جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - 21 Jun 2019
 
۳
۶

«اسپند» رگ‌های بسته شده قلب را باز می‌کند

شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶
پدر طب اسلامی با ذکر این‌که به‌دلیل استفاده از دارو‌ها و مواد شیمیایی عمده مردم به بیماری‌های جسمی مبتلا هستند، طب اسلامی را مترقی‌ترین طب جهان دانست و گفت: بهره‌گیری از طب اسلامی عوارض شیمیایی دارو‌ها را می‌کاهد.
«اسپند» رگ‌های بسته شده قلب را باز می‌کند
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، آیت‌الله «عباس تبریزیان» در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی خرم‎آباد، اظهارکرد: چیزی که امروز در جوامع بشری مطرح است این است که علم از اروپاست این در حالی‌است که علم واقعی علم انبیا ائمه و الهی است.

وی با اشاره به این‌که علوم اهل بیت (ع) در حوزه طب مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: برداشت این است که اهل‌بیت چیزی جز احکام ندارد در حالی‌که طب اسلامی مترقی‌ترین طب جهان است که توانسته توجه دانشمندان جهان را به خود جلب کند.

تبریزیان با ذکر این مطلب که بیشتر طب اسلامی به‌صورت خام در روایات وجود دارد، تصریح کرد: اسلام بالاترین فیزیک جهان را داریم، کتاب زیست جانوری اسلامی، ستاره‌شناسی اسلامی و شیمی اسلامی را داریم که اگر مورد تحقیق قرار گیرد تمام معادلات جهان را زیر و رو می‌کند.

پدر طب اسلامی با ذکر این مطلب که به استناد قرآن، خداوند هفت آسمان خلق کرد و هفت زمین هم‌مانند هفت آسمان وجود دارد، تصریح کرد: در کتاب کافی آمده است که این زمینی که بر آن زندگی می‌کنیم نسبت به زمین‌های زیر آن مثل انگشتر در دست است.

وی سرعت نور را ملاک محاسبات فیزیک دانست و با ذکر این مطلب که در علوم اسلامی چیز‌هایی داریم که سرعت آن از نور بیشتر است، تصریح کرد: در داستان حضرت سلیمان با بلقیس، هدهد ادعا می‌کند با یک چشم به هم زدن ملکه سبا را می‌آورد که این امر نشانه فیزیک اسلامی است.

تبریزیان با اشاره به این‌که عمده طبیبان جهان در زمان حضرت عیسی بودند، اما در عین پیشرفت بیماری زیاد بود، افزود: در روایت داریم که حضرت عیسی (ع) در یک مقطع ۵۰ هزار نفر را با اعجاز درمان می‌کرد.

پدر طب اسلامی با ذکر این مطلب که پیامبر اکرم (ص) در مرحله اول طبیب و در مرحله دوم مبلّغ بود و در عصر انقلاب صنعتی گیاهان را به دارو شیمیایی تبدیل کردند، تصریح کرد: امروز از هر سه نفر یکی مبتلا به مشکلات جسمی است، کمااین‌که ۴۰ درصد جمعیت جهان ناتوانی جنسی دارد و این نتیجه طب شیمیایی است.

وی با اشاره به این‌که ۴۰۰ سال طب شیمیایی حاکم است، اما مردم اروپا امروز بیماری‌های خود را با گیاهان دارویی درمان می‌کنند، تصریح کرد: مرغ باید طبق قانون بعد از هشت ماه به یک کیلو تبدیل شود، اما امروز شاهدیم که بعد از پنجاه روز سه کیلو می‌شود.

تبریزیان با اشاره به این‌که شیمی جهان مدیون امام صادق (ع) است، خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) جابربن حیان را تربیت کرد که مؤلف کتاب الکیمیا است و کیمیا است.
تبدیل فلزات به طلا را گویند این در حالی‌است که از کتاب الکیما فقط یک صفحه از آن کتاب باقی‌مانده که در آن روش تبدیل اسید سولفوریک است که مبنای شیمی است بیان شده است.

پدر طب اسلامی معده را بیشتر بیماری‌ها دانست و با ذکر این مطلب که قانون الهی این است که روزی انسان در روز دو وعده غذا بخوریم یکی صبح و یکی شب، تصریح کرد: ناهار اضافه است؛ لذا اگر این قانون الهی رعایت شود کسی مبتلا به بیماری قلبی و عروقی نمی‌شود.

وی حجامت را بهترین درمان بیماری‌های قلبی عروقی حجامت دانست و گفت: حجامت در صورتی شفاست که به موقع و با شرایط اسلامی باشد.تبریزیان با ذکر این‌که خوردن یک قاشق اسپند در اول صبح رگ‌های بسته شده قلبی عروقی را باز می‌کند، تصریح کرد: بهترین تقویت کننده قلب میوه به و پختن گوشت گوسفند با شیر است این در حالی است که استفاده از این دستور طب اسلامی ما را از گذاشتن باطری قلب بی‌نیاز می‌کند.
کد مطلب: 657268
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
در داستان حضرت سلیمان با بلقیس، هدهد ادعا می‌کند با یک چشم به هم زدن ملکه سبا را می‌آورد که این امر نشانه فیزیک اسلامی است. !!!!!!!


خواهشا اصلاح کنید هد هد فقط خبر آورد

هد هد ادعا نکرد بلکه دو نفر ادعا کردند یکی عفریتی از جن بود. گفت قبل از این که از جای خود بلند شوی

و دیگری شخصی که علم کتاب داشت که در روایات نام او آصف بن برخیا آمده است و گفت قبل از طرفۀ العینی
Iran, Islamic Republic of
اینکه از آقای تبریزیان با عنوان «پدر طبّ اسلامی» یاد کرده اید مرا یاد جمله ای از استاد بزرگوارم مرحوم دکتر سیّد مهدی کی نیا (پدر جرم شناسی) انداخت ایشان علاوه بر تبحّر بالای علمی انسانی وارسته و بسیار علاقمند به حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السّلام) و در عین حال شخصی بااخلاق و مزّاح بود. نقل کرده اند در آخرین روز حیات پر برکتشان خبرنگاری در بیمارستان با ایشان مصاحبه و طی آن نظرشان را در خصوص موضوعی پرسیده و گفته بود به عنوان «پدر جرم شناسی» به این سؤال پاسخ دهید. آن مرحوم قبل از پاسخ به شوخی بیان کرده بود اینکه می گویی من پدر جرم شناسی هستم را دیگر تکرار نکن چرا که خانمی هم پیدا شده و می گوید من هم مادر جرم شناسی هستم آن وقت از من طلب نفقه و ... می کند!
حال اولاً خوب است بیان شود آیا اصولاً طبّ اسلامی مورد اتّفاق همه بخصوص مراجع معظّم تقلید هست یا خیر؟ و ثانیاً چه کسی ایشان را ملقّب به این عنوان نموده است؟
لطفاً هرچه دیگران گفتند را بدون تحقیق ذکر و بیان ننمایید.
با تشکر فراوان
Iran, Islamic Republic of
بنده ضمن تشکر و تأیید این مطلب اضافه کنم که درخواست حضرت سلیمان (علیه السّلام) برای آوردن تخت جناب بلقیس (ملکۀ سبا) در کمترین زمان ممکن بود که جناب آصف بن برخیا آن را در طرفةالعینی آورد (به امر الهی و با دراختیار داشتن اسم اعظم)...
Iran, Islamic Republic of
متأسفانه علومي كه در دانشگاههاي اراين و ساير بلاد اسلامي تدريس مي شودعم از علوم انساني و نظري و علوم عملي و باليني و ... ,تماما" تقليدي و كپي برداري شده از دانشگاههاي غربي و ترجمه نقطه به نقطه كتابها و نظريات دانشمندان اروپايي و غربيست.
يكي از گروههاي فارغ التحصيل اين علم تقليدي,پزشكان هستند. پزشكاني كه براي پي بردن به نوع و ريشه بيماري مريض خود , چاره اي جز آزمون و خطا و استفاده از روشهايي همچون سونو گرافي و ام آر آي وامثالهم ندارند!دراوهايي هم كه تجويز مي كنند اگر دردي را ساكت يا كور كنند عضو ديگر از بدن را درگير عوارض بعدي مي كنند!!
در حالي كه اطباي اسلامي بر اساس آموزه هاي طب اسلامي خيلي راحتتر و سريعتر و دقيقتر مي توانند به ريشه و دليل بيماري پي ببرندو با كمترين عوارض آن را درمان كنند.
جالب اينكه در همايشي كه به مناسبت روز پزشك با حضور جمعي ازكاركنان يكي از دانشگاههاي علوم پزشكي استان كرمان برگزار شده بود,رئيس اين دانشگاه اطباي طب اسلامي را افرادي متوهم و خيالباف خطاب نمود و كار آنها را مورد تمسخر و استهزاء قرار داد!!!
انشاءالله كه جهان نيوزيها مطابق معمول اين نظر را با ... نشان دهند.
Iran, Islamic Republic of
....
فریاد
Germany
....