چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 16 Jan 2019
 
۰

حزب جدید سیاسی ازبکستان فعال شد

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹
پس از انتقادات شوکت میرضیایف در دسامبر ۲۰۱۷، سرانجام حزب اکولوژیک ازبکستان توانست با برخورداری از ۱۵ کرسی در پارلمان این کشور ظاهر شود.
حزب جدید سیاسی ازبکستان فعال شد
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، «حزب اکولوژیک ازبکستان»، حزب جدیدی است که در پارلمان این کشور اعلام موجودیت کرد. کنگره جنبش اکولوژیکی ازبکستان روز گذشته (8 ژانویه) در تاشکند برگزار شد.

تاکنون تنها 4 حزب سیاسی فعال در ازبکستان حضور داشته‌اند که عبارتند از: حزب خلق دموکرات، حزب سوسیال دموکرات عدالت، حزب دموکراتیک میلی تیکلانیش (احیاء ملی) و حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان (جنبش شرکت‌های تجاری و بیزنس).

حزب جدید ازبکستان از جنبش اکولوژیکی این کشور سر بر آورده است. این حزب در حال حاضر از 15 کرسی در اتاق قانون‌گذاری پارلمان ازبکستان برخوردار است.

پیش از این در 22 دسامبر 2017، شوکت میرضیایف، رئیس‌جمهوری ازبکستان انتقاداتی را در خصوص  تخصیص سهمیه‌ای ویژه در پارلمان این کشور به جنبش اکولوژیکی عنوان کرده بود. میرضیایف در این زمینه گفته بود: فکر می‌کنم زمان آن رسیده تا شرایط برابری برای حضور تمام نیروهای سیاسی و رها کردن حضور فعال جنبش اکولوژیکی ازبکستان (در پارلمان)  فراهم آمده است.

جنبش اکولوژیکی ازبکستان به عنوان یک جریان سیاسی و با اهداف زیست‌محیطی در 2 آگوست سال 2008 تاسیس شده و در مورخ 20 سپتامبر همان سال در وزارت دادگستری این کشور به عنوان یک حزب سیاسی به ثبت رسیده بود. ریاست این حزب در حال حاضر بر عهده بوری علیخان‌اف است.
کد مطلب: 664696
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *