چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - 1 Apr 2020
 
۰

کابینه عراق باز هم تکمیل نشد

سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب: 659544
جلسه رای‌گیری پارلمان عراق برای تکمیل کابینه عادل عبدالمهدیعادل عبدالمهدی این کشور به روز پنجشنبه آینده موکول شد.
کابینه عراق باز هم تکمیل نشد
به گزارش جهان نيوز، نمایندگان پارلمان عراق عصر امروز سه‌شنبه برای تکمیل کابینه جدید به ریاست «عادل عبدالمهدی» و تعین تکلیف هشت پست خالی وزارتی آن، تشکیل جلسه دادند.

نوزدهمین جلسه پارلمان عراق به ریاست «محمد الحلبوسی» امروز با حضور ۲۶۱ نماینده برگزار شد و نمایندگان به تعدادی از هشت وزرای پیشنهادی باقی‌مانده رای اعتماد دادند.

به گزارش السومریه نیوز، در جلسه رای‌گیری امروز پارلمان عراق، آقایان «عبدالامیر الحمدانی»، «نوری الدلیمی» و «قصی السهیل» به ترتیب به عنوان وزیر فرهنگ، وزیر برنامه ریزی و وزیر آموزش عالی انتخاب شدند.

» و «هناء عمانوئیل» به عنوان دو وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش و وزارت مهاجرت رای اعتماد ندادند.

در جلسه رای‌گیری امروز، اسامی دو نامزد پیشنهادی نخست‌وزیر جدید عراق برای تصدی دو وزارتخانه مهم و حساس دفاع و کشور مشخص نبود.

این چهارمین جلسه نمایندگان پارلمان عراق برای رای‌گیری درباره وزرای پیشنهادی عبدالمهدی و تکمیل کابینه جدید بود و قرار است پنجمین جلسه آن پنجشنبه آینده برگزار شود.

نخست‌وزیر عراق بیش از دو ماه است که مأمور به تشکیل کابینه جدید این کشور شده است، ولی هنوز نتوانسته تشکیل کابینه خود را تکمیل کند.

نمایندگان ماه پیش در اولین جلسه راگیری پارلمان از میان 22 وزیر پیشنهادی نخست‌وزیر، تنها به 14 وزیر رای اعتماد داده‌ بودند و به همین دلیل، پست‌های وزارتی برای تصدی ریاست هشت وزارتخانه، خالی باقی ماند که امروز به سه وزیر پیشنهادی دیگر رای اعتماد دادند و پست پنج وزارتخانه دیگر همچنان بدون تکلیف باقی مانده است.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *