شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 15 Dec 2018
 
۰
۱
ظریف:

آمریکا منطقه را تبدیل به انبار باروت کرده است

شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی ها منطقه ما را تبدیل به انبار باروت کرده اند که نشان‌دهنده سیاست خطرناک آنها در منطقه است.
آمریکا منطقه را تبدیل به انبار باروت کرده است
به گزارش جهان نيوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از آغاز دومین کنفرانس روسای مجالس افغانستان، ایران، پاکستان، ترکیه، چین و روسیه در خصوص چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای در جمع خبرنگاران گفت: مجالس این کشورها نمایندگان مردم هستند که می توانند در این زمینه یک حرکت مردمی را علاوه بر حرکت سیاسی هماهنگ کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در خصوص اتهامات موشکی آمریکا علیه ایران اظهار داشت: آمریکایی ها تلاش کردند تا در روابط ایران و اروپا مزاحمت ایجاد کنند و حتی بیش از آنکه روابط ایران و اروپا را به خطر بیندازند تلاش آنها این است که مسائل منطقه را وارونه جلوه دهند.

وی افزود: آمریکایی ها منطقه ما را انبار باروت کردند. میزان سلاحی که در منطقه فروخته می شود، غیرقابل باور است و بسیار بسیار فراتر از نیازهای منطقه است. این نشان دهنده سیاست بسیار خطرناکی است که آمریکایی ها در منطقه ما دنبال می کنند.

ظریف تصریح کرد: این سیاست ها باعث شده که منطقه ما تبدیل به انباری از سلاح های بسیار پیشرفته و مخرب که متأسفانه هیچ کمکی به صلح و امنیت نمی کند، شود.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: به همین دلیل آمریکایی ها به اتهامات بی معنا متوسل می شوند و برای اینکه توجهات را از خطرات اصلی ای که منطقه را تهدید می کند، منحرف کند این اتهامات را مطرح می کند.

وی یادآور شد: روزنامه های اروپایی اعلام کردند که سلاح های آمریکایی را القاعده در یمن و داعش در سوریه استفاده می کند و این خطری است که همواره منطقه ما را تهدید می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص حمله تروریستی چابهار و تلاش برای ایجاد ناامنی اظهار داشت: آمریکایی ها در دنیا منزوی شده اند و نیاز پیدا کرده اند که در دعواها وارد شوند. به همین دلیل رئیس بخش مالی یک کمپانی چینی را دستگیر کردند تا سیاست های خود را پیش ببرند. این امر پیش از آنکه نشان دهنده قدرت آمریکا باشد نشان دهنده استیصال آمریکاست.

منبع:فارس
کد مطلب: 657321
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اقای ظریف سوال جدی و گلایه از شما این است که چرا به این امریکای جنایتکار وخطر ناک اعتماد کردید؟ چرا با دست خودتان ایران را در تور انها انداختید ؟ چرا به قول شفاهی و ابکی وزیر خارجه این دولت وحشی اعتماد کردید و قلب هسته ای اراک را قبل از گرفتن کوچکترین امتیاز و تضمین جدی بتون ریزی کردید و صنعت هسته ای را به تعطیلی کشاندید . تاریخ همه این خطا ها و خطیئه ها را به اسم اقای روحانی و جناب جواد ظریف ثبت خواهد کرد نه اراده نظام اسلامی چون رهبر معظم و بیدار انقلاب شما را از حراج حیثیت و دست اوردهای هسته ای نظام منع کرده بود . اشتباهات و قصور و تقصیر شما و خیانت نفوذیها هیچ ربطی به نظام و رهبری ندارد .این وضعیت اقتصادی و فشار بی سابقه به مردم نجیب و مستضعف حاصل عملکرد شما و دوستان شماست . چگونه جواب خدا و مردم را خواهید داد ؟ متاسفانه هنوز به اروپای مزور دل بسته و چشم امید دارید...