پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - 17 Jan 2019
 
۲
۴

۳ عنوان اتهامی حسن آقامیری تشریح شد/دادگاه با ریاست یا حضور دادستان کل برگزار نشده است

يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۸
براساس کسب اطلاع خبرنگار قضایی فارس مشخص شد دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات حسن آقامیری با ریاست یا حضور دادستان کل کشور برگزار نشده است.
۳ عنوان اتهامی حسن آقامیری تشریح شد
به گزارش جهان نيوز، در پی انتشار غیرقانونی مفاد دادنامه صادر شده از سوی شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت توسط شخص محکوم علیه آقای سید حسن آقامیری که طی آن نامبرده به دوسال حبس تعلیقی و خلع لباس روحانیت محکوم گردیده و با توجه به بازتاب گسترده آن در فضای مجازی برخی از مفاد پرونده وی تشریح شد.

براساس اطلاعیه روابط عمومی دادستانی کل ویژه روحانیت اولاً اتهامات منتسب به وی که مستند به دلایل و مدارک موجود در پرونده می باشد، عبارت است از:

الف- توهین به مقدسات از طریق تمسخر و ایجاد شبهه در احکام ضروری اسلام از قبیل قصاص و تردید در اصالت قرآن کریم و اعتقاد به تحریف آن و تفاسیر خلاف صریح آیات شریفه قرآن درباره بهشت و جهنم و نیز نسبت دادن حکایات واهی و اهانت آمیز به برخی از ائمه معصومین(ع)

ب- نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی که موجب تزلزل در اعتقادات مردم و مخصوصا جوانان مخاطب وی نسبت به معارف و اصول مسلم اسلام میشود.

ج-  ارتکاب اعمال و رفتار خلاف شئون روحانیت و در نتیجه هتک حیثیت روحانیت که از بیان مصادیق آن خودداری می شود.

ثانیاً جلسه دادگاه رسیدگی کننده به ریاست یا با حضور حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای منتظری نبوده و این مطلب خلاف واقع است.

ثالثاً قطعاً اینگونه رفتار در برابر احکام صادر شده و اقدامات دادگاه پسندیده و منطبق با قانون نبوده و دادسرا و دادگاه را از ایفای رسالت و عمل به وظیفه قانونی خود باز نخواهد داشت.

بدیهی است هر متهم یا محکوم می تواند در چارچوب قانون حقوق خود را از مراجع ذیصلاح پیگیری نماید.
کد مطلب: 665458
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
لعنت خدا.
Iran, Islamic Republic of
خیلی ساده انگارانه است که این فرد را جاهل بدانیم

قرائن به روشنی دلالت دارد که این فرد کاملا سازماندهی شده به تزلزل در مباحث دینی پرداخته و برای کسب شهرت و جذب جوانان با ارائه مباحثی به لاابالی گری رهنمون شده
Iran, Islamic Republic of
این اتهامات که این آقا رو مهدور الدم میکنه، خلع لباس کمه شه ، با دین و اعتقاد مردم هم مگه میشه شوخی کرد.
Iran, Islamic Republic of
ایشان دین را اینگونه فهمیده، می گوید جهنم شبیه به بیمارستانی است که آدمهای ناکامل را درمان می کنند. آقای بهرامپور مفسر قرآن هم اینگونه می گفت می گفت دوزخ شبیه تونلی است که انسان باید از آن عبور کند و هر اندازه ناخالصی بیشتر باشد عبور از آن مشکل تر خواهد بود.
از کجا معلوم آنچه که شماها از دین فهمیده اید درست باشد؟