يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 20 Oct 2019
 
۱
۵۰

ترس اصلاح‌طلبان از ترور لاریجانی به خاطر تصویب برجام!

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸
آقاي لاريجاني مواضع و عملكرد خوبي براي برجام داشت و در CFT و FATF هم همين‌طور كه پس از آن خيلي مورد هجمه قرار گرفت.
ترس اصلاح‌طلبان از ترور لاریجانی به خاطر تصویب برجام!
گروه سیاسی جهان نيوز: روز گذشته الياس حضرتي عضو فراکسیون امید و قائم‌مقام دبيركل حزب اعتماد ملي در گفتگو با برنا از ايده تشكيل پارلمان اصلاحات تا چند و چون استيضاح‌هاي مطرح شده در مجلس و البته بحث داغ پولشويي سخنانی مطرح کرد.

آنچه مي‌خوانيد خلاصه‌اي از اين مصاحبه است:

پارلمان اصلاحات ايده است و شوراي عالي بايد حفظ شود
حضرتي درباره اختلاف ميان تشكيل پارلمان اصلاحات و ادامه شوراي عالي سياست‌گذاري گفت: پارلمان اصلاحات و شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان مكمل يكديگر هستند. ايده‌هاي مختلفي درباره پارلمان اصلاحات مطرح مي‌شود. تصميم اين است كه به مرور اين تصوير و پازل پارلمان اصلاحات تكميل‌تر شود اما تا رسيدن به نقطه مطلوب و تصوير روشن، شفاف و عملياتي، بايد شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان جلسات خود را برگزار كنند.

از شوراي عالي گلايه‌مندم
اين نماينده مردم تهران درباره انتقادها به شوراي عالي سياست‌گذاري نيز گفت: من خودم جزو افرادي هستم كه به شورا گلايه و انتقاد دارم اما معتقدم بايد حضور جدي و فعال در روند شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان داشته باشيم و در اين مسير اشكالات رفع شود.

او ادامه داد: شوراي عالي سياست‌گذاري توفيقات خوبي در انتخابات 92، 94، 96 به دست آورد. زماني كه شخصي براي نمايندگي يا هر سمت ديگري انتخاب مي‌شود، شوراي عالي سياست‌گذاري بايد يك كميته نظارت، پيگيري و يك اتاق فكر جهت تدارك، پشتيباني و ارايه طرح و برنامه براي منتخبين خود داشته باشد. اين يكي از نقص‌هايي است كه در شوراي عالي سياست‌گذاري وجود دارد.

خاتمي با پارلمان اصلاحات موافق است
حضرتي در بخش ديگري از اين مصاحبه گفت: شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان و پارلمان اصلاحات باهم در تضاد نيستند. آقاي خاتمي هم مثل بنده به اين موضوع نگاه مي‌كند و معتقد است شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان كار خود را شروع و سر و سامان بخشد و از فعاليت‌هاي احزاب، شخصيت‌ها و تمام پتانسيل موجود استفاده كند و در اين مسير، شكل پازل اصلي و تصوير واقعي روشن و شفاف پارلمان به مرور مشخص شود و به سمت پا گرفتن آن پيش برويم.

فراكسيون اميد منظم‌ترين است
الياس حضرتي همچنين درباره انتقادات به فراكسيون اميد گفت: فراكسيون اميد همچنان با قدرت در مجلس به ساماندهي مي‌پردازد و به صورت منظم جلسه برگزار مي‌كند. فراكسيون اميد نسبت به دو فراكسيون ديگر در مجلس منظم‌ترين، تشكيلاتي‌ترين و تاثيرگذارترين فراكسيون است.

در زمان استيضاح وزير سابق اقتصاد بر من خيلي سخت گذشت
او درباره استعفايش از عضويت در فراكسيون اميد در ماجراي استيضاح وزير اقتصاد گفت: در استيضاح وزير اقتصاد من دو مطلب و پيام داشتم اول اينكه بر عملكرد اصلاح‌طلبان نقد داشتم؛ معتقدم اگر سياستمدار يا گروهي يا حزبي نتواند اولويت‌ها، نيازها و گرفتاري‌هاي مردم را تشخيص دهد مردم آن را محترمانه يا حتما غيرمحترمانه كنار بگذارند. پيام دوم استيضاحم اين بود كه به دولت هشدار بدهم علاوه بر اينكه با شما رفيق هستم اما شريك تصميمات غلط شما نيستم. اگر تصميم به خودكشي گرفته‌ايد با شما همراه نيستيم. در طول عمرم اينقدر به من فشار نيامده بود كه در زمان استيضاح وزير سابق اقتصاد بر من سخت گذشت. با بغض گفتم متاسفم كه امروز وزير را استيضاح مي‌كنم.

لاريجاني گفت مطمئنيد استيضاح باعث آبروريزي مجلس نمي‌شود
حضرتي درباره استيضاح‌هاي متعدد نيز گفت: استيضاح قوي‌ترين و جدي‌ترين ابزار نظارتي مجلس است اما نمي‌شود هر روز، هر هفته و هر ماه استيضاح كرد زيرا با بسياري از اين استيضاح‌ها موافقت نمي‌شود و فقط باعث ايجاد تزلزل، ناپايداري و بهم ‌ريختگي دستگاه مربوطه مي‌شود. در استيضاح وزير اقتصاد آقاي لاريجاني به من گفتند شما مطمئنيد اين راي مي‌آورد و باعث آبروريزي مجلس و بهم ريختگي دستگاه نمي‌شود؟ كه گفتم خيال‌تان راحت. مطمئنم ما موفق بيرون مي‌آييم و وزير اقتصاد مي‌افتد.

«اعتماد» بازخواست مي‌شود اما كيهان نه
او در پاسخ به سوالي درباره پولشويي گفت: يك سنت قديمي كه در كشور ما وجود دارد اين است مثلا مطالبي را كه روزنامه اعتماد بنويسند بازخواست مي‌شود ولي اگر روزنامه كيهان بنويسد، تشويق مي‌شود. در واقع با دو برخورد متفاوت رو به رو هستيم و اين برخورد دوگانه متأسفانه وجود دارد. اگر فيلمي را كه كارگردان صاحب نامي بسازد ممكن است اكران نشود اما فيلمي كه در قالب جنگ است و ركيك‌ترين شوخي‌ها را در خود داشته باشد، اكران مي‌شود. پولشويي قطعا در كشور ما وجود دارد مانند همه كشورهاي جهان. اگر كسي در اين‌باره هشدار داده نبايد با او برخورد شود بلكه بايد هشدارها را جدي گرفت.

صحبت‌هاي موسويان مرا به گريه مي‌اندازد
حضرتي در بخشي از اين گفت‌وگو درباره موسويان گفت: گاهي صحبت‌هاي موسويان را گوش مي‌كنم به گريه مي‌افتم. آقاي موسويان كه در جمهوري اسلامي محكوم شده در خارج از كشور بهترين، قوي‌ترين و زيباترين دفاع را از ايران اسلامي دارد. ظريف فوق‌العاده است؛ چنين كسي را به جاي اينكه مجلس تقدير و تشكر كنند و تاجي بر سرش بگذارند و به او تقديرنامه بدهند، استيضاح مي‌كنند و اين كار وحشتناكي است. من مطئنم آقاي ظريف از اين فرصت استفاده مي‌كند و از زحمات و مظلوميت خودش و همچنين ايران دفاع خواهد كرد.

محبوبيت اصلاح‌طلبان كم شده است
حضرتي درباره اقبال مردم به اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده گفت: اين يك واقعيت است كه محبوبيت اصلاح‌طلبان كم شده اما بايد ديد به نسبت چه چيزي كم شده است. اگر محبوبيت اصلاح‌طلبان كم شده به اين معني نيست كه به محبوبيت اصولگرايان اضافه شده است. نسبت به سال گذشته مقداري از اين محبوبيت كاسته شده كه اين همگاني است يعني محبوبيت شخصيت‌هاي ديگر، نهادها، ارگان‌ها و ... نيز كم شده است. اصلاح‌طلبان سپر بلاي بسياري از تصميمات اشتباه بودند و خودشان هم در محدوديت هستند. اصلاح‌طلبان مجبورند براي بسياري از مسائل كه ايراد و مشكل وجود دارد، همچنان از نظام دفاع كنند و برابر مخالفين قد علم كنند. در دنيا صحبت اصلاح‌طلبان است كه ديده مي‌شود و مي‌توانند پاسخ افراد را بدهند وگرنه اصولگرايان را كسي در دنيا جدي نمي‌گيرد. اصولگرايان دركي از شرايط ندارند و در انتخابات آزاد هيچ زماني راي نمي‌آورند، مگر اينكه دوپينگ كنند و نماينده مجلس شوند.من تصور مي‌كنم دوران آقاي خاتمي بهترين و طلايي‌ترين دوران بود. اين دولت مورد حمايت ما است اما دولت اصلاح‌طلبي نيست، خود آقاي روحاني هم قبول دارد دولت اصلاح‌طلب نيست. اگر فرصتي پيش‌آيد تا اصلاح‌طلبان بتوانند با اختيارات كامل دولت خودشان را تشكيل دهند آن موقع مشخص خواهد شد كه چه كاركردي خواهند داشت.

ترس ترور شدن لاريجاني را داشتيم
او درباره حمايت اصلاح‌طلبان از لاريجاني گفت: آقاي لاريجاني مواضع و عملكرد خوبي براي برجام داشت و در CFT و FATF هم همين‌طور كه پس از آن خيلي مورد هجمه قرار گرفت. فحش‌هاي ركيك، تهمت‌هاي ناروا و بي‌انضباطي در سطح وسيعي عليه آقاي لايجاني انجام شد در حدي كه نگران بوديم او را ترور كنند! من فكر مي‌كنم ايشان ظرفيت‌هاي بزرگي دارد اما اگر قرار باشد با طناب صرفا اصولگرايان به ميدان بيايد، موفق نخواهد شد. اما اگر با همين آهنگ به اصلاح‌طلب‌ها و اصولگرايان معتدل نزديك شود و اگر از اصلاح‌طلب‌ها به هر دليلي حمايت كند مي‌تواند روزي از حمايت آنها استفاده كند. هرچند اصلاح‌طلبان كانديدا به اندازه كافي دارند و بعيد مي‌دانم به اين زودي‌ها چنين اتفاقي بيفتد.
کد مطلب: 659106
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
شورای عالی امنیت ملی مگرکیهان رابخاطرتیترموشکی بمدت چندروزممنوع الفعالیت نکرد!؟
Iran, Islamic Republic of
بين وقاهت تا كجا كه اعتماد و با كيهان تو يه كفه مي زاره؟ نمي دونم اين اصلاح طلبا ....كه خودشونو با نيروهاي اصيل انقلابي مقايسه مي كنند. روزنامه سفارشي و تبليغاتي اعتماد كجا و نشريه وزين كيهان كجا؟....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
سرور
Romania
ترامپ دستمزد خیلی ها را داد.بخاطر تصویب برجام خیلی از گل پسرها و دخترای بابایی ها تو امریکا راحت زندگی می کنند.بی هیچ دغدغه ای.
Netherlands
در آنجا راحتی وجود ندارد...
Iran, Islamic Republic of
...
آوارگی آقا زاده های حرام خوار آرزوی دیرینه ما کارگران است
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کدوم آوارگی؟! برمیگردند همینجا میشوند وکیل الدوله غرب و نه ایران!
Iran, Islamic Republic of
اوبامای مودب بهشون اقامت داد ترامپ تهدید و ازشون باج گیری میکنه
Iran, Islamic Republic of
الكي دارن بزرگش ميكنند اخرين روزها پشت صندلي سبز و رياست جانم اين شگرد ها نخ نما شده داره دشمن ساختگي معرفي ميكنه
در دنیای کنونی پیروان شیاطین در اکثریت هستند واهل حق در اقلیت . اما وعده خداوند وعده حقی است و تحقق ان حتمی قطعی و خلل ناپذیر است ...
Iran, Islamic Republic of
البته اهل حق و غارتگر و دزد ستيز فراوان هستند و لي نجيب كه انهم حدي داره پايان كار متقلبان رسيده
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....این چه دفاعی از مملکته که شدین طرفدار سرمایه دار و مدیران و شرکت های خارجی؟؟در حالی که کارخانه ها و تولیددر دولت شما کم میشه!!
Iran, Islamic Republic of
تيمهاي فوتبالي واحد هاي توليدي به قيمت ورشكستگي توليد روز بروز زياد تر ميشه
Iran, Islamic Republic of
منم براي گرفتن صندلي سبز مخالف نما ميشم حتي شده متينگ جلوي سفارت راه اندازي ميكنم من اين صندلي ول نميكنم شيشه عمر من اين صندليه
Iran, Islamic Republic of
نون توشه
Iran, Islamic Republic of
چرا رنگ صندلييها مشابه رنگ دلاره
Iran, Islamic Republic of
دلار مياره
Iran, Islamic Republic of
ما هم ديگه با چند سطل اشغال اتيش زدن شما عقب نشيني نميكنيم اتيش بزنيد كاخ ها و قصراهاتونو ويران ميكنيم گفته باشم
Iran, Islamic Republic of
كاخ ها و قصرها و ويلا هاي شما در لواسانات بسيار اسيب پذيره غره مشويد ...
Iran, Islamic Republic of
شيشه عمر شما اين كاخ هاست تا به امروز هم اقايي و خويشتنداري كرديم پررو نشيد افساد طلبان.قيمت برخي بيش از دويست ميليارد تومان است
Iran, Islamic Republic of
سطل اشغال مال بيت الماله ولي كاخ ها متعلق به ستمگران و مستكبرين
Iran, Islamic Republic of
...
آذربایجانی
Iran, Islamic Republic of
نترس کسی به ایشون کاری نداره که حالا بیان ترورش کنن و از این شخص اسطوره سازی بشه....!!!!
Iran, Islamic Republic of
اگر راي نياره كه نمياره بصورت اتوماتيك رفته تو كار سكته ناقص و كامل
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
التماس راي داريم مردم تا سالها بر شما رياست كنيم و اقازاد ها در ديار فرنگ عشق و حال و شما هم دنبال يك زندگي زير خط مرگ اواره
Iran, Islamic Republic of
من ديگه راي نميدم خلاص
Iran, Islamic Republic of
رای بده ولی نه به دروغ!
Iran, Islamic Republic of
آقاي لاريجاني مواضع و عملكرد خوبي براي برجام داشت و در CFT و FATF هم همين‌طور ...
؟!?
Iran, Islamic Republic of
کاخ نشینان چون در رفاهند ، هیچوقت فقیران را نمی فهمند...
Iran, Islamic Republic of
...
....
Iran, Islamic Republic of
....
فرانک
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه ...
مصیبت بزرگتر از فتنه !!!!!
Iran, Islamic Republic of
خائنین فتنه 8 را همه میشناسیم
( خاتمی . موسوی .کروبی )
پس خائنین برجام را هم بشناسید
...
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر کسانی که حتی یکبار هم برجام را نخواندن و آن را تصویب کردند
.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ترور؟؟؟
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
...
امیری
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای حضرتی گاهی هم می توانند باعث خنداندن ما شوند.متشکریم
Iran, Islamic Republic of
....
آبروريزي مجلس!
Iran, Islamic Republic of
" لاريجاني گفت مطمئنيد استيضاح باعث آبروي ريزي مجلس نمي شود؟!!
انگار اين جناب فراموش كرده كه در زمان احمدي نژاد به قدري عاشق استيضاح وزراي احمدي نژاد بود كه حتي شبها هم خواب استيضاح مي ديد!!
از قرار معلوم هر دولت و رئيس دولتي كه موافق رويه و تفكر ايشون نباشه,استيضاحش نه تنها مباح بلكه واجبه و حتي باعث حفظ و افزايش اعتبار و آبروي مجلس هم ميشود!!
ترس از ترور علي لاريجاني!
Iran, Islamic Republic of
گرچه هدف اين جناب از طرح مسئله ترس از ترور علي لاريجاني ,باز هم زدن برچسب و تهمت به منتقدان ننگنامه برجام و افتضاح FATF بوده اما در خصوص احتمال ترور علي لاريجاني راست ميگن ايشون ! چون احتمالش خيلي زياد بود كه همونهايي كه با ترور امثال نداآقاسلطان به دنبال كشته سازي و و گريه بر سر قبر بدون مرده و اين بازيها بودن , حذف فيزيكي امثال علي لاريجاني را هم در دستور كار قرار دهند و پيراهن عثمان بر نيزه كنند
Iran, Islamic Republic of
شهادت که ترس ندارد
Iran, Islamic Republic of
است که نصیب هر کسی نمی شود