سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۰

اعطای تابعیت هندی به شرط غیرمسلمان بودن

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
دولت دهلی نو در پی تصویب قانونی است که مهاجران خارجی به شرط مسلمان نبودن می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.
اعطای تابعیت هندی به شرط غیرمسلمان بودن
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم ، وزارت کشور هند در نظر دارد به اتباع بیگانه که به این کشور مهاجرت کرده‌اند تابعیت هندی اعطا کند. گزارش‌ها حاکی است دولت هند با مستثنی دانستن مسلمانان از این قانون اعلام کرده: شرط اعطای تابعیت هندی به مهاجرین خارجی این است که آنها مسلمان نباشند.

برخی در انتقاد به لایحه عنوان کرده اند: حزب حاکم در تلاش است با شعله ور کردن اختلافات دینی میان مسلمانان و دیگر ادیان از جمله هندوها آرا خود در انتخابات پیش رو را افزایش دهد.

طبق این لایحه تمام هندو مذهب ها، سیک ها ، بودایی های، مسیحیان و زرتشتی هایی که پیش از 31 دسامبر سال 2014 به هند مهاجرت کرده اند می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

این تصمیم دولت با اعتراضات اقشار مختلفی مواجه شده است وبرخی حضور مهاجرین خارجی در هند را باعث مشکلات اقتصادی این کشور می دانند.هند معتقد است اقلیت‌های مذهبی در کشورهایی مانند پاکستان و افغانستان با مشکلات زیادی روبرو هستند.

این درحالی است که پاکستان مدعی است در هند رفتار بدی با مسلمانان می شود و در برخی مناطق آنها از ابتدایی ترین حقوق شهروندی محروم هستند.
کد مطلب: 664623
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *