چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 16 Jan 2019
 
۱
۲۶

معاون حناچی: برای خودروسواران فرش قرمز پهن نکنیم!

يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۳
معاون شهردار تهران با بیان اینکه حداکثر عوارض در نظر گرفته شده برای تونل‌ها و پل‌ها هزار تومان است، گفت: مردمی که خودرو ندارند و خودروسوار نیستند، چرا باید هزینه‌ خودروسواری دیگران را بدهند؟ با این توضیح، آیا عادلانه‌تر نیست که هزینه نگهداری تونل‌ها را فقط کسانی بپردازند که از آنها استفاده می‌کنند؟
معاون حناچی: برای خودروسواران فرش قرمز پهن نکنیم!
به گزارش جهان نيوز، محسن پور سید آقایی صبح امروز (یکشنبه‌) با انتشار مطلبی  نسبت به خبر لایحه تعیین نرخ بهای خدمات معابر خاص که در دو روز اخیر منتشر شده است، واکنش نشان داد.

پورسیدآقایی در این متن عنوان کرده است: «خبر لایحه پیشنهادی شهرداری برای تعیین نرخ بهای خدمات معابر خاص که در دو روز اخیر با عنوان ناصحیح «عوارض تونل‌ها» در فضای رسانه‌ای منتشر شد، واکنش‌های مثبت و منفی زیادی را به دنبال داشت. این فرصت ناخواسته را مغتنم می‌شمارم تا چند جمله‌ای در این باره با شهروندان عزیز تهران گفت‌وگو کنم. اما قبل از اینکه به اصل موضوع بپردازم، چند نکته را به‌طور گذرا اشاره می‌کنم.»

وی در ادامه، خبری که در این باره منتشر شده و منبع بقیه رسانه‌ها قرار گرفته را حاوی حداقل سه دروغ دانست و اشاره کرده است: «مهمترین دروغ، پیشنهاد رقم «حداقل سه هزار تومان» است، در حالی که در پیش‌نویس لایحه پیشنهادی، رقم ۴۰۰ تومان برای تونل رسالت و ۸۰۰ تومان برای تونل‌های نیایش، توحید، شهدای غزه و طبقه دوم بزرگراه صدر پیشنهاد شده است که در صورت نداشتن معاینه فنی برتر (و داشتن معاینه فنی عادی) به ترتیب به ۵۰۰ و ۱۰۰۰ تومان افزایش می‌یابد. بنابراین «حداقل ۳۰۰۰ تومان» دروغ است و واقعیت «حداکثر ۱۰۰۰ تومان» است.»

وی در بخش دیگر این متن آورده است: «برخلاف آنچه رسانه‌های سیاسی مخالف شورا و شهرداری القا کرده‌اند، این پیشنهاد اساسا مربوط به این دوره نیست. دقیقا چهار سال قبل در همین ایام، جناب آقای قالیباف شهردار محترم وقت تهران در نامه شماره ۱۱۵۳۳۹۷ مورخ ۲۴ دی ماه سال ۹۳ لایحه‌ای را با عنوان «مجوز اخذ عوارض تردد از معابر خاص شهری» به شورای شهر ارائه کردند که در آن برای همین معابر پیشنهاد اخذ عوارض مطرح شده است. لایحه اصلاحی آن نیز در تاریخ ۱۶ تیر ماه سال ۹۴ به شماره ۴۵۵۶۸۳ تقدیم شورای وقت شده، هرچند نهایتا به صحن شورا نرسیده است.

پورسید آقایی همچنین تاکید کرده است: «عزیزانی که به غلط گفته‌اند این طرح مربوط به این دوره شورا و شهرداری بوده، بهتر است به برنامه پنج ساله دوم شهرداری (مصوب شورای شهر) مراجعه کنند و ماده ۱۵۸ آن را بخوانند. در این ماده، شهرداری تهران موظف شده که لایحه‌ای را برای اخذ هزینه‌های استفاده از زیرساخت‌های شهری همچون پل‌ها و تونل‌ها به شورا ارائه کند. این مصوبه شورای اسلامی شهر تهران هنوز تغییر نکرده و به جای خود باقی است و اگر ایرادی به آن وارد است تصویب‌کنندگان آن باید پاسخ بدهند.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از نوشته خود، اذعان کرده است:  «آن عضو محترم شورا که ارائه این موضوع را به بنده نسبت داده‌اند، کافی است به مصاحبه‌های دیگر اعضای  شورا در یک سال اخیر در این باره مراجعه کنند تا مشخص شود که موضوع عوارض معابر خاص، اساسا نه توسط اینجانب، بلکه بارها توسط دیگر اعضای شورای پنجم و حتی اعضای شورای چهارم مطرح شده است. عجیب است که تا این حد شاهد تغییر موضع بدون تغییر موضوع هستیم و حال آنکه در زمانه امروز، حافظه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به ما اجازه فراموشکاری و تغییر موضع ناگهانی نمی‌دهند.

در هرحال به نظر می‌رسد که اصل این بحث مورد اجماع اکثر تصمیم‌گیران قبلی و فعلی مدیریت شهری بوده، اما کسی حاضر به پرداخت هزینه سیاسی و اجتماعی پیگیری آن نبوده است.»

وی در ادامه تاکید کرده است: «اصل لایحه‌ای که در خبر تحریف‌شده در یکی از رسانه‌ها به آن اشاره شده، ابتدائا توسط معاونت حمل و نقل تهیه نشده است. این لایحه پس از پیگیری‌های صورت گرفته از سمت شورا، در نامه شماره ۳۹۶۹۷۵ مورخ ۲۴ تیر ماه ۹۷ از معاونت مالی و اقتصاد شهری (با امضای جناب آقای حسینی مکارم، معاون مالی وقت شهرداری تهران) برای اینجانب ارسال شد و ما اصلاحات ضروری را در آن اعمال کردیم تا برای معاونت برنامه‌ریزی شهرداری ارسال شود.»

معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در نوشته‌ه‌اش ادامه داده است: «مهمترین اصلاحی که معاونت حمل و نقل و ترافیک در این لایحه اعمال کرد، تغییر ماهوی آن از «عوارض» به منظور کسب درآمد، به «بهای خدمات» به منظور تأمین هزینه‌های نگهداری بود و تاکید بر اینکه مبالغ دریافتی صرفا باید برای نگهداری همین تونل‌ها و توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شود. مبالغ پیشنهادی نیز بر همین مبنا تغییر یافت و برخلاف ارقام کذبی که منتشر شده، همه ارقام پیشنهادی کمتر از ۱۰۰۰ تومان است.»

پورسیدآقایی در ادامه متنی که در اختیار ایسنا قرار داده است خطاب به کارشناسان، رسانه‌ها و عموم شهروندان محترم تهران عنوان کرده است: « آیا وقت آن نرسیده است که از خود بپرسیم پس از این‌همه ساخت مترو و پل و اتوبان، چرا وضعیت ترافیک شهر تهران بهتر نشده و بلکه روز به روز بدتر می‌شود؟ آیا کسی پاسخی برای این سوال دارد که پس از دو دهه گسترش مترو در تهران، چرا میزان استفاده از خودروی شخصی در شهر کمتر نشده که هیچ؛ بیشتر هم شده؟

از همه صاحب‌نظران و کارشناسان دعوت می‌کنم که بگویند و بنویسند اگر مثلا ما همه خیابان‌های شهر را به دو برابر تعریض کنیم و ۱۰ بزرگراه دیگر هم در اقصی نقاط شهر بسازیم، آیا فکر می‌کنند مشکل ترافیک تهران حل می‌شود و دیگر همه خودروها به آسانی تردد می‌کنند؟»

وی در این متن خطاب به مردم خوب تهران؛ همشهریان عزیز نیز گفته است: «ما در شهرداری تهران میراث‌دار شهری هستیم که علاوه بر غول‌های تجاری و برج‌هایی که آسمان شهر را خراش می‌دهد، پر شده از پل‌ها و بزرگراه‌هایی که شهر را جولانگاه خودروها کرده‌اند.»

معاون شهردار تهران ادامه داده است: «نه برای تولید، نه برای شماره‌گذاری و نه برای مصرف خودروها، هیچ مانع موثری ایجاد نشده است. اکنون شهری داریم که با پول فروش تراکم، در آن انواع سازه‌های خودرومحور ساخته‌اند و خیابان‌های آن تا کوچه و پس‌کوچه‌ها پر از خودروی شخصی شده است. زمین شهر پر از خودرو و هوای شهر پر از دود. در این شهر، جای انسان کجاست تا قدمی بزند و نفسی بکشد؟»

پورسیدآقایی همچنین آورده است: «بنده را به عنوان خدمتگزار خود در حوزه حمل و نقل شهر، مؤاخذه کنید که چرا حمل و نقل عمومی کافی نیست و باید بخش مالی شهرداری منابع کافی جذب کند و ما بیشتر و بهتر تلاش و مدیریت کنیم تا وضع اتوبوسرانی و ظرفیت مترو افزایش یابد. اما از ما نخواهید که همچنان برای خودروها و خودروسواران فرش قرمز پهن کنیم. من شرمنده‌ام که با آنچه به ارث برده‌ایم و کمک‌هایی که از دولت نگرفته‌ایم، هنوز نتوانسته‌ایم اتوبوس‌های شهر را نو کنیم. اما افتخار می‌کنم که تا جایی که خداوند یاری کند اجازه نخواهم داد خودروهای دودزا هوای شهر را کثیف کنند.»

وی ادامه داده است: «اینجانب با اتکا به تجربه‌های وطنی و جهانی معتقدم که ما باید تا می‌توانیم عرصه را بر خودروهای شخصی، محدود و درمقابل بر حمل و نقل عمومی و پاک، باز کنیم. این اصلی‌ترین راه حل مسائل اساسی تهران همچون آلودگی هوا و ترافیک است. ما در برنامه‌هایی همچون طرح ترافیک جدید، طرح کاهش آلودگی هوا و کنترل فراگیر معاینه فنی به دنبال همین رهیافت بودیم.

هرچند ممکن است ظاهرا برخی سیاست‌ها با سختگیری به بخشی از جامعه همراه باشد، اما واقعیت این است که برای شهری که پاک، زیست‌پذیر، انسانی و برای همه باشد، چاره‌ای جز این سختگیری‌ها ندارد. ضمن اینکه هزینه‌های حل مسائلی همچون ترافیک و آلودگی هوا باید به جای همه شهروندان، بیشتر به عهده خودروسوارانی باشد که چنین هزینه‌هایی را برای عموم شهروندان ایجاد می‌کنند.»

پورسیدآقایی عنوان کرده است: «درباره اخذ بهای خدمات نگهداری معابر، برخی گفته‌اند مگر این تونل‌ها تازه ساخته شده‌اند. بنده می‌پرسم مگر آن زمانی که ساخته شدند، با پول مردم همین شهر ساخته نشدند و اکنون مگر هزینه نگهداری آنها از جیب مردم همین شهر تأمین نمی‌شود؟ در همین سال ۹۷ بودجه مصوب شورا برای نگهداری تونل نیایش و پل طبقاتی صدر بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است. این رقم را چه کسی و از چه منبعی تأمین کرده؟ آیا جز این است که این پول از عوارضی که همه‌ مردم شهر می‌پردازند، پرداخت می‌شود؟ مردمی که خودرو ندارند و خودروسوار نیستند، چرا باید هزینه‌ خودروسواری دیگران را بدهند؟ با این توضیح، آیا عادلانه‌تر نیست که هزینه نگهداری تونل‌ها را فقط کسانی بپردازند که از آنها استفاده می‌کنند؟»

وی در ادامه آورده است: «سوال را صریح‌تر می‌پرسم؛ مردمی که در جنوب شهر زندگی می‌کنند و به عمرشان پل صدر را ندیده‌اند و نام تونل شهدای غزه را نشنیده‌اند، چرا باید هزینه‌ی نگهداری آنها را پرداخت کنند؟ از هزینه‌ی ساخت آنها صحبت نمی‌کنم که سر به فلک می‌کشد. هزاران میلیارد تومان از جیب عموم مردم تهران صرف ساخت پل طبقاتی صدر شد که هیچ توجیه علمی نداشت و ترافیک را هم بدتر کرد. واقعا با چه توجیه کارشناسی و حتی چه توجیه شرعی می‌توانیم از جیب عموم شهروندان و ازجمله ساکنان جنوب شهر برای تسهیل تردد ساکنان شمال شهر هزینه کنیم؟

در مورد تونل‌ها هم همین‌طور؛ تقریبا همه تونل‌ها به قصد بهبود عبور و مرور کسانی که می‌خواهند به شمال شهر دسترسی پیدا کنند، احداث شده است. بگذریم که برای اتوبان امام علی(ع) و تونل نیایش وام‌های کلان ارزی گرفته شد که در همان دوره تسویه نشد تا به مدیریت جدید شهری به ارث برسد و اکنون با نرخ فزاینده ارز موجب بدهی هزاران میلیارد تومانی شهرداری شده است. اگر پول ساخت آنها از جیب همه‌ی مردم اما به کام یک عده‌ی خاص تأمین شد، آیا حق و عدالت حکم نمی‌کند که لااقل هزینه‌ی نگهداری آنها به جای همه، فقط از سوی خودروهایی که از آنها عبور می‌کنند، تأمین شود؟ شهرفروشی کدام است؛ آن یا این؟»

وی همچنین در ادامه این متن عنوان کرده است: «واضح است که آنچه بنده عرض می‌کنم، در نقطه‌ای فراتر از عوام‌زدگی‌های مرسوم و متداول قابل بحث است. به اعتقاد من، اینکه هزاران میلیارد تومان از جیب عموم مردم شهر تهران به نفع ساکنان برخی مناطق شهر هزینه کنیم و بعد شعار عدالت بدهیم، عوام‌فریبی است.

البته می‌توانیم اخذ هزینه نگهداری تونل‌ها از خودروهای عبوری را «پولی شدن تونل‌ها» بنامیم و نگوییم که همین حالا این هزینه از همه حتی اتوبوس‌سواران و متروسواران گرفته می‌شود. اما با این طرز فکر، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که شهری عادلانه‌تر و همگانی‌تر داشته باشیم. شهر برای همه، آنجایی می‌تواند تجلی عینی یابد که جرأت جراحی ترافیک شهر را داشته باشیم. این تجربه‌ای است که همه‌ی شهرهای بزرگ و کشورهای توسعه‌یافته یا در حال توسعه دنیا، از سر گذرانده‌اند. بدون جراحی‌هایی که البته درد موقت هم دارد، تهران عزیز ما از رنج ترافیک و آلودگی و بی‌عدالتی خلاص نخواهد شد.»

منبع: فارس
کد مطلب: 665421
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پول وده پول زور وده
Iran, Islamic Republic of
برای شهر سوخته ای که شما تحویل گرفته اید کجایش جای عوارض گیری دارد؟!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
سلام
مالیات داده میشود عوارض وپسماند عوارض خودرو ووودیگه شهرداری چی لازم داره بدیم
Iran, Islamic Republic of
این جور جاها مردم جنوب شهر را بهانه میکنیم تا بتوانیم عوارض بگیریم ولی واقعا عوارض گرفته شده در کجا صرف میشود خدا میداند ....
Iran, Islamic Republic of
بالاخره این نوع مدیریت دقیقا خواست مردم تهران بوده که همه به لیست انتخاباتی آقای خاتمی و اصلاح طلبان رای دادن و باید به رای مردم احترام گذاشت .!!!!
Iran, Islamic Republic of
اونایی که به لیس مورد حمایت خاتمی رای دادن حالا محصولات خودشون رو درو کنن.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ما شمال شهری ها که مشکلی نداریم . مشکل جنوب شهری هایی هستن که هی دارن به کارهای اصلاح طلبان ایراد میگرن ؟ !!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت کند هرکسی راکه درهر لباس وپست ومقامی که هست وقصد اذیت آزار واذیت مردم را داره ....
Iran, Islamic Republic of
آمین.
Iran, Islamic Republic of
ای بابا
شما ها که هیچ چیزی از خودتون برای ارائه کردن ندارید
این طرح هم که مال قالیباف بود
شماها هم یک چیزی از خودتون ارائه کنید
بلکه شهر تهران را از سوختگی در بیاورید
درضمن خواهشا پای مردم جنوب شهر و ماشین ندارها رو هم وسط نیارید
ح.ر.ق1362
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر گرامی با تشکر مطلب شما بسیار طولانی است در قالب نامه به تحریریه ارسال دارید. جهان نیوز
محمد
Iran, Islamic Republic of
مثل همه حرفا به ظاهر زیبا ولی در اجرا واویلا.
آیا به قول شما این پولایی که بابت تردد در معابر خاص گرفته میشود از مقدار عوارض و نوسازی و... کم میشود یا اینکه اضافه بر همه آنهاست؟ بنابراین این درآمد اضافه شماست و ربطی به ماشین ندارها و جنوب شهریها ندارد
morteza
Iran, Islamic Republic of
جالبه با پول ملت تونل درست میشه بعد دوباره میخوان ازملت پول تردد توی تونل بکیرن. پول یکسال بیمه ماشین و عوارض آن را میدیم آخرش نصف سال میتوانیم ازش استفاده کنیم . این آقا هم هر چند وقت میاد یه طرحی میده .یکی نیست به این آقا بکه عوض کردن مدل طرح ترافیک از ساعت 17 به 19 چقدر از بار ترافیک تهران کم کرده.
Iran, Islamic Republic of
اینکه تهران برای خودروها ساخته شده، این که نتیجه سیاستهای سی سال گذشته، بدتر شدن وضع ترافیک و هوای تهران شده که حرف درستی است.
یا باید تغییری در روشهای قبلی داده شود یا از تجربیات شهرهای مشابه در دنیا استفاده شود
در کل حرف دکتر پور سید آقایی عالمانه است.
نقدها هم باید عالمانه باشند
علی
Iran, Islamic Republic of
افرادی که این وضعیت تهران را درست کردند....
Iran, Islamic Republic of
آقای پور سید آقایی شرکت رجا را درست کردید راه اهن را هم درست کردید حالا نوبت شهر تهران است آخه کدام آدمی تو را به این سمت منصوب کرده نتایج عملکرد شما در راه اهن گویای عدم کارایی شماست
به کجا می رویم
با کی ؟
م. ناظر
Romania
جناب۱۸:۱۴
یک کلام مینوشتی کسی که معاون مثل آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی بوده چه شود؟ الله‌اکبر!!!!!
Iran, Islamic Republic of
به خدا اگر به همین روال ادامه دهی مردم تهران ریشه ات را می خشکاندند
با دست خودت خودت را هلاک می کنی
آخه مگر هرچیزی با پول حل می شود
Iran, Islamic Republic of
تهرانیا اگه عرضه داشتن به اینا رای نمیدادن! دلت خوشه ها!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
مجید
Iran, Islamic Republic of
واقعیت رو عنوان کردند البته اگر خودرو با قیمت واقعی به مردم فروخته شود.
خودرو ارزان باشد ولی استفاده از خودرو گران باشد. متاسفانه در کشور ما برعکس است.
عماری
Iran, Islamic Republic of
... تونل وپل با پول مردم ساخته شده نه با پول حناچی.....
محمد
United Kingdom
....
فرانک
Romania
من که با پولی شدن معابر خاص موافقم. مردم شمال تهران خیلی مفتی میبرند.