پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 20 Jun 2019
 
۰
۱

چند نفر در کشور اشتغال ناقص دارند؟

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، در پاییز سال جاری حدود ۲ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۴۰۴ نفر در کشور دارای اشتغال ناقص هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این تعداد حدود ۲۳۹ هزار و ۱۴۲ نفر افزایش یافته است.
چند نفر در کشور اشتغال ناقص دارند؟
به گزارش جهان نيوز، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، بررسی نرخ مشارکت اقتصادیجمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر نشان حاکی از آن است که ۴۰.۵ درصد جمعیت در سن کار ۱۰ ساله و بیشتر از منظر اقتصادی فعال بوده اند یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.

به علاوه نتایج این بررسی نشان می‌دهد که نرخ مشارکت اقتصادی در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی کمتر بوده است.

البته این آمار روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور نشان می‌دهد که این شاخص، نسبت به فصل مشابه در سال قبل (پاییز ۱۳۹۶) ۰.۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین نسبت اشتغال جمعیت ۱۰ ساله و بیش‌تر بیانگر آن است که ۳۵.۷ درصد از جمعیت در سن کار (۱۰ ساله و بیش‌تر) شاغل بوده اند و این شاخص در بین مردان بیش‌تر از زنان و در نقاط روستایی بیش‌تر از نقاط شهری بوده است.

گفتنی است میزان اشتغال ناقص در پاییز ۹۷ حدود ۲ میلیون و ۷۹۶ هزار نفر و ۴۰۴ است که این رقم در پاییز ۹۶ حدود ۲ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۲۶۲ نفر بوده است، که نسبت به سال گذشته حدود ۲۳۹ هزار و ۱۴۲ نفر بیشتر شده است.
 
 
چند نفر در کشور اشتغال ناقص دارند؟ + نمودار

منبع:میزان
کد مطلب: 664945
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حامد
Iran, Islamic Republic of
اشتغال یک دکتری فیزیک در مدرسه ابتدایی به عنوان ناظم جه حکمی داره؟