سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۰

نرخ تورم را سفره مردم اعلام می کند

دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مسئولان اعلام می کنند که نرخ تورم در کشور ۲۲ درصد بوده در حالی که برخی کالاها بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
نرخ تورم را سفره مردم اعلام می کند
به گزارش جهان نيوز، سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به تناقض بین آمار بانک مرکزی و مرکز آمار، گفت: آمار رسمی کشور باید به صورت واقعی به مردم ارائه شود و اگر یک مرکز اقدام به ارائه آمار کند، برای کشور بسیار بهتر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه مرکز آمار و بانک مرکزی در این مدتی که آمار به مردم ارائه شده آمار صحیحی ارائه نداده اند، افزود: برخی مواقع بانک مرکزی یک عدد و مرکز آمار عدد دیگری برای نرخ تورم اعلام می کند که مردم به این آمار و ارقام متفاوت واکنش نشان می دهند.

برخی کالاها بین 100 تا 300 درصد افزایش قیمت داشته است
وی ادامه داد: مردم می گویند کدام بخش ایران تورم 22 درصد است در حالی که برخی کالاها بین 100 تا 300 درصد افزایش قیمت داشته است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مردم قیمت کالاها را براساس آنچه که در سفره خانوارشان وجود دارد محاسبه می کنند، تاکید کرد: مردم به تورم 400 قلم کالایی که محاسبه شده و میانگین آن توسط دولت گرفته می شود توجهی ندارند.

آمار چندگانه ای توسط نهادهای مختلف به مردم ارائه شود
وی با بیان اینکه  براساس قانون مرکز آمار باید آمار را ابلاغ و اعلام کند،گفت: تاکنون آمارهای اعلامی مورد اعتراض مردم بوده و آنچهدر سفره خانوار مشاهده و لمس می شود  افزایش قیمت چشمگیری دارد و براین مبنا قضاوت می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر بانک مرکزی و یا مرکز آمار، آمار واقعی به مردم ارائه دهند و اعلام آمار توسط یک نهاد بیان شود بسیار بهتر است، یادآور شد: نباید آمار چندگانه ای توسط نهادهای مختلف به مردم ارائه شود. 

منبع: خانه ملت
کد مطلب: 665620
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *