چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 16 Jan 2019
 
۱
۱۳

وزارت نفت: آماده بنزین اجرای چند نرخی و سهمیه بندی هستیم

يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه "این شرکت مجری تصمیمات و مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه نحوه توزیع سوخت است"، گفت: هرتصمیمی که برای عرضه بنزین در بحث کارت سوخت و سهمیه‌بندی اتخاذ و ابلاغ شود، ما امکان اجرای آن را داریم.
وزارت نفت: آماده بنزین اجرای چند نرخی و سهمیه بندی هستیم
به گزارش جهان نيوز، سیدمحمدرضا موسوی‌خواه مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: ما آمادگی کامل داریم که هر برنامه اعلامی از سوی دولت را برای کارت سوخت اجرایی کنیم.

وی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص اینکه چه زمانی استفاده از کارت سوخت شخصی الزامی می‌شود یا اینکه چه زمانی ممکن است بنزین سهمیه‌بندی شود یا از اساس این تصمیم منتفی شود، تصمیم‌گیر نیست، ما فقط مجری تصمیمات و مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی در زمینه نحوه توزیع سوخت هستیم.

موسوی‌خواه با بیان اینکه "هیچ‌گاه وزارت نفت اعلام نکرده بود که مردم از کارت سوخت شخصی استفاده نکنند"، گفت: در تمامی سالهای گذشته مردم می‌توانستند از کارت سوخت شخصی خود هم استفاده کنند اما یکسان بودن قیمت عرضه بنزین با کارت سوخت شخصی و کارت سوخت جایگاه‌دار و عدم وجود سهمیه، میل به استفاده از کارت سوخت شخصی را کم کرده بود و بیشتر مردم به استفاده از کارت سوخت جایگاهدار تمایل داشتند و اکنون نیز که بنزین تک‌نرخی است نمی توان الزامی برای استفاده از کارت سوخت شخصی تعیین کرد، چرا که وقتی متقاضی سوخت‌گیری به جایگاهی مراجعه می‌کند و به هر دلیل کارت سوخت شخصی همراه نداشته باشد، ما نمی توانیم بنزینی در اختیار این متقاضی نگذاریم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به اینکه "بررسی سهمیه بندی بنزین و چندنرخی شدن آن در دولت مطرح است، آیا شرکت ملی پخش و جایگاه‌های عرضه آمادگی اجرای چندنرخی شدن بنزین را دارند"، گفت: ما هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری آمادگی کامل برای اجرای هر برنامه‌ای که به ما از سوی دولت ابلاغ شود را داریم و اگر به ما بگویند کارت سوخت شخصی باید الزامی شود یا بنزین چندنرخی عرضه شود، ما می توانیم آنرا اجرایی کنیم.

موسوی خواه در پاسخ به اینکه "طرحی پیشنهادی از سوی مجلس برای تخصیص سهمیه بنزین به افراد به جای خودروها مطرح شده، آیا امکان اجرایی شدن این طرح در صورت تصویب وجود دارد"، گفت: هر تصمیمی که برای عرضه بنزین در بحث کارت سوخت و سهمیه‌بندی اتخاذ و ابلاغ شود، ما امکان اجرای آن را داریم؛ حتی اگر بخواهیم سهمیه سوخت را به جای خودروها برای افراد در نظر بگیریم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 665374
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
احتمالا اين اتفاق در اوايل اسفند مي افتد
Iran, Islamic Republic of
خسارت های مادیی که از حذف کارت سوخت به کشور وارد شده و سودهایی که واردکنندگان بنزین برده اند را چه کسی پاسخگو است؟
Denmark
تو اين فقره و فقره هاي مشابه خدا پدر احمدي نژاد را بيامرزد .
Iran, Islamic Republic of
تیترت نادرسته جهان!!
Iran, Islamic Republic of
ما هم آماده هستیم تا خداوند متعال به دعای امام زمان عج الله تعالی فرجه و ملت مظلوم و خون پاک شهیدان شما را قلع و قمع نماید ان شاءالله
Iran, Islamic Republic of
یادمه یکی میگفت : به عقب باز نمیگردیم
Iran, Islamic Republic of
منم یادمه . همون که میگفت 100 روزه همه چیز رو درست میکنم
م. ناظر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
باید به منتخبان ملت احترام گذاشت و برای کارهایشان ایراد نگرفت . این دولت تدبیر و امید انتخاب حداکثری ملت ایران است و هر کاری که بکند همان خواست اکثریت ملت می باشد پس دلواپسان و مخالفان عاقلترین دولت ایران اینقدر ایراد نگیرند و بگذارند دولت کارش را بکند
Iran, Islamic Republic of
مگه دولت کارم میکنه؟!
بیدار شو عمو!
عمار
Iran, Islamic Republic of
-یادش بخیر یک زمانی یک بنده خدایی در تبلیغات میگفت به عقب -برنمیگردیم!!
-احیای کارت سوخت
-حذف چهارصفر از پول ملی.
-پروژهای بعدی؟؟
.......
.......
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
طرف ملت را ساده لوح فرض كرده است ... يادش رفته چند بار وزيرش اعلام كرده كه كارت سوخت بلا استفاده است و دستگاههاي پوز روي پمپها را جمع كرده يا از مدار خارج نموده است !! همين الانش هم در تعداد زيادي از جايگاهها اجزاي اين سيستم غير فعال است و ساختار مديريتي شركت پخش در رابطه با كارتهاي سوخت عملاً آماده و چابك نيست ....!!!