دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 17 Jun 2019
 
۲
۷

کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران خیلی بالاست؟

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷
نماینده مردم ورامین با بیان اینکه طرح استانی شدن انتخابات به معنای حاکمیت لیست است، گفت: مگر در حال حاضر کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران که به صورت لیستی و حزبی انتخاب شده اند خیلی بالا است؟
کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران خیلی بالاست؟
به گزارش جهان نيوز، سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین در ارزیابی اش نسبت به طرح استانی شدن انتخابات اظهار داشت: این طرح نیازمند برخی زیر ساخت‌ها است که در حال حاضر از این زیرساخت‌ها بی بهره هستیم.

وی با بیان اینکه نماینده مجلس حلقه واسط میان مردم و حاکمیت است افزود: در حال حاضر مردم پناهگاهی به نام نماینده مجلس دارند که برای حل مشکلات شان به نماینده خود مراجعه می‌کنند.استانی شدن انتخابات این حلقه واسط میان مردم و حاکمیت را تضعیف می‌کند و در واقع نماینده را از ملت می‌گیرد.

نقوی حسینی تاکید کرد: با توجه به اینکه در استانی شدن انتخابات نماینده باید در سطح استان رای بیاورد تعهدی به مردم نداشته و خود را محتاج به رای مردم نمی‌بیند بنابراین این طرح با روح مردم سالاری و قانون اساسی مغایرت دارد و در عین حال حاکمیت زر و زور و تزویر را تقویت می‌کند.

نماینده مردم ورامین در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه نماینده باید در سطح استان رقابت کند به دامان قدرت و ثروت و بسیاری از ابزار‌های دیگر متوسل می‌شود بنابراین طرح استانی شدن انتخابات حاکمیت قدرت و نه حاکمیت مردم را تقویت می‌کند.

وی طرح استانی شدن انتخابات را در مجموع به نفع نظام، مردم و مجلس ندانست و یادآور شد: اگر زیرساخت‌های لازم فراهم بود شاید استانی شدن انتخابات به کیفیت انتخابات کمک می‌کرد گرچه این موضوع هم صددرصد نیست چرا که این طرح باعث می‌شود لیست‌ها در مجلس حاکم شوند و حاکمیت لیست شکل بگیرد. مانند حضور نمایندگان مردم تهران در مجلس که از طریق لیست انتخاب شدند.

نقوی حسینی باطرح این پرسش که مگر در حال حاضر کیفیت نمایندگان ۳۰ نفره تهران که به صورت لیستی و حزبی انتخاب شده اند خیلی بالا است؟ خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باتوجه به اینکه در لیستی انتخاب شدن حتی یک نفر هم از جریان مقابل به مجلس راه پیدا نمی کند، به نظر می رسد که انتخاب لیستی چندان واقعی نباشد.

منبع:خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 664791
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عمار
Iran, Islamic Republic of
انتخابات استانی یعنی سیاسی کاری ودوری هر چه بیشتر نمایندگان از مردم
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا لیست فله ای های 30نفره امید تهران کاملافعال هستند ....
امیری
Iran, Islamic Republic of
طرح استانی شدن برای کسانی هست که ذارای زر وزور هستند...
ب
Iran, Islamic Republic of
لیستی فقط بفکر خود وافرا دخو دش هست بکسی دیگر کا ری ن داره؟
1000
Iran, Islamic Republic of
انتخابات استانی یعنی پول دارها ولابی گر ها وارد مجلس میشوند ....!!!
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
استانی کردن ؛ یعنی غیر انتفاعی کردن مجلس !!!
Iran, Islamic Republic of
خدایا کاری کن به نشانه اعتراض به وضع موجود هیچکس رای نده تا ببینیم اینها چکار میکنند!!