جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 21 Jun 2019
 
۳
۵

«کارگزار باوفا» در جمهوری اسلامی کیست؟

شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۹
نگاهی به فعالیت های سیاسی مرحوم آیت الله شاهرودی به خوبی دلایل دریافت ترکیب زیبای کارگزار باوفا را مشخص می کند.
«کارگزار باوفا» در جمهوری اسلامی کیست؟
گروه سیاسی جهان نيوز، حسین خان بابازاده: عنوانی که رهبرانقلاب در پیام خودشان برای درگذشت آیت الله شاهرودی به ایشان نسبت دادند، کارگزار باوفای مهم ترین تشکیلات جمهوری اسلامی بود. شاید در ابتدا این سوال پیش بیاید که استفاده از این عنوان برای آیت الله شاهرودی به معنای بی وفایی سایر کارگزاران و طعنه به آنان است!؟ اما آن چیز که می توان از بیان حکیمانه رهبرانقلاب برای انتساب این عنوان برداشت نمود شاخصه های این عبارت است که باید اختصارا بدان پرداخت.

درحقیقت ممزوج شدن «کارگزاری» با مقوله «وفا» هرچند برای خیلی از مسئولان رخ می دهد اما برای خیلی ها هم رخ نمی دهد و حتی اگر رخ دهد شاید در یک بازه زمانی موقت به منصه ظهور برسد. بهترین شاخص برای فهم خوب این موضوع، بررسی رفتار همان کسی است که این عنوان را نه در زمان حیات که به هنگام جدا شدن روح از جسمش دریافت کرد تا شائبه هرگونه تصوری از بین رود.

نگاهی به فعالیت های سیاسی مرحوم آیت الله شاهرودی به خوبی دلایل دریافت ترکیب زیبای کارگزار باوفا را مشخص می کند. به فرض فاکتورگیری از خدمات آیت الله شاهرودی پیش از سال 78، پذیرش مسئولیت دستگاه عریض و طویل قضایی به عنوان یک قوه از سه قوه حاکمه جمهوری اسلامی در سال حساس 78 و ادامه این مسئولیت تا سال 88، حضور مستمر در مجلس خبرگان، حضور در شورای نگهبان، ریاست هیئت عالی حل اختلاف قوا، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و... که هرکدام از اینها در بازه های زمانی مختلف و بعضا همزمان انجام شده، سرفصل هایی از خدمات گسترده و برجسته ایشان بوده است.  

لازمه دریافت این عبارت افتخارآمیز در مرحله اول اعلام آمادگی برای حضور در تمام صحنه های مورد نیاز نظام اسلامی است که البته این اعلام آمادگی پیش نیازهایی به نام آمادگی درونی از بعد سطح اعتقادی، علمی، تقوا و... نیاز دارد.  در مرحله دوم و پس از اعلام آمادگی، نکته مهم تر آن است مسئولیت محوله به نحو احسن انجام شود که همین حسن انجام کار خود شاخصه هایی نظیر انقلابی گری، روحیه جهادی، نگاه مسئولانه، دوری از جناح بازی، پرهیز از جنجال سیاسی، خودداری از اسارت در جایگاه و... دارد. اموری که نسبتا به طور کامل در سیره رفتاری آیت الله شاهرودی به ظهور و بروز رسید. مقایسه این شاخص ها با رفتار برخی کارگزاران کنونی و پیشین هم به فهم این موضوع کمک بیشتری می کند و نشان دهنده آن است رهبرانقلاب، حکیمانه، عنوان معنوی و البته بسیار مهم «کارگزار باوفا» را به ایشان اعطا کردند.
کد مطلب: 661500
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
کار گذار با وفا کسی هست که برای رضای خدا قلم و قدمش کار کنه بدون تعارف؟
Iran, Islamic Republic of
سعید مرتضوی + محاکمات تلویزیونی سال 88 قسمتی از کارنامه ایشان است
فريد
United Arab Emirates
....
سید
Iran, Islamic Republic of
سلام علیکم
برای فهم بهتر کلام کارگزار باوفا به نامه مولی به مالک اشتر مراجعه کنید در خصوصیات کسانی که باید مسئولیت ها را به انها داد
Iran, Islamic Republic of
....