دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 9 Dec 2019
 
۰

تَک و پاتک قاضی‌زاده و نوبخت در سکوت روحانی

پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 663298
اخبار مختلفی از کابینه حسن روحانی به گوش می‌رسد، قاضی‌زاده هاشمی بدون آنکه استعفایش پذیرفته شود، وزارتخانه را ترک کرده و سرکارش نمی‌آید، نوبخت نیز روز گذشته انتقادات تندی رو متوجه وی کرد.
تَک و پاتک قاضی‌زاده و نوبخت در سکوت روحانی
به گزارش جهان نيوز، کابینه دوزادهم در حالی وارد دومین سال فعالیت خود می‌شود که به نظر می‌رسد هنوز رنگ آرامش به خود نگرفته است.

پس از استعفای آخوندی از وزارت راه به دلیل اختلاف دیدگاه با رئیس‌جمهور حالا نوبت به قاضی‌زاده هاشمی رسیده است. وزیر بهداشتی که از پس از پایان کار دولت یازدهم گفته بود علاقه‌ای برای ادامه کار در دولت دوازدهم ندارد و ترجیح می‌دهد به طبابت برود.

قاضی‌زاده هاشمی باز هم ساز رفتن از دولت را زده و این بار در تصمیمش جدی است، او حتی جلسه‌ای ۹۰ دقیقه‌ای با معاونانش برگزار و از آنان خداحافظی کرده است. علت استعفایش عدم تخصیص بودجه مناسب برای طرح تحول سلامت اعلام شده است. او محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه را هدف قرار داده و معتقد است که این سازمان در آن حدی که انتظار است وزارت بهداشت را حمایت نمی‌کند و حتی پاداش بازنشستگان این وزارتخانه را نمی‌دهد.

بر همین اساس روز گذشته پس از پایان جلسه حیاط دولت خبرنگاران منتظر طرف دیگر دعوا بودند؛ محمدباقر نوبخت به میان خبرنگاران آمد تا خود و سازمان خود را از اتهاماتی که مسئولان وزارت بهداشت متوجهش کردند مبرا کند.

توپ نوبخت پُر و پُرگلایه بود. او در واکنش به اظهارات اخیر وزیر بهداشت اینگونه گفت: این‌طور نباشد که برخی مشکلات را به گردن دیگران بندازند. تا وقتی آقای دکتر ربیعی زحمت‌کش بود مشکلات را به گردن ایشان می‌انداختند و سازمان بیمه سلامت را که کندند بردند زیر نظر وزارت بهداشت. حالا می‌خواهید ما هم مستعفی بشیم و سازمان برنامه و بودجه را هم بکنید؟

قاضی‌زاده هاشمی از ۲۴ مرداد ۹۲ وزیر بهداشت است، حضور او در وزراتخانه بهداشت با حاشیه‌های مختلفی همراه بوده، عمده‌ترین حاشیه‌های او بر سر طرح تحول سلامت است، طرحی که موافقان و منتقدان زیادی هم دارد اما او مُصر بر اجرای این سیاست است، او حالا بر سر بودجه این طرح با محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به اختلاف خورده و به همین دلیل از مسئولیت خود استعفا داده است. حالا رئیس‌جمهور درباره سرنوشت او و ماندن یا نماندنش در این وزارتخانه تصمیم می‌گیرد.

حالا تنش بین دو عضو بسیار مهم کابینه بالا گرفته است. با این حال رئیس‌جمهور در این زمینه سکوت کرده و طرف هیچ‌کدام را نگرفته است، هرچند محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور روز گذشته به صورت ضمنی از وزیر بهداشت حمایت کرد و گفت رئیس‌جمهور تاکنون در برابر تصمیم آقای قاضی‌زاده هاشمی مقاومت کرده است.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *