چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - 26 Jun 2019
 
۴
۱۵۰

آیا آیت الله هاشمی ترور شد؟ + مستندات

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
مرحوم هاشمی رفسنجانی در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۵ که به علت ایست قلبی در گذشت، 82 سال داشت. اما بیراه نیست اگر بگوییم هاشمی کشته شد...
آیا آیت الله هاشمی ترور شد؟ + مستندات
به گزارش جهان نيوز، محمد ایمانی فعال رسانه ای و تحلیلگر مسائل سیاسی در کانل تلگرامی خود نوشت:

آیا مرحوم هاشمی رفسنجانی کشته شد؟ او در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۵ که به علت ایست قلبی در گذشت، ۸۲ سال داشت. اما بیراه نیست اگر بگوییم هاشمی کشته شد؛ آن هم توسط کسانی که امروز برایش اشک تمساح می ریزند و سنگ او را به سینه می زنند.

نظیر اگر می خواهید؛ قتل جناب عثمان توسط طلحه و زبیر با وجود مخالفت امیر مومنان (ع) و سپس ائتلاف با مدعیان خونخواه وی (مروان و ولید) و راه انداختن جنگ جمل علیه امیر مومنان. امام درباره همین ها فرمود "حقی را مطاله می کنند که خود ترک کردند و خونی را مطالبه می کنند که خود ریختند".

امیر مومنان فرمود: "چه بسا عالمی که او را جهل و نادانی اش به قتل رساند. و علم او همراهش بود اما سودی به حالش نبخشید".

هاشمی دو بار ترور شد؛ نوبت اول، به شکل فیزیکی توسط سازمان تروریستی منافقین که نافرجام بود. و نوبت دوم، توسط ائتلاف نفاق جدید و قدیم و برخی اطرافیانش که صریحاً می گفتند دوستان جدید در میان حزب (صهیونیستی- انگلیسی) بهائیت و سازمان مجاهدین خلق (منافقین) پیدا کرده اند. در نوبت دوم، با همرنگ نمایی و همراه کردن هاشمی، کوشیدند انتقام خود را از انقلاب و هاشمی که جزو آن بود، بگیرند.

منافقین می خواستند با هل دادن هاشمی به سمت مقابله با انقلاب و نظام، از او انتقام بگیرند. ارگان اینترنتی گروهک ملی- مذهبی ۱۹ آبان ۹۱ نوشت: «پرسش اساسی این است که با هاشمی چگونه باید رفتار کرد؛ او که در کارنامه‌اش قلع و قمع «دیگران» را به طور پررنگ دارد و در تصمیم‌های بزرگ از جنگ تا اتفاقات سال ۶۷، قتل‌های زنجیره‌ای]!؟ [و… جزو تصمیم‌سازان بوده و اکنون با دموکراسی‌خواهان افق مشترک پیدا کرده، تکلیف چیست؟ آیا باید تاریخ هاشمی را به فراموشی سپرد یا اینکه به طور تاکتیکی فعلاً در مورد او سکوت کرد تا اگر زوری دارد ضربه‌اش را به حکومت بزند و بعد که نوبت خود او رسید به حسابش رسید، یا اینکه اصولاً تاریخ او را فاش‌گویانه بر سر کوی و برزن فریاد زد و از هر سازش و حمایتی از او تن زد؟»

ارگان گروهک ملی- مذهبی ادامه می‌دهد: «اگر بر این باشیم که باید پراگماتیستی عمل کرد و به فراخور وضعیت، وزن قدرت را سنجید و موضع خود را تعیین کرد؛ خیلی زود می‌توان به این رسید که پس حمایت از هاشمی به صلاح است. چرا که او به نسبتی به تحقق خواسته‌های ما نیز کمک می‌کند فارغ از اینکه دیگران در مورد ما چه فکر می‌کنند و اگر آرمان‌خواهانه عمل کنیم هرگز به زیر علم کسی چون هاشمی نخواهیم رفت چرا که عملکرد او با آب کوثر هم پاک نخواهد شد و همدستی با او دامن آدمی را آلوده می‌کند! هرگز نباید از گناه اینان گذشت اما باید با ایشان تاکتیکی برخورد کرد یعنی سکوت کرد تا وقت آن برسد.»
حزب مشارکت، یکی دیگر از عوامل اصلی در ترور شخصیت هاشمی در دوره اصلاحات و متهم کردن او به داشتن نقش اول در قتل چند نفر از روشنفکران در سال ۷۷ ایفا کرد و روزنامه‌های وابسته به این حزب - از جمله روزنامه صبح امروز وابسته به حجاریان عضو مرکزیت مشارکت- نقش مهمی در این زمینه برعهده داشت. پس از آن نیز به تصریح محسن هاشمی، اصلاح‌طلبان مرتکب تقلب شده و از هاشمی «آغاسی» ساختند.

رفتار زیگزاگ و پرتناقض عناصر فرصت طلب و گروهک های نفاق با مرحوم هاشمی رفسنجانی به غایت عبرت آموز است. این طیف هر چند اجزای مختلفی را تشکیل می دهند اما در سوءاستفاده و کاسب کاری و مصادره به مطلوب هاشمی رفسنجانی اشتراک نظر داشتند و شامل طیفی از مدعیان اصلاح طلبی و گروهک هایی نظیر ملی- مذهبی و… می شوند.

مدعیان اصلاح طلبی (شامل ائتلاف طیف موسوم به چپ و کارگزاران) تا قبل از دوم خرداد ۷۶ به دو گروه حامی وی (حاضر در دولت سازندگی) و معترض به وی (چپ ها) تقسیم می شدند. افرادی مانند عبدالله نوری و به ویژه عطاءالله مهاجرانی (معاون حقوقی پارلمانی رئیس دولت سازندگی) در اواخر دوره سازندگی دست به قلم شده و تصریح کردند باید به واسطه تغییر قانون اساسی، مقدمات سومین دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی را به عنوان «امیرکبیر ایران» فراهم کرد.

بعد از دوم خرداد و در آستانه انتخابات مجلس ششم در بهمن سال ۷۸ - با وجود جانبداری هاشمی از خاتمی در انتخابات ۷۶- چپ های مدعی اصلاح طلبی با انبوهی از رسانه ها و تریبون ها (نظیر روزنامه صبح امروز حجاریان) بسیج شدند تا با ناجوانمردی، عنوان «عالیجناب سرخپوش» قتل های زنجیره ای را برای آقای هاشمی جا بیندازند. آنها حتی عنوان «آغاسی» را برای هاشمی در انتخابات مجلس ششم ساختند.

آن روزگار عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد بود، اما نه تنها علیه ترور شخصیت «امیرکبیر» دیروز اعتراضی نکرد بلکه امکانات وزارت ارشاد در خدمت انتشار کتاب های سیاهی مانند «عالیجناب سرخپوش» به قلم اکبر گنجی و دیگرانی نظیر عماد باقی و… قرار گرفت. اما پس از فوت مرحوم هاشمی، همین مهاجرانی در مطلبی با عنوان «هاشمی رفسنجانی: الذی لیس کمثله شخص» نوشت: هاشمی رفسنجانی نه تنها نظیر نداشت بلکه گمان نمی کنم در آینده هم ملت ما شاهد فردی با مختصات هاشمی باشد. ۲۵ سال با ایشان آشنا و از نزدیک همکار بودم. در دوران وزارت هم به مناسبت های مختلف، ایشان را می دیدم و به ایشان پناه می بردم و یاری و راهنمایی می خواستم در هر دیدار جلوه تازه ای از شخصیت ایشان بروز و نمود پیدا می کرد. او راهنما برای من و نسل ما که در حلقه مدیران نسل اول انقلاب بودیم، به مثابه راهنما بود».

افراطیون مدعی اصلاحات که سال ۷۸ مرحوم هاشمی را عالیجناب سرخپوش می خواندند، در سال ۸۴ پس از شکست مصطفی معین در مرحله اول انتخابات، هاشمی را تبدیل به «قدیس اصلاحات کردند»!

در همین قالب متناقض و مزورانه، روزنامه شرق که ۲۴ مرداد ۹۵، «اهمیت هاشمی» را به «اعلام ختم دوره انقلاب» دانسته بود، بعدها عکس تمام صفحه زد و از یار و امید امام بودن برای هاشمی نوشت؛ بی آنکه تاکید کندخود این روزنامه و عقبه سیاسی آن ذره ای دلبستگی به امام و انقلاب ندارند.

همچنین «صادق - زیباکلام» از همین طیف متظاهر به سوگواری برای هاشمی، ۱۲ خرداد ۹۲ به روزنامه زنجیره ای بهار گفت: «حاکمیت اپوزیسیون نمی خواهد اما ما نمی توانیم اپوزیسیون را از دید حاکمیت تعریف کنیم. همان گونه که ما می بینیم هاشمی به اپوزیسیون تبدیل می شود، حاکمیت هم این را می بیند و به هاشمی می گوید آشیخ اکبر باید تکلیفت را معلوم کنی؛ از شما بهره برداری می کنند و هل می دهند تا چهره ای بسازند که در مقابل نظام قرار بگیری. ضرورت دموکراسی خواهی، اینها (نهضت آزادی، سازمان مجاهدین انقلاب، دفتر تحکیم) را پشت سر کسی سوق خواهد داد که شنل اپوزیسیون را به تن کند.

زیباکلام افزوده بود: "هاشمی که عمر نوح ندارد. ۵ یا ۱۰ سال دیگر با ما نخواهد بود اما جنبش ادامه پیدا می کند. اگر هاشمی، خاتمی و هر کسی نتواند حداقل خواسته های این جنبش را لبیک بگوید، جنبش آنها را پس می زند. نگران نباشید که آقای رفسنجانی می تواند پا به پای ما بدود یا نه، اگر نتواند همپا با جبهه اپوزیسیون بدود، حذف می شود… مهم نیست هاشمی چه می کند. او یا می تواند پا به پای این قطار باشد یا نه. اگر حذف شد هیچ اتفاقی نمی افتد، اپوزیسیون یک شخصیت دیگر را درون نظام پیدا می کند" (!)

سایت «جرس» ارگان حلقه لندن (اتاق فکر رسمی جنبش سبز در خارج کشور با میدان‌داری کدیور و مهاجرانی و سروش و عبدالعلی بازرگان که در میان راه از هم پاشید و کار دست کدیور و برخی اعضای گروهک ملی مذهبی افتاد) در تاریخ ۵ خرداد ۱۳۹۲ و با انتشار مقاله‌ای تحت عنوان «آیت‌الله خمینی در برابر آیت‌الله خمینی»! خواستار انتقام از امام و رهبری به واسطه مصادره به مطلوب امام و تحریف مکتب امام (ره) به واسطه تحریفگری توسط امثال خاتمی و هاشمی و موسوی و برخی منسوبان به امام شد؛ بخوانید:

«گذار در ایران بر گسل عمیق شدن شکاف میان شاگردان و اطرافیان درجه اول آیت‌الله خمینی رخ می‌دهد؛ دسته‌ای با محوریت آقای خامنه‌ای که خود شاگرد آقای خمینی بود به همراه کسانی چون آقای جنتی و دسته دیگر در عوض چند سال است (خصوصاً پس از انتخابات ۸۸ و ظهور جنبش سبز) به دموکراسی‌خواهی نزدیکتر و نزدیکتر می‌شوند، مهمترین افراد در این دسته دوم میرحسین موسوی، مهدی کروبی، هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی و بیت‌آیت‌الله خمینی هستند.

به نظر می‌رسد استراتژی باید مانور دادن بر روی این شکاف باشد. باید کمک کرد که تمایز این دو دسته هر روز واضح‌تر شود و به تمایز طرفدار استبداد- طرفدار دموکراسی بدل شود. در این دید نباید با آیت‌الله خمینی همان معامله‌ای را کرد که با آقای خامنه‌ای می‌کنیم. آقای خمینی را باید به عنوان بخشی از تاریخ این کشور نقد کرد، منتها توجه کرد که او به همراه بیتش همچون متنی است که دو قرائت هرمنوتیکی کاملاً متضاد از آن می‌شود کرد و دموکراسی خواهان قرائت دموکراتیک را برمی‌گزینند.

این نظریه البته احتیاج به صیقل خوردن دارد. البته که دموکراسی تعریف مشخصی دارد و یحتمل دموکراسی دینی بی‌معناست. با این حال به نظرم آقای خمینی و مجموعه سخنان او در سیاست ایران در وضعیت کنونی حکم متن مقدس قرآن یا انجیل برای مسلمانان یا مسیحیان را دارند.

یک راه برخورد با این متون این است که نگاهی ذات‌گرا به قرآن یا انجیل داشته باشیم و بگوییم این متون کلاً تولید کننده خشونت‌اند، یک راه دیگر هم این است که همچون نواندیشان دینی بر آیات انسانگرایانه این متون مقدس بیشتر تأکید کنیم و به عنوان مثال آیات طرفدار جهاد و خونریزی را تأویل کنیم (مثلاً آنها را فقط مربوط به زمان خاص نزولشان بدانیم.) در یک جامعه مذهبی روش دوم بیشتر جواب می‌دهد.

محتملاً در وضعیت خاص ایران تا اطلاع ثانوی، «آیت‌الله خمینی» حکم متن مقدسی را دارد که باید آن را به نفع دموکراسی تأویل کرد. هیچ اندیشیده‌ایم چرا عده زیادی در میان اندیشمندان دنیا از لاک گرفته تا مارتین لوترکینگ و سروش و مجتهد شبستری کوشیده‌اند بگویند دین با دموکراسی یا حقوق بشر سازگار است، بجای اینکه بر تضاد این دو به نحوی ذلت‌گرایانه انگشت نهند؟

یکی از توجیه‌های مهم این رویکرد آن است که توجه شود دین از منظر هویتی برای بسیاری از انسانها مهم است و بر این اساس بهتر است دموکراسی خواهان یا حقوق بشر دوستان به جای آنکه خود را در برابر دین قرار دهند، از نیروی آن استفاده کنند. هکذا است داستان آقای خمینی در وضعیت بغرنج کنونی ما در ایران.

در این نظر قرار نیست دموکراسی را با معیار سخنان آقای هاشمی و خاتمی بسنجیم. البته که دموکراسی معیارهایی مستقل دارد. بلکه قرار است کوشش کنیم شکاف را عمیق‌تر کنیم. در این نگاه اصلاح‌طلبانی چون هاشمی یا خاتمی را در حال شدن و تغییر نگریسته می‌شوند نه هویت‌هایی لزوماً ثابت. تغییرات میرحسین و کروبی و رهنورد پس از جنبش سبز بهترین مثالهای امکان چنان تغییری است».
کد مطلب: 664699
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
ب
Iran, Islamic Republic of
الان برادر هادی معروف پیداش می شود و طبق عادت همیشگی خجسته وار زیر کامنت اول هزار تا کامنت خنده آور می گذارد.الان پیداش می شه.
پ
Iran, Islamic Republic of
...
مهدی
Iran, Islamic Republic of
خلاصه به یک گردش چرخ نیلوفری / نه نادر بجا ماند و نه نادری
هدی
Iran, Islamic Republic of
...
United States
دوسال از درگذشت فرمانده جنگ امام گذشت ولی هیچ سرداری در مراسم آن شرکت نکردند
خدایا آنی و کمتر از آنی ما را به حال خودمون وامگذار
Iran, Islamic Republic of
خدایا عاقبتمون رو ختم به خیر کن.
استخریون
ظاهرا هادی الان در سالن اجلاس سران در مجلس ختم اکبر هاشمی است
غضنفریون
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مهم تفکر هاشمی است ....
ایرانی الاصل
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
قضیه قتل های زنجیره ای در دولت هاشمی رفسنجانی واقعا"عجیب و مشکوک بود.
Spain
البته قتل های زنجیره ای در دوره خاتمی بود
باغ غضنفر
Iran, Islamic Republic of
...
باسواد
Iran, Islamic Republic of
....
بیسواد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
قتلهای زنجیره‌ای زمان دولت خاتمی بود
...
زنجیر قفلی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تفاوت خواندن دو نماز میت از سوی مقام معظم رهبری گویای خیلی از واقعیات و خون دل خوردنها و خون به دل کردنهاست.
دو تا هاشمی یکی از رفسنجان دیگری از شاهرود.
Iran, Islamic Republic of
به یاد دارم در سال 92 به فاصله کوتاهی بعد از انتخاب روحانی برای ریاست جمهوری، آقای هاشمی در حالی که از خوشحالی در پوست خود نمی گنجد و هیجان و شور و شعف خود را نمی توانست پنهان کند در یکی از اولین مصاحبه ها گفت: " خیالم راحت شد! ...
Iran, Islamic Republic of
....
مرگ حق است
Iran, Islamic Republic of
هر که باشی و به هرجا برسی ؛ آخرین منزل هستی این است
هاشمی با حق است
Iran, Islamic Republic of
....
زندگی حق است
Iran, Islamic Republic of
...
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
سلام
بله که صدالبته برای همه هست . وهرکسی هرچه به آش اش بریزد همان را میخورد.صبور باشید ببینید چه میشود.....
سرور
Iran, Islamic Republic of
یکی گفته مرحوم هاشمی نمرده و مرگ وی را احاطه کرده است! انگار بقیه مرده ها را زندگی احاطه کرده است.
این هم از آن حرفهاست هان!!
Iran, Islamic Republic of
....
سردر
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
Iran, Islamic Republic of
دوست گرامی1- اون کسی که شما اینطور بی ادبانه در مورد ش حرف میزنی ایت الله جوادی املی هست 2-جمله ای که نقل کردید درست نیست و درستش اینه((مرگ، آیت الله هاشمی را نبرده است، بلکه او مرگ را احاطه کرده که همچنان زنده است))3-همونطوری که ایت الله جوادی فرمودند هاشمی زنده هست تا زمانی که شما کینه های خودتون رو نسبت بهش بروز میدید وتا وقتی که تفکر هاشمی در جامعه جاری باشه4-همینکه شما ها شب و روز برای عقده گشایی در مورد هاشمی حرف میزنید نشون میده که هاشمی مرگ رو احاطه کرده در واقع مرده هاشمی هم داره شما ها رو میسوزونه
زنده جاوید هاشمی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مرگ هاشمی را احاطه کرد همچنان که آب ماهی را احاطه می کند.
Iran, Islamic Republic of
...
استخر سعدآباد
Iran, Islamic Republic of
انسان وقتی می میرد مرگ او را احاطه می کند و هیچ راه فراری ندارد و باید پاسخگوی اعمالش باشد.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
سرور
Iran, Islamic Republic of
آفتاب آمد دلیل آفتاب.
بنده دقیقا گفته آقای جوادی آملی را آورده ام اما شما که با عصبیت تمام دم از حمایت از وی می زنی حرفهای ایشان را تحریف کرده ای.
مرحوم هاشمی که مرد و مرگ وی را احاطه کرد مثل بقیه انسانهای درگذشته اما هیچ کسی نمی تواند محیط بر مرگ شود.این که عقلی و منطقی نیست.
محمد
Iran, Islamic Republic of
شما گفته ایت الله جوادی رو تحریف کردی عزیز دل برادر شما که ادعاتون گوش فلک رو پر کرده با یه سرچ ساده میتونی گفته دقیق ایشون رو پیدا کنی اونوقت مبینی که خلاف واقع گفتی یا حق
پاسخ به محمد
Iran, Islamic Republic of
انسان وقتی می میرد مرگ او را احاطه می کند و هیچ گریزنده ای از چنگ مرگ نمی تواند فرار کند.
سرور
Iran, Islamic Republic of
اولا از یزرگترهات بپرس تا با همه ادعای برادری نکنی.
.....
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
اصلاحاتی پشیمان
آقای جوادی مواظب فرزندش باشه تا مثل بچه های هاشمی مورد ابروریزی او نشن
Iran, Islamic Republic of
...
سبزوار
Iran, Islamic Republic of
چو بشنوي سخن اهل دل مگو كه خطاست
سخن شناس ني جانم خطا اينجاست
سرور
Iran, Islamic Republic of
بنده سخن آقای جوادی آملی را خطا ندانسته ام بلکه گفته ام این حرف وی در مورد تمامی اموات و مردگان صدق می کند و هرکه بمیرد مرگ وی را احاطه کرده است، اتفاقا کسی که فکر می کند با این جمله ایشان در مورد مرحوم هاشمی مراتب و مکارم خاصی را قائل شده، مرتکب اشتباه شده است.
بهرحال خداوند متعال در این شب جمعه همه مومنین و مومنات را بیامرزد.
Iran, Islamic Republic of
....
محمد
Iran, Islamic Republic of
بازم هم نفهمیدی ایت الله جوادی چی گفته هنوزم داری بر اشتباه خودت اصرار میکنی ...
سرور
Iran, Islamic Republic of
بنده فهمیدم تو حرفهای ایشان که در اینترنت قابل دسترسی است را تحریف می کنی.
محمد
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز من عین جمله ایشون رو برات نقل کردم اگه زحمتت نمیشه بهتره یه نگاه بندازی بعد قضاوت کنی هر چند نرود میخ اهنی در سنگ
محمد
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز من عین جمله ایشون رو برات نقل کردم اگه زحمتت نمیشه بهتره یه نگاه بندازی بعد قضاوت کنی هر چند نرود میخ اهنی در سنگ
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
همان اصلاح طلبای افساد طلبی که در دوران اصلاحات بدترین فحشها و شدیدترین هجمه ها و زشت ترین عناوین را به آقای هاشمی نسبت می دادند، دی ماه 95 برای هاشمی گربیان می دیرند و سینه چاک چاک می کردند که سرمایه نظام از دست رفت. استوانه انقلاب ترک برداشت ستون عمود نظام فرو ریخت و...
Iran, Islamic Republic of
امام رضوان الله تعالی علیه توصیه فرمودند من چه در میان شما باشم چه نباشم مگذارید این انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد. ....
Iran, Islamic Republic of
الان از نظر شما افتاده یا نه؟
استخر فرح پهلوی
Iran, Islamic Republic of
....
استخر غضنفر حلبی
Iran, Islamic Republic of
...
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
بهرام که گور میگرفتی همه عمر / دیدی که چطور گور بهرام گرفت
Iran, Islamic Republic of
...
حرف نامربوط
Iran, Islamic Republic of
گور گرفت بهرام بهرام گر گرفت
استخر فرح
Iran, Islamic Republic of
....
استخر غضنفر
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
United Arab Emirates
....
احمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
هاشمی زنده است تا نهضت زنده است /
اصولگرایان هنوز برندی مشابه هاشمی نیافته اند و لذا فکر میکنند با توهین به هاشمی و خانواده آن مرحوم بزرگ میشوند !!!
محبوبیت خانواده هاشمی به حدی در جامعه زیاد است که اگر اشاره کنند در انتخابات بعدی رئیس جمهور را تعین خواهند کرد /
پس هاشمی زنده است/
...
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
هاشمی اگر محبوب بود در سال 84 از دکتر احمدی نژاد شکست نمی خورد و با دست رد مردم مواجه نمی شد.
امیر حسن
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
...
انتخاب کردن دیگه اینه آشی که میخورین
Iran, Islamic Republic of
....
seyed
Iran, Islamic Republic of
سلام در موردحادثه اول گلوله خوردن هاشمی که به گروه ملعون فرقان منتسب است ولی اما واگرهای زیادی وجود دارد که ترور نمیشه گفت 42 سوال مطرح شد که هرگز پاسخی داده نشد و صد البته نظر حمید روحانی در مورد این حادثه دقیق تر و منطقی تراست و در ضمن در اون زمان روابط هاشمی با مسعود رجوی(منافقین)باتوجه به قبل از پیروزی انقلاب که به آنها بر خلاف نظر امام کمک مالی از وجوهات میکرد بدون مشکل بود و حتی دو داماد او منافق بودن و اعدام شدن(بعد از پیروزی انقلاب)
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز حساب منافقین با گروه فرقان جداست (دو گروه کاملا مجزا با اهداف مشخص)
باسواد
Iran, Islamic Republic of
....
seyed
Iran, Islamic Republic of
...60
Iran, Islamic Republic of
و دخترش هم گفت تو زندان دوست مجاهدخلق داره.ودوستشون داره
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
آقای هاشمی مگه چند تا داماد داره.
....
کاظم
Iran, Islamic Republic of
اگه به اینا باشه حضرت عزرائیل را هم تروریست معرفی میکنن!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر به بعضی هاست که حکم جلب جناب عزرائیل رو به جرم قبض روح هاشمی درخواست می کنن
سوء قصد
Iran, Islamic Republic of
...
سوء هاضمه
Iran, Islamic Republic of
...
سوء نیت
Iran, Islamic Republic of
...
عشق روحی
Iran, Islamic Republic of
...
18 +
Iran, Islamic Republic of
شما که قصه اون دختر و پسر سیرجانی رو گذاشتی
خوب چی میشد قصه عشق روح برجام و یه روح دیگه رو هم میذاشتی؟
نگرانی در رفتن این دو با هم بد آموزی داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
...
ناظم
Iran, Islamic Republic of
...
ناظم لازم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اگر تقصیر عزرائیل نیست پس تقصیر کیه...
خخخ
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ فرح پهلوی
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ غضنفر حلبی
Iran, Islamic Republic of
...
رر
Iran, Islamic Republic of
بله!؟
زز
Iran, Islamic Republic of
نه؟
Iran, Islamic Republic of
...
هاشمی به تنهایی مرد
Iran, Islamic Republic of
با اون همه بادیگارد و محافظی که هاشمی داشت شک نکنید حتی جناب عزرائیل هم نمی تونست بهش نزدیک بشه و قطعا خودش تنهایی جان به جان آفرین تقدیم کرد و مرد
استخر غضنفر حلبی
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ غضنفر حلبی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
فرح پهلوی -کاخ
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
شسبی
Iran, Islamic Republic of
داره سخنرانی میکنه میگه نیروی نظامی نمیخوایم ......!!!!!
چسبی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
ققنوس
Iran, Islamic Republic of
اونایی که تا حرف از هاشمی میشه پیام میذارن که امام فرموده هاشمی زنده است تا نهضت زنده است یادشون رفته که همون امام فرمود پشتیبان ولایت فقط باشید تا به مملکت شما اسیبی نرسد این ادما تا جایی از امام دم میزنن که به نفع خودشون باشه واصلا امام و قبول ندارن وگرنه سال 88 که به امام توهین شد یه صدایی ازشون در میومد و یا وقتی هاشمی جلوی ولایت فقیه ایستاد و صداشون در نیومد
ر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
توحید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
راستی بالاخره وصیت این استوانه انقلاب چی شد!!
Romania
...
کاخ فرح
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
...
با فرارسیدن 19 دی ماه، رهبر انقلاب هیچ سخنی درباره هاشمی بیان نکردند.....
مرک استخری
💥 برخی افراد مانند آقایان شیخ یوسف صانعی، مسیح مهاجری، سیدضیاء مرتضوی، سروش محلاتی، سید جواد ورعی و سیدحسن خمینی برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره آقای هاشمی رفسنجانی در ١٩ دی‌ماه تلاش‌های را انجام داده‌اند.
علی‌رغم همه این تلاش‌ها رهبر معظم انقلاب، ٢ سال پیاپی است که در سالروز فوت هاشمی رفسنجانی هیچ مطلبی را در آن رابطه نمی فرمایند.
یه زن با دو تروریست مسلح دربیفته و جان شوهرشو نجات بده میگه میشه میگه داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
نور .صدا .آکشن !!
کاخ فرح
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
عزراییل : این خاندان ابروی من را هم بردند . فکر کردند نوجوان بوده !!! بابا 85سالش بود....
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
حالا که بنا به گفتن و نوشتن و پارازیت انداختن است عده ای هم میگویند چون جریان تند رو و رادیکال اصلاحات که خلق خو و روشهای چریکها را هنوز از از دهه پنجاه حفظ کرده و در میان خود زنده نگهداشته ان و کما بیش شاهد حضور چریکهای پیر در میان خودشان میباشند و...
Iran, Islamic Republic of
اگر یک نفر از موافقین با سیاستهای غرب در ایران از اول انقلاب ترور شده بود بنده احتمال میدادم شاید نفر دوم ایشان باشد ولی ندیده ایم تا به حال مویی از سر این جماعت کم شود...
Iran, Islamic Republic of
محسن هاشمی داستان رادیواکتیو را رد کرد
Romania
...
Iran, Islamic Republic of
....
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ فرح پهلوی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سلام هاشمی دردلها جادارد. هرکی میخواد اینوبفهمه از توماشینهای لوکس و میان گارهای اهنی. اطاقهای لوکس بیاد بیرون توی مردم تواتوبوس وتومترو توتاکسی اسم هاشمی روببره. ببینه چه ارداتی مردم نشون میدن.
...
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ فرح
Iran, Islamic Republic of
....
رضا
Iran, Islamic Republic of
...
سید رضا - ضربه هاشمی و خاندانش به نظام اسلامی !!
Iran, Islamic Republic of
جهان بس کن ! انقدر سانسور نکن !!!!!!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
....
علی اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
...
علی اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
....
علی اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ فرح
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
عجب تشبیه جالبی دراین نوشتار انجام شده لذت بردم
ناصر
Iran, Islamic Republic of
...
کاخ فرح پهلوی
Iran, Islamic Republic of
....
استخر فرح
Iran, Islamic Republic of
.....