سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۰

رییس سازمان بورس ماندنی شد/مخالفت دژپسند با کناره گیری شاپور محمدی

سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸
شورای عالی بورس به ریاست دژپسند وزیر اقتصاد بعد از ظهر امروز تشکیل جلسه داد و با ادامه همکاری شاپور محمدی برای دو سال و شش ماه آینده موافقت کرد.
رییس سازمان بورس ماندنی شد
به گزارش جهان نيوز، شورای عالی بورس ساعت 14 امروز به ریاست فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد تشکیل جلسه داد و ضمن بررسی دستور جلسه، ریاست شاپور محمدی رییس سازمان بورس برای دوره ۳۰ ماهه دوم را تصویب کرد.

به این ترتیب شاپور  محمدی دست کم تا پایان تابستان 1400 شمسی همچنان سکاندار سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

در این جلسه محمدی درخواست کناره گیری خود از ریاست سازمان بورس را به وزیر اقتصاد اعلام کرد که با مخالفت وی روبرو و با تصویب اعضای این شورا با ادامه همکاری وی برای 30 ماه دوم موافقت شد.

شاپور محمدی متولد اول شهریور۱۳۵۳در شهرستان خدابنده استان زنجان است که پس از کناره گیری محمد فطانت در 5 مرداد ماه 1395 به عنوان سومین رییس سازمان بورس اوراق بهادار پس از تصویب قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس در آذر ماه 84 انتخاب شد.

وی پیش از این معاون پیشین اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم بود و در کارنامه خود دارای دانشنامه دکترای اقتصادسنجی و توسعه، عضو هیات علمی (دانشیار) و مدیر گروه مدیریت مالی و بیمه دانشکده مدیریت دانشگاه تهران را دارا است.

تدوین و اجرای دستور العمل جدید معاملاتی و کوتاه شدن دوره توقف نماد های معاملاتی در کنار سایر اقدام های نظارتی از اقدامات وی طی دو سال و نیم گذشته بوده است.

منبع: فارس
کد مطلب: 664453
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *