دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰

انتقاد غیر مستقیم مرجعیت در عراق از مقتدی صدر

شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
ناظران سیاسی بر این‌ باورند که مقصود نماینده عالی مرجعیت شیعیان در عراق در خطبه‌های نماز جمعه کربلا و هشدار درباره شخصیت‌هایی که از خشونت سیاسی علیه رقبایشان استفاده می‌کنند، رهبر جریان صدر این کشور بود.
انتقاد غیر مستقیم مرجعیت در عراق از مقتدی صدر
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، ناظران سیاسی در عراق بر این باورند که مقصود نماینده مرجعیت عالی شیعیان در خطبه‌های روز جمعه در کربلای معلی از خشونت سیاسی و هشدار درباره آن، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر بود.

ناطران سیاسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «سومر نیوز» تاکید کردند که مرجعیت دینی، به صورت غیرمستقیم از مقتدی صدر که اخیرا از خشونت سیاسی علیه رقبایش استفاده می‌کند و موجب تاخیر در تکمیل کابینه وزارتی با هدف از بین بردن برخی دشمنان سیاسی‌اش، شده، انتقاد کرد.

مرجعیت عالی شیعیان در عراق، جمعه (دیروز)، از برخی شخصیت‌های سیاسی خواست تا از اعمال خشونت سیاسی علیه دشمنانشان دست بردارند زیرا از بین بردن دشمن و مخالف سیاسی و اجتماعی صحیح نیست و این امر برای کسی که از سیاست به عنوان وسیله‌ای برای خدمت به شهروندان استفاده می‌کند، شایسته نیست.

«شیخ عبدالمهدی الکربلائی» نماینده مرجعیت در عراق، در خطبه‌های نماز جمعه در صحن مطهر حسینی، با اشاره به انواع گوناگون خشونت یکی از انواع خشونت را خشونت سیاسی مانند کشتن مخالفان و تهدید آنها دانست که اهدافی سیاسی در پشت پرده آن قرار دارد.
کد مطلب: 657370
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *