چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - 28 Oct 2020
 
۰
روایت نقوی‌حسینی از جلسه نمایندگان‌ولایی با نوبخت؛

پیش‌بینی ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال ۹۸

سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 661058
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست امروز این فراکسیون عنوان کرد ارز لازم برای تامین ۲۵ قلم کالای اساسی پیش بینی شده است.
پیش‌بینی ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال ۹۸
به گزارش جهان نيوز، سیدحسین نقوی حسینی در تشریح نشست امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: نوبخت در بخش اول صحبت‌های خود اعلام کرد که نفت، مالیات و اوراق سرمنبع اصلی درآمدهای دولت است.

پیش بینی صادرات بیش از یک و نیم میلیون بشکه نفت در لایحه بودجه

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد که در بودجه سال آینده بیش از یک و نیم میلیون بشکه نفت صادراتی با هر بشکه ۵۴ دلار پیش بینی شده است و در حوزه مالیات، که منبع دوم درآمد دولت است ۱۱ درصد رشد پیش بینی شده که نسبت به سال قبل کل رقم بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومان است.

سهم ۷۵ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش و آموزش عالی از بودجه

وی اظهار داشت: نوبخت اعلام کرد همسان سازی حقوق بازنشستگان هم در لایحه بودجه دیده شده، عدد آموزش و پرورش و آموزش عالی حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده همچنین بودجه رتبه بندی معلمان هم در بودجه دیده شده است. 

نشست فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: در ادامه نوبخت مطرح کرد مطابق قانون ۵ درصد اعتبارات دفاعی و نیروهای مسلح هم دیده شده و در حوزه بیمه سلامت هم حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است همچنین بودجه ریزی براساس عملکرد تنظیم شده و حدود ۹۷ درصد دستگاه‌ها به بودجه براساس عملکرد تن داده اند. 

خود را برای مقابله با تحریم‌ها آماده کرده‌ایم

نقوی حسینی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد ۳۴ درصد منابع صندوق در بودجه پیش بینی شده، اما در صورت عدم تحقق برخی منابع و شرایط خاص از صندوق برداشته می‌شود؛ در شرایط تحریمی، وضعیت اقتصادی و پرداخت‌های دولت همچنان به طور عادی ادامه دارد، خود را برای تحریم‌ها و مقابله با آن‌ها آماده کردیم. 

بودجه دو سقفه در نظر گرفته شده است

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نوبخت ادامه داد در مدت اخیر تلاش شد بودجه‌های جاری باز هم کمتر شود، بودجه امسال دو سقفه است، یک سقف ۴۰۷ هزار میلیارد و در یک سقف دیگر ۴۴۷ هزار میلیارد پیش بینی شده است. 

کاهش فقر، ایجاد اشتغال و رونق تولید اهداف بودجه ۹۸

وی اضافه کرد: نوبخت مطرح کرد تخصیص بودجه سه ماه به سه ماه پس از گزارش عملکرد دستگاه‌ها پرداخت می‌شود، سه منبع هزینه‌ای دولت شامل هزینه‌های جاری، پروژه‌های عمرانی و پرداخت اوراق است همچنین اهداف بودجه عبارتند از: کاهش فقر، ایجاد اشتغال و رونق و تولید که در هر مورد اعتبارات لازم پیش بینی شده است. 

در حوزه اشتغال نیز برای سال ۹۸، یک میلیون و هفتاد و هفت هزارشغل پیش بینی شده است

نقوی حسینی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بوجه در حوزه یارانه‌ها اعلام کرد که همچنان یارانه‌ها پرداخت خواهد شد، اما جهت ساماندهی یارانه بگیران اختیار به استان‌ها داده شد، در حوزه اشتغال نیز برای سال ۹۸، یک میلیون و هفتاد و هفت هزارشغل پیش بینی شده است.

۱۰ هزار میلیارد تومان برای حوزه فرهنگ پیش بینی شده است

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست امروز عنوان کرد که ارز لازم برای تامین ۲۵ قلم کالای اساسی پیش بینی شده و مردم از نظر تهیه کالاهای اساسی هیچ مشکلی ندارند همچنین برای حمایت از رونق اقتصادی نیز پیش بینی‌های خوبی صورت گرفته و حدود ده هزار میلیارد تومان نیز برای حوزه فرهنگی پیش بینی شده است.

منبع: خانه ملت
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *