پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 20 Jun 2019
 
۰

اعتراف وزیر سابق اسرائیل به جاسوسی برای ایران

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵
گونن سگو، وزیر انرژی پیشین رژیم صهیونیستی که پیش از این به دلیل آنچه جاسوسی برای ایران عنوان شد، مجرم شناخته شده بود، روز چهار شنبه به تحمل ۱۱ سال زندان محکوم شد.
اعتراف وزیر سابق اسرائیل به جاسوسی برای ایران
به گزارش جهان نيوز، شش ماه پس از دستگیری وزیر سابق رژیم صهیونیستی به اتهام جاسوسی برای ایران، دیروز دادگاه این رژیم حکم نهایی را علیه وی صادر کرد. به گزارش شبکه آی ۲۴ رژیم صهیونیستی، وزیر پیشین انرژی اسرائیل با دادستانی کل توافق کرده که ۱۱ سال را در زندان بگذراند و توافق آن‌ها نیز به زودی در دادگاه مرکزی اسرائیل در بیت‌المقدس که از ماه ژوئیه سال گذشته میلادی سرگرم محاکمه وی است، مطرح خواهد شد تا با آن موافقت شود.

در جلسات دادگاه، سازمان امنیت داخلی اسرائیل «شاباک»، سگو ۶۲ ساله را به برقراری تماس‌های غیرقانونی با عوامل ایران، افشای اطلاعات محرمانه درباره زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی و جاسوسی متهم کرده بود. منابع رسانه‌ای صهیونیستی نیز گزارش داده‌اند، جزئیات پرونده گونن سگو نشان می‌دهد وی زمانی که به عنوان پزشک در ابوجا فعالیت می‌کرده با منابع دیپلماتیک مختلف نیجریه‌ای، ایرانی و صهیونیستی ارتباط داشته است.

پیش از این، روزنامه هاآرتص تحلیل کرده بود که اگر اتهامات مطرح شده علیه وزیر پیشین انرژی اسرائیل صحت داشته باشد، استخدام او به عنوان جاسوس و عامل اطلاعاتی، یک پیروزی برای ایران است. وی که در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶ وزیر انرژی و زیرساخت رژیم صهیونیستی بوده است، متهم بود که اطلاعاتی را با هدف آسیب زدن به امنیت این رژیم در اختیار ایران قرار داده است.

او در ژوئن سال گذشته بازداشت شد و چندی پیش یک دادخواست برای کاهش محکومیتش ارائه داد و برای این منظور با دادستان‌های صهیونیستی وارد رایزنی شد. رژیم صهیونیستی پس از بازداشت این وزیر سابق خود مدعی شد که وی گزارش‌هایی را با هدف آسیب زدن به امنیت این رژیم به ایران ارائه داده و یکی از عوامل وزارت اطلاعات ایران بوده است. این اطلاعات درباره زیربنای انرژی رژیم صهیونیستی، تأسیسات امنیتی، نظامی و مقامات سیاسی بوده است.

منبع: روزنامه جوان
کد مطلب: 664775
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *