سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - 26 May 2020
 
۰
۱

شمخانی: هرجا ضربه خوردیم از غفلت ما بود

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸
کد مطلب: 659843
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان بر حضور و مجاهدت مسئولان و فعالان حوزه اقتصادی برای مقابله با چالش ها و جنگ اقتصادی دشمن تاکید کرد.
شمخانی: هرجا ضربه خوردیم از غفلت ما بود
به گزارش جهان نيوز، دریابان علی شمخانی نماینده  مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به خوزستان سفر کرده است عصر امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای اداری این استان در سخنانی بر ضرورت بسیج امکانات استان برای رفع چالش های موجود تاکید کرد.

وی با تفکیک چالش های کشور به سه بخش فراملی، ملی و استانی ضرورت بهره گیری هوشمندانه از ظرفیتهای ملی و استانی برای کاهش نارساییهای موجود را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: مسئولان استان باید تلاش کنند چالش های استانی به چالش های ملی تبدیل نشود.

 دریابان شمخانی در ادامه گفت: باید با تفکیک صحیح چالش ها و تمرکز  ظرفیتها  برای از میان بردن مشکلات قابل حل با شهامت و روحیه جهادی تلاش کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به موقعیت ژئوپلتیک، ژئواکونومیک و ژئو استراتژیک استان خوزستان گفت: خداوند نعمت را بر این استان و ایران تمام کرده و همه ما باید مسئولانه با مدیریت هوشمندانه این نعمت های خدادادی را در مسیر اعتلا و توسعه همه جانبه استان و کشور فعال کنیم و اگر چنین نکنیم به خودمان و نسل های آینده جفا کرده ایم.

دریابان شمخانی با بیان اینکه مردم خوزستان بی نظیرند و برای دفاع از کشور بیش از ۲۳ هزار شهید تقدیم کرده اند، گفت: مقاومت ۳۳ روزه مردم خرمشهر و یک سال ایستادگی کم نظیر مردم آبادان در محاصره و دیگر حماسه های بزرگ، گواه صادقی است که این مردم با سربلندی و افتخار امتحان خود را پس داده اند.

وی هرگونه کوتاهی، کاهلی و سستی در خدمت به این مردم فداکار و پای کار را غیر قابل بخشش و خیانت توصیف کرد.

وی خاطرنشان کرد:  دشمن با تمرکز بر نقاط ضعف ما بحران آفرینی وسپس موج سواری می کند و هر جا ما ضربه خوردیم از قوت دشمن نبود، بلکه از غفلت و ضعف ما و بی عملی  ما بود.

شمخانی گفت: اگر ما با تلاش مستمر و مدیریت هوشمندانه نقاط ضعف و آسیب پذیرمان را بویژه در حوزه های اقتصادی  ترمیم و از بین ببریم دشمن خلع سلاح خواهد شد.

دریابان شمخانی با اشاره به تمرکز دشمن بر استفاده از چالشهای اقتصادی گفت: رزمندگان خط مقدم این جنگ اقتصادی مسئولان و فعالان حوزه اقتصادی هستند که باید همانند رزمندگان دوران جنگ تحمیلی با همه وجود و پای کار آوردن سرمایه های خود در صحنه حاضر باشند و مجاهدت کنند. 

وی اظهار امیداوری کرد با همت و همیّت و مدیریت صحیح  همه مسئولان استان آلام و مشکلات خوزستان به کمترین حد ممکن تقلیل یابد و پیشرفت را در همه حوزه ها بیش از گذشته شاهد باشیم.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
از جمله در ارتباطاتوفضای مجازی