دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ - 24 Jun 2019
 
۰

درخواست امام جمعه موقت تهران از شهروندان تهرانی

شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
امام جمعه موقت تهران از شهروندان تهرانی درخواست کرد میزان تولید زباله خود را به نصف کاهش دهند.
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی فرد در مراسم روز بزرگداشت پرستار و جشن پایش ۱۷ هزار کارگر شهرداری با اشاره به اهمیت تفکیک پسماند از مبداء گفت: اگر زباله‌ها در خانه‌ها تفکیک شود، سلامت کودکان کار افزایش پیدا می‌کند و دیگر این کودکان در مخازن زباله به دنبال پسماند نیستند.

وی با تأکید بر لزوم ارتقای فرهنگ تولید پسماند و تفکیک زباله بیان کرد: باید تولید زباله در تهران به یک دوم کاهش پیدا کند و شرکت کنندگان در این مراسم می‌توانند پیشگام باشند و این موضوع را در فضای مجازی ترویج کنند. در حال حاضر میزان تولید زباله در تهران بیش از متوسط جهانی است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه در سایر شهر‌های دنیا هفته‌ای دو تا سه بار پسماند‌ها جمع آوری می‌شود، اظهار کرد: اگر یک شب در تهران زباله‌ها جمع آوری نشود با مصیبت روبرو هستیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اعتصاب‌ها در سایر شهر‌های دنیا مشکلی جدی در حوزه پسماند به وجود نمی‌آورد، گفت:، زیرا این پسماند‌ها کم و تفکیک شده هستند، اما اگر این اعتصاب در تهران اتفاق افتاد مشخص نیست چه اتفاقی رخ دهد، بنابراین از شهروندان درخواست می‌کنم تولید پسماند را به حداقل رسانده و پسماند تولید شده را تفکیک کنند.

وی به موضوع تولید ثروت از پسماند اشاره کرد و گفت: کارآفرینی را می‌شناسم که قصد داشت از پسماند برق تولید کند، اما در حال حاضر با مشکل روبرو شده است. شهردار تهران همین موضوع را بررسی کند که علت این کار چیست.

منبع:مهر
کد مطلب: 665174
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *