چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - 26 Jun 2019
 
۰
با صدور فرمان از سوی «دونالد ترامپ»؛

مرکز فرماندهی فضایی آمریکا راه اندازی می شود

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه فرمان راه اندازی مرکز فرماندهی فضایی پنتاگون را با بودجه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار به امضا رساند.
مرکز فرماندهی فضایی آمریکا راه اندازی می شود
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، دیلی صباح نوشت: «دونالد ترامپ» روز سه شنبه فرمان راه اندازی مرکز فرماندهی فضایی پنتاگون را امضا کرد؛ مرکزی که هدف از تشکیل آن، سازماندهی و پیشبرد بهتر عملیاتهای نظامی گسترده در فضا با بودجه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار ظرف پنج سال آینده است.

ترامپ با امضای یک یادداشتی تک برگی به وزارت دفاع آمریکا اجازه و اختیارات لازم برای تشکیل این مرکز فرماندهی جدید را اعطا کرد.

هدف از راه اندازی این مرکز فرماندهی نظارت و سازماندهی عملیاتهای فضایی، تسریع پیشرفتهای تکنیکی و یافتن شیوه هایی مؤثر برای حفاظت از تجهیزات آمریکا در فضا است. از جمله تجهیزات این کشور در فضا می توان به مجموعه های بزرگ ماهواره ای اشاره کرد که نیروهای آمریکا برای اهداف دریانوردی، ارتباطات و دیده بانی از آنها استفاده می کنند.

این اقدام واشنگتن در میانه نگرانیهای فزاینده مقامات این کشور از اقدامات چین و روسیه برای ایجاد اختلال، از کار انداختن و حتی انهدام ماهواره های آمریکا صورت می گیرد.

شایان ذکر است که راه اندازی یک مرکز فرماندهی فضایی از هدف پیشتر اعلام شده ترامپ مبنی بر تشکیل «نیروی نظامی فضایی» - به عنوان یک شاخه مستقل خدمات مسلح- متمایز است؛ با این حال نخستین گام در آن مسیر تلقی می شود.
کد مطلب: 659651
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *