جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 21 Jun 2019
 
۰
۵
فخاری، عضو شورای شهر:

افشانی سوال ما درباره بازنشستگی را صادقانه جواب نداد/ هرکسی در شورا راه خودش و حزبش را می رود/ اصراری به کاندیداتوری دوباره ندارم

يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
آقای افشانی قبل از همه می‌دانسته که چه وضعیتی دارد و به عنوان یک فرد فعال اجتماعی و مدیر باسابقه باید می‌دانستند حق مردم و شورا بود که درست در جریان باشند.
افشانی سوال ما درباره بازنشستگی را صادقانه جواب نداد/ هرکسی در شورا راه خودش و حزبش را می رود/ اصراری به کاندیداتوری دوباره ندارم
گروه سیاسی جهان نيوز: الهام فخاری، عضو فعلی شورای شهر و ریاست شورای استان تهران در گفتگو با روزنامه شرق پاسخ مبهم افشانی به سوال اعضای شورای شهر درباره وضعیت خدمتی اش را مورد انتقاد قرار داده و مسئولیت اخلاقی این کار و تحمیل هزینه به شهر را بر دوش شهردار سابق دانسته است.

بخش های مهم گفتگوی فخاری را در ادامه خواهید خواند:

*آقای افشانی حتی تا دو ماه قبل از پایان خدمتشان، از واضح‌گفتن اینکه شرایط استخدامی‌شان چیست، طفره رفتند. مسئولیت اخلاقی بر گردن ایشان است، شاید باور داشتند که قابل حل است. ایشان قبل از همه می‌دانسته که چه وضعیتی دارد و به عنوان یک فرد فعال اجتماعی و مدیر باسابقه باید می‌دانستند حق مردم و شورا بود که درست در جریان باشند. کمتر از دو ماه مانده به پایان ‌خدمتشان از نظر تاریخ قانونی، در شورا به وضوح از ایشان سؤال شد که گفتند به خودم بستگی دارد و این جواب درستی به شورا نبود. چطور به ایشان بستگی داشت؟

*این رفتار شفاف و صادقانه‌ای نسبت به سؤالی که از ایشان پرسیده شده بود، ‌نبود. تمام آن مدت هم بخش زیادی از انرژی شورا صرف این مسئله شد که مذاکره کرده و راه‌حل پیدا کنند و ثبات مدیریت شهری دوباره دچار مسئله می‌شد و انرژی‌ای که باید برای حرکت شهر به سمت جلو صرف مي‌شد، خواه ناخواه درگیر حل این مسئله شد. به نظرم شورا باید صادقانه سهم مسئولیت خودش را از این موضوع قبول کند.

*من جزء افراد باورمند به نقد درون‌سیستمی هستم و شاید تند حرف بزنم. نمره عالی یا خیلی خوبی به شورا نمی‌دهم. به نظرم ما در انتخاب مسائلی که بايد به آنها بپردازیم اولویت‌بندی مشترک نداریم و هرکدام از افراد راه خودشان را می‌روند.

*انتظار می‌‌رفت که اتفاقا این شورا توان و مسائل و انرژی‌های پراکنده را در شکل هم‌افزا مشخص کند؛ اگر چند مسئله وجود دارد همه به آن پنج، شش مسئله بپردازند و این‌طور نباشد که هرکس فقط بنا بر تشخیص کارشناسان و حزب خودش یک مسیر را برود.

*من در حرفه خودم بین دوستان و همکارانم سرمایه اجتماعی خوبی دارم اما سرمایه اجتماعی من در سال 96 آن‌قدر نبود که بتوانم رأی یک‌میلیون‌و خرده‌ای داشته باشم و رأی لیست و پشتیبان اجتماعی و سیاسی آن لیست بوده است. اگر ارزیابی شورای عالی ادامه پیدا کند و رأی پشتیبان‌های لیست این باشد که من توانسته‌ام به وظایف شهری خودم و برنامه جمع در قبال مردم عمل کنم، بخشی از تصمیم به کاندیداشدنم به آنها بستگی دارد. اما نه اصراری به این کار دارم و نه واقعا در این راستا حرکت می‌کنم. 
کد مطلب: 658962
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ببین آش چقدر شوره که...
Romania
ایشون دارن صادقانه حرف میزنن.
جواب صداقت اینطوری نیست.
خیلی راحت میتونستن مسئله رو بپیچونن.
Iran, Islamic Republic of
اگر امکان دارد مجدداً کاندید شوید تا مبادا مشکلی در اقتصاد جهانی بوجود آید و یا سازمان فضایی ناسا دچار مشکل شود.
سرور
Iran, Islamic Republic of
واقعا ما مردم چقدر بیچاره شده ایم که امثال این خانم برای حضور در یک شورای شهر بی خاصیت تکراری سر ملت این چنین منت می گذارند.مثل آقای وزیری که فکر می کند اگر فردا وی و برخی پزشکان برود اروپا یا امریکا چه سروپاهایی که برای آنها در خارجه شکسته می شود و هکذا چه بلاهای ویرانگری که به خاطر نبود آنها در کشور رخ می دهد؟
شورای شهری که نتیجه اش نجفی زن باره می شود.
حامد
Iran, Islamic Republic of
اعضای شورای شهر و شهردار استعفا دهند و اجازه دهند با شورای شهر و شهردار از خارج وارد کنیم.