سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۰

مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا استعفا می‌کند

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۵
معاون وزیر دادگستری آمریکا که وظیفه تحقیق درباره تبانی ادعایی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را بر عهده داشت از سمتش کناره‌گیری می‌کند.
مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا استعفا می‌کند
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا که تا چند هفته پیش مسئولیت تحقیق درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را بر عهده داشت از سمتش کناره‌گیری می‌کند. 

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند «راد روزنشتاین»، معاون وزیر دادگستری آمریکا تصمیم به کناره‌گیری از سمتش گرفته و کاخ سفید او را وادار به این کار نکرده است. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بارها از روزنشتاین انتقاد کرده است.

این مقام ارشد قضائی آمریکا، پاییز سال گذشته پس از انتشار گزارش‌هایی که در آنها ادعا شده بود او پیشنهاد ضبط مخفیانه صدای ترامپ را مطرح کرده بود می‌خواسته از سمتش استعفا کند.

رسانه دولتی انگلیس، «بی‌بی‌سی» نوشته منابع مطل گفته‌اند روزنشتاین قصد دارد تا زمان تأیید صلاحیت «ویلیام بار» به عنوان وزیر دادگستری آمریکا در سمتش باقی بماند. مجلس سنای آمریکا قرار است جلسات استماع برای تأیید صلاحیت «بار» را از ۱۵ ژانویه آغاز کند.

«ویلیام بار» در صورت تأیید صلاحیت، جانشین «متیو ویتاکر»، سرپرست وزارت دادگستری آمریکا خواهد شد که پس از اخراج «جف سشنز» توسط ترامپ به این سمت گماشته شد. 

 «سی‌بی‌اس نیوز» گزارش داده استعفای روزنشتاین ظرف چند هفته آینده اتفاق خواهد افتاد. فاکس نیوز و ای‌بی‌سی نیوز نوشته‌اند او از مدتها پیش تصمیم گرفته بود دو سال در این سمت بماند و بعد از آن کناره‌گیری کند.

«جف سشنز» بعد از آنکه خودش را از تحقیقات «اف‌بی‌آی» درباره احتمال تبانی تیم ترامپ با روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ کنار کشید، معاونش روزنشتاین را مسئول رسیدگی به این پرونده کرد. این اقدام سشنز او را آماج حملات تند ترامپ قرار داد و سرانجام به اخراج او منجر شد.
 
کد مطلب: 664765
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *