چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 16 Jan 2019
 
۰

ایجاد ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
قرار است طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، بیش از ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی توسط بنیاد برکت در شهرستان‌های دلفان، پلدختر، رومشگان و کوهدشت ایجاد شود که تا به امروز ۵۴۰ طرح به اجرا درآمده است.
ایجاد ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در استان لرستان
به گزارش جهان نيوز، رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آیین بهره‌برداری از ۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور و تسهیلات‌محور برکت توسط رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، اظهار داشت: تا به امروز تجربه‌های زیادی در کشور در زمینه‌ی اشتغال‌آفرینی انجام شده که مشکل بیش‌تر این اقدامات در تخصیص صرف منابع بوده است.

دکتر محمود عسکری‌آزاد ادامه داد: براساس دستور دکتر مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مطالعات فراوانی در خصوص نحوه‌ی اشتغال‌زایی پایدار در ستاد اجرایی و بنیاد برکت انجام شده که خروجی این مطالعات، چهار طرح آسمان، سحاب، مهتاب و آفتاب بوده است.

وی در تشریح هر یک از این طرح‌ها اظهار داشت: طرح آسمان بر مبنای توسعه‌ی سرمایه‌های انسانی و اجتماعی و اشتغال مبتنی بر مردم است. طرح سحاب نیز فرآیند ایجاد اشتغال و تداوم آن با احیای نیروهای انسانی است.

وی ادامه داد: طرح مهتاب مدل هادی اشتغال برکت و بر مبنای ایجاد اشتغال براساس نیازها است. طرح آفتاب نیز بر مبنای توان‌افزایی برای پشتیبانی از تولیدات روستایی و برندسازی محصولات روستایی در بازار طراحی شده است.

رییس هیأت مدیره‌ی بنیاد برکت عنوان کرد: بنیاد برکت براساس این ۴ طرح، کار را در استان لرستان آغاز کرده و قرار است طی سال‌های ۹۷ و ۹۸، بیش از ۲۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی در شهرستان‌های دلفان، پلدختر، رومشگان و کوهدشت ایجاد شود که تا به امروز ۵۴۰ طرح به اجرا درآمده است.

دکتر عسکری‌آزاد با تأکید بر این‌که تمام امور کارآفرینی توسط تسهیل‌گران هدایت می‌شود، خاطرنشان کرد: کار براساس مبانی علمی پیش می‌رود و متکی بر مردم است. برنامه‌ی ما احیای ظرفیت‌ها و امکانات موجود است.

لازم به توضیح است، طرح‌های بهره‌برداری شده در استان لرستان، در حوزه‌ها‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور سحاب و تسهیلات‌محور در رشته‌های دام سبک و سنگین، زنبورداری، قالی‌بافی، پرورش قارچ و سایر مشاغل ایجاد شده است.
کد مطلب: 664601
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *