جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 21 Jun 2019
 
۰

ابهام در منابع و مصارف جداول لایحه بودجه ۹۸

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از ابهامات موجود در درآمد ها و هزینه های جداول بودجه ۹۸ از عدم بررسی این جداول در مجلس انتقاد کرد.
ابهام در منابع و مصارف جداول لایحه بودجه ۹۸
به گزارش جهان نيوز، محمد شکری با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۸ بر اساس شرایط جنگ اقتادی تدوین نشده است، گفت: لایحه بودجه سال ۹۸ طبق روال گذشته و با اعداد و ارقامی همانند سال ۹۷ نوشته شده است و اسناد بالادستی مانند برنامه ششم توسعه و سیاست های اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی نظام در تدوین این لایحه مد نظر قرار نگرفته است.

نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق سیاست های بالادستی باید ساختار بودجه کاملا تغییر کرده و به صورت عملیاتی تدوین شود. اما لایحه بودجه ۹۸ به همان روش های سنتی تدوین شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه جداول بودجه در مجلس مورد بررسی قرار نمی گیرد، گفت: در بررسی جداول بودجه متوجه شدم که منابعی در بودجه وجود دارد که هیچ هزینه ای برای آن پیش بینی نشده است و اعداد و ارقامی در جداول پیش بینی شده که قابل اتکا نیست.

شکری تصریح کرد: یکی از اشکالات اساسی لایحه بودجه ۹۸ افزایش حدود ۵۰ درصدی بودجه شرکت های دولتی بدون ارزیابی دقیق عملکرد بودجه این شرکت ها در سال ۹۷ است. بودجه شرکت های دولتی در مجلس نیز مورد بررسی قرار نمی گیرد لذا از نقاط ضعف مهم لایحه بودجه سال ۹۸ است.

عضو کمیسیون اقتصادی از کمیسیون تلفیق مجلس خواست هزینه ها و درآمدهای بودجه سال ۹۸ را بر اساس منابع و هزینه های واقعی و همچنین توزیع عادلانه ثروت تنظیم نماید و گفت:متاسفانه نکته که در بودجه مغفول مانده توزیع عادلانه ثروت می باشد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار تخصیص بودجه گفت: در حال حاضر تخصیص بودجه تنها در اختیار سازمان برنامه و بودجه است در حالی که باید توسط کارگروهی این اقدام انجام شود.

منبع: مهر 
 
کد مطلب: 664880
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *