چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - 19 Jun 2019
 
۰

بررسی پروژه نفوذ در مستند «خارج از دید ۲»

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸
سری دوم مجموعه مستند «خارج از دید» با موضوع اجرای پروژه نفوذ بیگانگان در بخش‌های مختلف کشور و مداخله دشمنان در امور داخلی ایران، روی آنتن شبکه افق می‌رود.
بررسی پروژه نفوذ در مستند «خارج از دید ۲»
به گزارش جهان نيوز، سری دوم مجموعه مستند «خارج از دید» با موضوع اجرای پروژه نفوذ بیگانگان در بخش‌های مختلف کشور و مداخله دشمنان در امور داخلی ایران، از پنجشنبه ۲۰ دی ماه روی آنتن شبکه افق می‌رود.

سری نخست مجموعه «خارج از دید» مستندی بود در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، عوامل و زمینه‌های بروز فتنه و مسائلی که بعد از آن رخ داد؛ سری دوم این مجموعه نیز روایتی است موشکافانه و دقیق از مداخله دشمنان در امور داخلی کشور طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب و در واقع به لایه‌های مختلف پروژه نفوذ می‌پردازد.

در این مستند ابتدا به حماسه ۹ دی مردم ایران برای خاموش کردن آتش فتنه اشاره می‌شود و سپس به همین بهانه، حوادث و وقایعی که طی سال‌های پس از آن تا کنون اتفاق افتاده اند مورد بررسی قرار می‌گیرند.

جنگ نرم موضوع اصلی و محوری این مجموعه مستند است و بر همین اساس به موضوعاتی همچون نفوذ و شبکه‌سازی سرویس‌های جاسوسی بیگانه می‌پردازد؛ پروژه‌هایی که توسط موسسه‌هایی مانند «وودرو ویلسن» و «نایاک» تدارک دیده شدند.

نفوذ در جامعه نخبه و شناسایی و رصد نقاط نفوذ برای جاسوسی اطلاعات و تزریق اندیشه‌های غرب‌گرایانه در سطوح مختلف جامعه ایرانی، از دیگر مباحثی است که در «خارج از دید ۲» به آن‌ها اشاره می‌شود.

سری دوم مجموعه مستند «خارج از دید» به کارگردانی مهدی نقویان، از پنجشنبه ۲۰ دی ماه هر روز ساعت ۲۰:۲۰ روی آنتن شبکه افق می‌رود و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۳:۱۰ پخش می‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 664646
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *