جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 21 Jun 2019
 
۰
۲

سردار نقدی: هیچ نقطه کوری در انقلاب وجود ندارد

سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز پس از چهل سال مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان حتی اگر تنها مقاومت هم کرده باشیم، کفایت می‌کند، گفت: هیچ نقطه کوری در انقلاب اسلامی وجود ندارد.
سردار نقدی: هیچ نقطه کوری در انقلاب وجود ندارد
به گزارش جهان نيوز،‌  سردار نقدی معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس که صبح امروز (سه شنبه) در سالن شهید فهمیده مجتمع ۵ آذر برگزار شد، اظهار کرد: پس از حادثه عاشورا بسیاری در مورد امام حسین(ع) سخن گفتند ولی امام خمینی(ره) در عین بیان مصیبت امام حسین(ع)، توانست یزید و امام حسین زمان را نیز به مردم نشان دهند. امروز نباید هدف اصلی را در روایت‌گری گم کرد. امروز از روایت گری باید برای تبیین مثال آن اتفاق در کشور استفاده کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی بسیار استثنایی است چون حادثه‌ای کم نظیر در دنیاست. سال‌ها پادشاهان سفاک و دروغگو بر کشور حکومت می‌کردند. پادشاهان بی سواد بودند، یکی از آنها همین رضا شاه پهلوی بود. رضا خان انقدر بی‌بته بود که تا آخر حکومتش نتوانست نوشتن بیاموزد. این در حالی بود که در کشور ادبا و علما بسیار بودند. در زمان رضاخان همه سربازان با لباس شخصی فرار کردند.

معاونت فرهنگی سپاه پاسداران افزود: مردم ایران در تمام اعصار بسیار دانا بودند، لذا دربرابر ظلم شاهان بسیار قیام کردند ولی شکست می‌خوردند. در برهه ای هم به علت ظلم بسیار پادشاهان، مردم از حکومت ناراضی بودند و انگیزه‌ای برای دفاع از مملکت خود نداشتند. پادشاهان در دوره‌های مختلف تنها باعث کوچک شدن ایران شدند، آخرین آن هم محمدرضا پهلوی بود که بحرین را واگذار کرد و امروز ظلمی که بر مردم این کشور وارد می‌شود از باب آن حرکت محمدرضا شاه بود.

وی افزود: مردم ایران بعد از انقلاب حق رای پیدا کردند. مردم به خاطر انگیزه‌ای که پیدا کرده بودند، در برابر ارتش عراق ایستادند. نظام اسلامی برای مردم کرامت قائل بود. امروز افتخار نظام اسلامی این است که شخصیت و شان مردم را به آنها برگردانده است. این مکتب باعث می‌شود که فرمانده ماسک خود را به بسیجی بدهد و خود شهید شود. این فداکاری در جهان بی نظیر است.

سردار نقدی تاکید کرد: قله تمام انقلاب‌های جهان نهضت پیامبر اعظم(ص) بود. آن انقلاب هم بعد از شهادت حضرت علی(ع)به دست پادشاهان افتاد. انقلاب فرانسه هم برای بار اول بعد از دو سال شکست خورد و دوباره با گیوتین قیام و مخالفان خود را سرکوب کردند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران افزود: امروز ولی انقلاب ما با اینکه نه شرقی، نه غربی بوده اما به چهل سالگی رسیده است. امام در وصیت نامه خود به توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن اشارات بسیاری کرده‌اند. امروز می‌بینید که هنوز هم توطئه‌های دشمن پایان نیافته است. امروز تهاجم فرهنگی دشمن علیه انقلاب اسلامی بسیار زیاد است. در تاریخ می‌بینیم که آمریکا یک رادیو برای تهاجم فرهنگی به انقلاب شوروی داشت. امروز ۲۷۵ رادیو تلویزیون برای استحاله فرهنگی مردم انقلابی ایران وجود دارد. عده‌ای امروز تنها در تلاش برای تفرقه شیعه و سنی هستند. برخی از آنها به دنبال اختلاف قومی هستند. برخی تنها به ایجاد شبهه اعتقادی تلاش می‌کنند.

نقدی همچنین در خصوص تهاجم‌های اقتصادی گفت: امروز یکی از تلاش‌های بزرگ استکبار جهانی این است که فشار اقتصادی را بسیار زیاد کند و در جاهایی به گفته خودشان تحریم‌های فلج کننده علیه ما تصویب کردند.

وی خاطرنشان کرد: امروز پس از چهل سال مقاومت در برابر این توطئه‌ها حتی اگر تنها مقاومت هم کرده باشیم، کفایت می‌کند در صورتی که شاهدیم در بسیاری از حوزه‌ها پیشرفت بسیاری هم داشته‌ایم. امروز انقلاب به سطحی رسیده که اگر مردم تصمیم بگیرند، می‌توانند دولت را هم عوض کنند. امروز هیچ نقطه کوری در انقلاب اسلامی وجود ندارد.

منبع:مهر
کد مطلب: 664369
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
یه نقطه کور ی دارم که دران نقطه اول رجایی وباهنر شهید میشن ! بعد ایت شهید میشه! بعد ربانی املشی شهید میشه! بعد دادستان قدوسی شهید میشه ! بعد لاجوردی شهید میشه!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
اگه کسی شهادتو دوست داره میتونه تو این مسیر تحقیق وتفحص کنه؟