد، کارگر کار کند و کالا تولید شود اما نتوانیم بفروشیم کارخانه تعطیل می‌شود.

رئیس جمهور افزود: به صادرات نیاز داریم و به تکنولوژی هم نیازمندیم، در غیر این‌صورت به توسعه نمی‌رسیم. گاهی باید روی پایمان بایستیم و گاهی باید از خارج وارد کنیم. می‌شود از صفر آغاز کرد اما 100 سال طول می‌کشد.

وی افزود: اگر در صنعت هسته‌ای تکنولوژی را از بیرون نمی‌گرفتیم می‌توانستیم به اینجا برسیم؟ ما در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی با یک کشور صحبت کردیم یک سانتریفیوژ را وارد کشور کردیم آن‌قدر خوشحال بودیم که راه غنی‌سازی را پیدا کردیم. اگر نمی‌آوردیم و قرار بود خودمان درست کنیم 10، 20 سال عقب تر بودیم.
رئیس جمهور تصریح کرد: ما می‌توانیم اما اگر بخواهیم، در جنگ دنبال موشک‌های ضد زره بودیم و با تعدادی از مهندسان در زمان آقای هاشمی، نخستین موشک ضدزره مربوط به سال 62 است. زمستان 62 اطراف تهران رفتیم با هاشمی برای تست این موشک، نقشه این موشک را خریداری کرده و از جایی آورده بودیم. من می‌دانستم نقشه از کجا آمده است. سال 62 نمی‌توانستیم آن موشک را داشته باشیم.

وی افزود: ما باید در ارتباط با دنیا باشیم باید هم تکنولوژی بگیریم و هم وارد کنیم. ما به سرمایه تکنولوژی نیاز داریم. آمریکا می‌خواهد دیواری دور ایران بنا کند اما ایران منزوی نخواهد شد و این کار امکان‌پذیر نیست.

رئیس جمهور اظهار داشت: در سطح جهان نسبت به توافق هسته‌ای و آمریکا، چند کشورهستند که آمریکا را تأیید می‌کنند، به اندازه انگشتان یک یا دو دست هستند. همه کشورها از جمله متحدان آمریکا، حتی اتحادیه اروپا همه آمریکا را محکوم می‌کنند. حتی در دادگاه لاهه در حکم مقدماتی ما پیروز و آمریکا محکوم شد. آمریکا نمی‌تواند ما را منزوی کرده و در محاصره قرار دهد.

وی گفت: هدف دیگر آمریکا این است که نقش ایران را در منطقه کمرنگ کند. می‌خواهد نتوانیم در این منطقه جزو کشورهای پیشرو و تأثیرگذار باشیم. روی چند کشور امتحان کردند. در یمن این کار را امتحان کردند امروز که آمریکا می‌خواهد پایش را از یمن عقب بکشد مشخص می‌شود که چقدر کارشناسان و نیروهای آمریکایی در کشورهای مختلف علیه ملت یمن کار می‌کردند و چقدر تجهیزات علیه این کشور استفاده کردند.

پول خرج کردند بهترین امکانات را آوردند اما امروز به صراحت اعلام می‌کنند در یمن شکست خوردیم. می‌گویند یمن راه حل نظامی ندارد ما همان روز نخست گفته بودیم راه حل سیاسی دارد.

رئیس جمهور افزود: در سوریه فکر می‌کنند پیروز مطلق هستند در عراق هم همین تصور را داشتند. آمریکایی‌ها چه بلایی سر افغانستان، پاکستان، یمن، سوریه و غیره آوردند باید پاسخ دهند.

روحانی گفت: آمریکا می‌خواهد ایران کنار برود و خودش همه‌کاره شود این هدف شدنی نیست. هرچه وزیر خارجه‌اش در این منطقه بچرخد بازهم ناموفق خواهد بود.

وی افزود: آخرین هدف این است که به ما فشار بیاورند تا یک امتیاز در بحث هسته‌ای، موشکی و یا منطقه‌ای به آنها بدهیم. ترامپ می‌گوید مرتب سر ما در توافق هسته‌ای کلاه رفته است. همان که گفته بودیم برد ـ برد است. هدف این بود از صنعت هسته‌ای بگذریم اما ما سر آن ایستادیم. امروز رئیس انرژی اتمی به مردم ما توضیح دهد، از سال 61 در کنار صعت هسته‌ای بوده‌ام. آن زمان عضو کمیسیون دفاع مجلس بودم تا به امروز این شرایط را می‌دانم. امروز که آی‌آر8 ما غنی می‌شود و یو اف‌سیکس را به آی‌آر8 تزریق می‌کنیم. یعنی 20 برابر سانتریفیوژ معمولی به ما محصول می‌شود. برای غنی‌سازی 20 درصدی برای رأکتور تهران اعلام کرد که با متد جدیدی تأمین کردیم.

وی اظهار کرد: آژانس تأیید کرد صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ما را، اما آمریکا قصد دارد بازی را به هم بزند. در این شرایط حتما فشار می‌بینیم اما تسلیم نمی‌شویم. هم ملت ما حواس جمعی دارند و هم رهبری با دقت و بصیرت بالای سر کشور است. باید به آمریکایی‌ها تفهیم کنیم این راه غلط است. باید به مردم احترام کرده و تحریم را کنار بگذارند. ما هیچ وقت از حرف زدن مضایقه نکردیم، اما حرف‌زدنی که در چارچوب و اصول باشد.

رئیس جمهور گفت: در این شرایط فشار اقتصاد روی مردم است. نمی‌توانیم این فشار و مشکلات را به صورت کامل از بین ببریم. اینکه بگوییم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم هم نادرست است. آمریکایی‌ها روی سیستم بانکی، درآمدهای ارزی و حمل‌و‌ نقل است. این 3 گلوگاه از دید آنها جاهایی است که وارد عمل شدند.

وی اظهار کرد: در کشتیرانی و حمل و نقل کالا کارهای خوبی انجام دادیم 10 فروند کشتی کانتینربر خریدیم و وضعیت ما در حمل و نقل دریایی بهتر شده است. راه‌های جایگزینی هم داریم. همین راه اینچه‌برون بسیار اهمیت دارد و برای برقی کردن این مسیر، این طرح 4 سال برایش کار شده و چندین جلسه مذاکره کردیم تا این پول را با سود کم برای این طرح گرفتیم. روسیه هم در دوما تصویب کرده است. الان در حال اجراست، این طرح بسیار مهم است چون اروپا، چین و روسیه را به خلیج فارس و بعدا به دریای عمان وصل می‌کند. باید همه این مسیر را برقی و دوخطه کنیم. الان مشهد به تهران برای برقی کردنش تأمین اعتبار کردیم.

وی افزود: ممکن است طرح‌های خوب دیگری هم داشته باشیم باید همه آنها را پیش ببریم. در اینکه راه‌آهن گرگان- مشهد یا گرگان- شاهرود در اصلش بحثی ندارم. ما دنبال گرگان مشهد بودیم، دولت فاینانس را تأمین کرد اما الان مقداری برای کارهای بانکی دچار فراز و نشیب شده است. طرحی که ما به مردم اعلام می‌کنیم با همه توان به دنبال آن می رویم. ما گفتیم اینچه‌برون باید تبدیل به منطقه آزاد شود، که این اتفاق افتاد و در حال سیر مراحل قانونی است.

روحانی ظهار کرد: همه قول‌های ما در استان‌ها بر مبنای کار کارشناسی بوده است و هیچ وقت شخصی تصمیم نگرفتم و این وجدان ما را راحت می‌کند. ما بر مبنای کار کارشناسی عمل می‌کنیم، هیچ طرحی نبوده که ما قول بدهیم در استان‌ها و بعد برویم تهران. این‌گونه نبوده بلکه هم استاندار، نمایندگان و غیره دنبال کردند. قول‌های این سفر هم عملیاتی خواهد شد اما منابع ما مانند باران است که گاهی ترسالی و گاهی خشکسالی است. امیدوارم از این مسیر عبور کنیم و جلوی مردم سرفراز باشد. خدمت به مردم با همه سختی‌ها بازهم افتخار است.

وی افزود: براساس فرمایش امیرالمومنین(ع)، صداقت در میدان عمل مشخص می شود. برای انقلاب و کشورمان باید در مقام عمل صدق خود را نشان دهیم. باید با هم همکاری کنیم. زمانی در ژاپن گندم کم شد، نخست وزیر ژاپن به مردم گفت 3 ماه برای کمک به دولت گندم مصرف نکنید، مغازه‌هایی که نان و گندم عرضه کردند بی‌مشتری ماندند.

رئیس جمهور اظهار کرد: یک کشور همسایه قیمت دلارش بالا گفتند مردم دلار را بفروشید مردم صف بستند و قیمت دلار هم پایین آمد.

روحانی گفت: یک هواپیما دیروز رفت گوشت وارد کند، از آن طرف گوسفندان ما گله‌گله از مرز قاچاق و خارج می‌شود و آنجا هم داستان داریم. این نمی‌شود که همه در انتخابات به این دولت رأی دادیم و حالا دولت همه چیز را درست کنید، مگر دولت و نظام این‌همه توان دارد؟ اصل مردم هستند و باید وارد صحنه شوند و کمک کنند.

وی اظهارداشت: بعد عید نشستیم دیدیم قیمت دلار نوسان دارد، دو بار مطرح شد و من موافق نبودم. همه اقتصاددانان آمدند و گفتند دلار تک‌نرخی اعلام شود و 4200 تومان اعلام شود و من در آن جلسه موافق نبودم اما چون همه اجماع داشتند. گفتم قبول ندارم اما چون اجماع بود پذیرفتم. طرح خوبی بود اما عده‌ای دلال چه کردند.
رئیس جمهور افزود: عده‌ای ثبت سفارش کردند و از بانک مرکزی پول گرفتند با تیمی از دلال‌های خارجی هماهنگ کردند، 100 میلیون دلار پول گرفتند 50 میلیون دلار جنس وارد کردند و بقیه را وارد بازار کردند، قوه قضاییه و دستگاه نظارتی بررسی کند.

روحانی اظهارداشت: همه باید به دولت کمک کنیم دولت ناچار شد طرح را عوض کند. ما الان برای کالاهای اساسی ارز 4200 تومانی می‌دهیم. هفته‌ای نیست که در دولت حرف نزنم داد نزنم و فریاد نکشم، وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود. طرف می‌رود به اسم ماده اولیه یک دارو را وارد کند، می‌رود ماده‌ای را می‌خرد که 3 ماه از تاریخش مانده است و تاریخش را پاک می‌کنند. خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد.

رئیس جمهور گفت: در یک استان، استاندار، مدیران کل، نمایندگان، فرهیختگان و مردم همه دست به دست هم دهیم کشور را نجات دهیم و نگذاریم انحراف ایجاد شود.
وی افزود: همه جا پیروز شدیم یک جا کم آوردیم و باید جبران کنیم و آن در اخلاق، ایثار و فداکاری برای مردم و ادای امانت است. تولیدکننده از ما پول گرفته تا مواد اولیه وارد کند اما جنس را در یک روستایی انبار کرده تا تولید نکند و جنس گران شود. چرا عده‌ای از ما جیب بزرگ برای بیت‌المال دوختیم. ما باید از این مسیر سخت تحریم عبور کنیم. همه با همدلی توجه به خداوند و صداقت و راستگویی امکان‌پذیر است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تو خوبيد بيد بيدي اونها بدند
Iran, Islamic Republic of
روحانی: وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود.
میشه بگید در دولت سرکی داد و فریاد می زنید
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی شما هم که میگم ، میگم راه انداختید. لطف کنید تمام سوء استفاده کنندگان از بیت المال ، رانت خواران ، قاچاقچیان بزرگ ، دلالها را نام ببرید.ضمنا مردم ایران از مسئولین صداقت نمی بینند وگرنه اینها همان مردمی هستند که در 8 سال دفاع مقدس از جان و مالشان گذشتند.
Iran, Islamic Republic of
روحانی فقط فیش حقوقی وپاداشهای خودش ووزرا ومعاونین رو که طبق قانون باید در سایتی در معرض دید مردم قرار بده رو ،اعلام کنه .هیچی دیگه ازش نمیخواهیم !
Iran, Islamic Republic of
...
مجيد
Iran, Islamic Republic of
...
مجيد
Iran, Islamic Republic of
طرف نميتونه راه بره ميگه زمين كجه!!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی خودتو ناراحت نکن، ولشون کن این مردم قدر نشناس رو، اینها سالهای سال هم بگذرد نمی فهمند که شما چه کارهایی برایشان کرده اید، ما هم قدر نشناسیم مگه ما فهمیدیم؟!
Iran, Islamic Republic of
....
بی سواد
Iran, Islamic Republic of
روحانی :
وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود/ خیانت‌هایی می شود
جواب : چون بی کفایت ها را انتخاب کرده ای عزیز!
m
Iran, Islamic Republic of
یک کلام، ختم کلام ، مملکت رو نابود کردی !!!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
1-رییس جمهور:"... خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد...."
2-قوه ی قضاییه: " در بحث بحران مالی، از مظلومین (معدوم) به احمد عراقچی، از عراقچی به سیف، و از سیف به بالاتر از سیف رسیدیم."
....!!!
Iran, Islamic Republic of
باید سخنان وزیر مستعفی را بپذیریم که دولت همینی هست که هست.
یعنی انتظار معجزه از دولت فریدون (روحانی) نباید داشت. ....
Iran, Islamic Republic of
همان زمانی که ایشان گفتند: "تمام تقصیرها مربوط به دولت سابق است" مردم باید می فهمیدند که این فرد و این دولت برای کارکردن بر سر کار نیامده اند.!!!!!
🔒🔒➖🔑=دولت تبخیر امیـــــــــــــــد
Iran, Islamic Republic of
اقا داد نزن ! به جاش اندکی کار بکن ! برای داد زدن که بهت رای ندادند برای ""100روزه درستش میکنم """بهت رای دادن!
Iran, Islamic Republic of
ولش کن
من و شما که بهش رای ندادیم. بذار اون داد بزنه. همین چهره ای مه ازش در تاریخ موند براش کافیه
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شما نمیتوتی حتی منشی عوض کنی! درسته؟
Iran, Islamic Republic of
باز هم مظلوم نمایی! دولت از سر استیصال فریاد می زند خیانت هایی می شود که نمی توان گفت! شما 94 درصد بودجه کشور را در قوه مجریه مصرف می کنید آن وقت دم از خیانت می زنید!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
بی شک ما مردم هم مقصریم و هر کسی باید اشتباهات خود را بپذیرد و اصلاح کند،اما سهم مسؤولان بیشتر است...
Iran, Islamic Republic of
نه بابا چه به فکر مردم هستی تو
باورم شد
Iran, Islamic Republic of
چرا اخر دولت ان که دیگر ارزشی ندارد !!!!!!!!!!! اقای روحانی بیا و منت بگذار و تنها یک کار مثبت دولت در حد این همه ادعا را ارائه بفرما !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
تنها دستاوردشون برجام بود آنهم که با پیمان شکنی امریکا و اروپا به خسارت محض تبدیل شد.
برجام: ...
Iran, Islamic Republic of
پیمان شکنی یعنی چه؟
ما تمام هسته ای را دادیم تا آن ها پیمان شکنی!! کنند؟
یک قرارداد حقوقی مگر ضمانت اجرایش درون خودش نیست؟ مگر هنگام امضای برجام، تدبیر طلبان و اصلاح طلبان نمی گفتند برجام چنان مستحکم است که نمی توان آن را نقض کرد؟
کمیته ی بین المللی بحران
Iran, Islamic Republic of
برجام را گروه موسوم به " کمیته ی بین المللی بحران" تحت نفوذ بنیاد راکفلر ها نوشت و دولت روحانی تنها آن را امضا نمود. تنها هدف برجام، انهدام توان هسته ای ایران بود که از قضا با موفقیت پیاده سازی شد. برجام هیچ محتوا و ضمانت اقتصادی نداشت و آن چنان یک طرفه بود که در صورت شکایت ایران، خود او محکوم می شد. برجام از همان انعقاد نطفه اش یک خسارت محض بود. فرزندان ما در پنج دهه ی دیگر خواهند فهمید که درون برجام، چه چیز تعبیه شده بود.
برجام: اسب تروای غرب در نظام ایران
Iran, Islamic Republic of
برجام در واقع اسب تروای غرب در نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
برجام چالش هسته ای ایران با غرب را به چالش موشکی و منطقه ای تبدیل کرد و خسارت محض بود.
Iran, Islamic Republic of
بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب چرا هنوز وارد کننده گوشت قرمز هستیم و به خودکفایی نرسیده ایم ؟!
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
بنزین را هم بگو دوست عزیز
روی نفت خوابیده ایم و به برکتِ دولتِ " علی برکت الله"
بنزین از خارج وارد می کنیم !
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
پرداخت 18 میلیارد دلار 4200 تومانی تصمیم اسحاق جهانگیری بود و اشتباه محض بود.
Iran, Islamic Republic of
و اسحاق جهانگیری معاون اول چه کسی بود؟
Iran, Islamic Republic of
ازشون بپرسی میگن معاون احمدی نژاد و قالیباف و رئیسیه
Iran, Islamic Republic of
مردم خیلی ... بودند که به تو و وزیر تو و معاون وزیر تو رای دادند
Iran, Islamic Republic of
روحانی: من موافق تصمیماتم نیستم!
شیخ الرئیس
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مقصر تورم افسارگسیخته دولت است و رشد اقتصادی هم که در تابستان امسال منفی شده .
Iran, Islamic Republic of
من قبول دارم که ارحام برای ایران بودنش بهتر از حذف ان است اما از اقای رئیس جمهور می پرسم ایا برای حفظ دست اورده انقلاب فقط مردم عادی باید از خود گذشتگی کنند اما عده ای از اشخاص سودجو و فرصت طلب در بدنه نظام هر کاری می خواهند کنند و بعد شما بگویید دلال ها باعث شده اند؟ این دلال اگر عقبه قوی نداشته باشد جرات نمی کند تخلف چند میلیاردی انجام دهد
Iran, Islamic Republic of
به همان دلایلی که آقای رییس گفتند، ایشان و دولتشان و جریان حامیشان کفایت سیاسی ندارند.
Iran, Islamic Republic of
این سخنرانی نغمه ی استعفا و خداحافظی است.
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اشتباه نکن، اگه در قانون اساسی برا دوره سوم محدودیت نبود، برا اون دوره هم نامزد ریاست جمهوری میشد! این شخص از حامیان ریاست جمهموریه مادام العمر رفسنجانی بود.
Iran, Islamic Republic of
حرافي فقط تا يك زماني جواب ميده
Iran, Islamic Republic of
درگیریهای سیاسی کشور با آمریکا هیچ ربطی به اعتقادات مردم ندارد این ملت در زمان رژیم گذشته نیز به اعتقادات سالامی پایبند بودند ...
سرور
Iran, Islamic Republic of
به این میگویند بلوغ سیاسی! از مرحله فرافکنی و توهین به منتقدان به مرحله کی بود کی بود من نبودم رسیده ایم.
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام علیکم اخوی
سرور
Iran, Islamic Republic of
سلاما.
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور محترم:
۱-فرموده اید که ما را به لبه آتش بردند وپرونده ما را دردقیقه ۹۰ تلاش کردند به شورای امنیت ببرند .
۲-فرموده اید من به ارز ۴۲۰۰ تومانی رضایت نمیدادم اما تمام کارشناسان نظریکسان برتک نرخی کردن ارزداشته ولیکن به این موضوع راضی شدم
۳-فرموده اید دلالان بعدازاعلان رسمی برتک نرخی کردن ارزواردعمل شده و مسیر درستی که انتخاب شده بود به انحراف کشیدند.
۴-فرموده اید که ازبانک مرکزی ارز برای واردات میگرفتند اما ۵۰٪درصدآن ارزرا به بازارمیاورده ویا مواد اولیه واردشده را بمنظورگران شدن درانبارها مخفی کرده تا ارزش افزوده پیدا کند.
۵-فرموده اید اگرزنده باشید درپایان دولت بمردم خواهید گفت که دربحث هسته ایی ازکجا به کجا رسیده اید که تصورش امکان پذیر نبود.
۶-فرموده اید که سه ضلع تحریم اقتصادی که شامل بانکی ، حمل ونقل ودرآمدهای ارزی ما را هدف قرارداده اند .مارامحصورکرده اند.
نظر: نقاط ضعف وقوت ها درهردستگاه وهیات حاکمه ایی ازگذشته وجود داشته ودارد اما باورداریدکسی که مثلا"رضایت به چنین ارزی نمیدادنبایدازکارشناسانی که بقول خودتان ازنادرافراد جامعه بودند می پرسیدید دلالان وواسطه گران، احتکارگران درکجای این طرح قرارداشتند تا نقاط قوت طرح یکسان سازی ارز، ارزش خودراازدست نداده وچرا هیچ برنامه ایی برای تهدیدهای طرح اندیشیده نشده بود.باید به یک نکته اشاره کرد کسانیکه معتقدبه یکسان سازی بودند ممکن بوده پای منافع در کار بوده ایکاش من روبرویتان قرارمیگرفتم واز ناگفته ها میگفتم ....
مسعود دیگلمات
Iran, Islamic Republic of
از ده سال پیش که نهاوندیان رئیس سابق اطاق بازرگانی بود و ادعای پائین بودن نرخ ارز را میکرد من بارها ...
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
دیپلمات صحیح است و نه دیگلمات.
جواد
Italy
...
حسین
Iran, Islamic Republic of
مگر گوسفند و گاو زنده را می توان به این راحتی قاچاق کرد. مگر در جیب جا می شود. اگر خودتان چشمتان را بسته اید و قاچاق می شود حرفی دیگر است. شاید این روش ارزآوری نیز برایتان قابل قبول است ولی نگویید قاچاق می کنند و دولت نیز نمی تواند کاری کند که شعور مردم را زیر سوال بردن است!
Iran, Islamic Republic of
مردمی که بعد از 4 سال اول ایشون، دوباره با اون رای بالا بهش رای دادند، مگه اون چیزیو که شما اشاره کرده اید! را دارند؟!
اصولا مردمی که ارادشون مسخر ماهواره و شبکه های اجتماعیه، مگه قدرت تفکر و تمییز دارند؟!
Iran, Islamic Republic of
این نتیجه ریاست سرهنگ های دیروز و حقوق دانهای امروز و همراهی ژنرالهای میلیاردی .... است . داد زدن شما دردی از ملت دوا نمی کند .. استعفا کنید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چگونه با افکار مردم بازی میکنند گاو و گوسفند قاچاق میشود و یک دولت نمیتواند آن را کنترل کند جل الخالق عجب دولتی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
شما فقط یک کار ساده که میبایست انجام بدهی را هم انجام ندادی . لیست کسانی که دلار 4200 گرفتند را اعلام میکردی . البته کامل شامل اقوام دوستان . همکاران ....
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
....
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
?!
مالک
Iran, Islamic Republic of
اخه برا چی میخایی داد بزنی؟؟
....
Iran, Islamic Republic of
"تولیدکننده از ما پول گرفته تا مواد اولیه وارد کند اما جنس را در یک روستایی انبار کرده تا تولید نکند و جنس گران شود./"...!!!!
....
Iran, Islamic Republic of
رئیس محترم دولت:
باور بفرمائید هرآنچه حضرتعالی بازبان خود به مردم گفتید نه اینکه آنهادرجامعه اتفاق نیافتاده بلکه ما معتقدیم فشارهای اقتصادی کم و بیش ازناحیه کسانیکه دل خوشی از نظام سیاسی کشور ندارند بیشترشده وتمام هستی خود را براین مساله گذاشته اند که به اصطلاح یک ائتلاف بین المللی علیه کشور و مردم ما شکل بگیرد .درواقع مخالفت با میلیونها انسان درگوشه ایی از کره زمین که بنا ندارددنباله رو دولتهای بظاهرمتمدن اما یاغی باشند این یک امربدیهی است....
Iran, Islamic Republic of
فشارهایی که از ناحیه افراد ناخشنود بر کشور وارد میشود درحوزه داخلی وجود دارد وهرکس درزمینه های گوناگونی که مردم را وادار کند درآن بخش واردشوند تا برملت فشار وارد شود ازنظر من چندان فرقی با کشورهایی که دشمنی خود را نسبت به ملت هم مخفی نمی کنند ندارند بنابراین من بسهم خود به کسانیکه به بهانه های مختلفی سعی دارند قیمتهای گزافی را به مردم تحمیل کنند بگویم چندان فرقی با دشمن نخواهید داشت از ملت خود حمایت کنید و اهداف خباثت آمیزآنان را ازبین ببرید .
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
بسلامتی رئیس جمهور یک پله ترقی کرد
از مقطع فحاشی و زدن منتقدین و مردم
به
مرحله خودزنی رسید.
شکوفایی ،رشد و ترقی که میگن
همینه
Iran, Islamic Republic of
دوهفته هر روز در سخنرانی اعلام کردید ما ماهواره می خواهیم به هوا بفرستیم روز چند ساعت از هواشناسی ومنابع طببعی و... گزارش به ما می دهد چه شد کاری که برای خدا نباشد این می شود علی براکت الله دارد واقعا
Iran, Islamic Republic of
اقاي ريس جمهور وقتي نگاه به بيرون باشه همين ميشه نتيجه مگه توتال نيومد مگه پژو نيومد و ...مملكت فقط چيزي كه پشرفت كرده دزدي
محپد
Iran, Islamic Republic of
پیروزی هزار پدر دارد و شکست یتیم است
محمد
Iran, Islamic Republic of
گله و شکایت پیش مردم می بره انگار مسبب این اوضاع آشفته مردمند.....!!!!!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی! اون خیانت‌هایی رو که شما نمی‌تونید بیان کنید ملت دارن با گوشت وپوست خودشون لمس میکنن. ....!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
ادعا
Romania
شما که از خیانتها خبر دارید و نمی توانید بگوئید برای چه رئیس جمهور شده اید؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
اعتماد عمومی سلب شده باید از خودتان شروع کنید.به طور نمونه در اوائل دولت شما در سایت ها امده بود که مبلغ هفت میلیارد تومان هزینه استخر وجکوزی ....ساختمان پاستور شده است (انشالله خبر دست نباشد) جناب اقای رئیس جمهور شما که دم از حضرت علی می زنید اشراف گرایی ،تجمل گرایی ،رابطه بازی ، جناح بازی و....بین مسئولین مردم را به تنگ آورده است فکری به حال این موضوع باید کرد جهان نیوز خواهشا سانسور نکنید.حرف اکثر مردم همین است
Iran, Islamic Republic of
زحمت کشیدی! دیگه پای دولت قبل نمیذاری؟!!
United States
"خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد" !!!!!!!!
شوخی میکنی یا بازم فرار بجلو؟ یه نگایی به خودت کردی؟
Iran, Islamic Republic of
مگه در ماجرای خرید هواپیماهای جدید بعد برجام شما نبودید که گفتید ما هواپیمای کهنه سوار نمیشویم حالا دوباره به فکر و یاد همون مردم و سوار شدن هواپیماهای کهنه افتاده اید
حسن
Iran, Islamic Republic of
سلام من بچه ام ۶سالگی می گفت همه بیشعور ند منم دارم دارم بیشعور میشم ...!!!!
Romania
...
Iran, Islamic Republic of
یک مسیرشبیه به آنچه برای غزه درنظرگرفته شده با دنیای خارج برایتان ترسیم نموده اند وراه روزنه امیدتان فقط همین هست لطف بفرمائید این تحقیر بزرگ نفت دربرابر غذا را چگونه برای ملتی که شجاعت بی نظیرش درتاریخ زبانزد عام وخاص است تفسیر میکنید ....
محمد
Iran, Islamic Republic of
بجای داد زدن باید تعقل کرد و اندیشه و فکر کرد .با داد وبیداد که همه میتوانند بکنند چیزی حل نمیشود
اصلاحاتی پشیمان
اگر اینها از دوستان و هم حزبی هاتون نیستند اسمشون را اعلام کنید یا بدهید قوه قضائیه ...!!!!
.
Iran, Islamic Republic of
....
عمار
Iran, Islamic Republic of
روحانی:خیانت‌هایی می شود که حتی نمی‌ توان بیان کرد
-آقای رییس جمهور شماهم مثل کسانی که کار دستشان نیست فقط انتقاد میکنید!!!!
.....
Iran, Islamic Republic of
چه اشکالی دارد گاهی آدم برود جلوی آینه بایستد و با تمام توان سر خودش هم داد بکشد؟!!
Iran, Islamic Republic of
از دولت روحانی بجز سیاست بازی چیز دیگری ندیدم خدا به هممون رحم کنه
خیلی عالی
ب
آقای روحانی بگو می خوام معاون اول رو عوض کنم روت نمیشه !
تو می خوای همه مشکلات رو بشکنی گردن معاون اول . آره اونم مقصره ...
Iran, Islamic Republic of
...
احمد
Iran, Islamic Republic of
چه زود پشت معاون اولت رو خالی کردی!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
داد زدن برای سلامتی خوب نیست.
Iran, Islamic Republic of
بپا صدات خراب نشه
Iran, Islamic Republic of
وقتی با زبان سرخه ای می گویی معلومه که وزرا نمی فهمند!!!!!! .علی برکت الله.
Iran, Islamic Republic of
طرح هایی که اهمیت حیاتی در زندگی مردم دارند باید با بررسی کامل نقاط ضعف و قدرت اجرایی شوند سوال من از اقای رئیس جمهور این است چرا بدون داشتن اهرم نظارت دلارها را به اشخاص فرصت طلب دادید؟ اگر یکباره مثل زمان اقای احمدی نژاد ان را گران می کردید و از عواید حاصله به اقشار اسیب پذیر می پرداختید بهتر بود چون رانتی بوجود نمی امد که قضائیه حالا برود ۱۰ درصد ان ها را دستگیر و محاکمه کند.بقیه هم با پول هی باد اورده به ملت بخندند.
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
فقط برو ؟
علی قزوینی
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی شما خودتان میدانستید که از اول اینکاره نبودی؟ !!!!!
Iran, Islamic Republic of
مدیران ضعیف در ژاپن معمولا خودکشی میکنند ؟!جون در تاریخ از انها به بد نامی وضعیف ذکر میشود