سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 18 Jun 2019
 
۰
۲

معیار افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳
مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سال جاری به دلیل اینکه بخشی از قدرت خرید مردم کاهش یافته به اضافه این رقم افزایش حقوق در سال ۹۸ تعریف شده است.
معیار افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸
به گزارش جهان نيوز، ابوذر ندیمی مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه در مصاحبه با رادیو، در خصوص ضرورت افزایش حقوق کارمندان به نسبت تورم، اظهار کرد: طبق قانون باید متناسب با تورم، افزایش حقوق کارمندان صورت بگیرد و بنا داریم در سال 98 با توجه به سیاست های ارزی و پولی تورم را کاهش دهیم، اما در سال جاری به دلیل اینکه بخشی از قدرت خرید مردم کاهش یافته به اضافه این رقم افزایش حقوق در سال 98 تعریف شده است.

وی افزود: ما در بودجه اصل تخمین را برای سال آینده ملاک قرار می دهیم و برمبنای داشته های قانونی تصمیم گیری می کنیم که در نهایت این تصمیم گیری نباید منجر به ایجاد مشکل دیگری شود.

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: معیار اندازه گیری تورم در جامعه میانگین افزایش قیمت یا خرده فروشی کالا و خدمات است و نمی توان تنها با درنظر گرفتن افزایش قیمت چندین کالا تورم را اندازه گیری کرد اگرچه در معیار سنجش تورم ضریب دارند.

ندیمی ادامه داد: دولت نسبت به این افزایش قیمت ها و تورم بی تفاوت نبوده به عنوان مثال در حوزه غذایی، نرخ ارز را بر اساس حداقل مطرح کرده تا کالا و خدمات ارزان تر وارد، تولید یا توزیع شود.

وی در پاسخ به این سوال که دولت در افزایش حقوق بر کدام مبنا 20 درصد را در نظر گرفته است، بیان کرد: مبنای افزایش حقوق و دستمزد بر مبنای پلکانی یا ثابت بر اساس نُرمی از درآمد-هزینه بودجه ای تعریف کنیم و اینکه حداقل ها تا 20 درصد افزایش پیدا کند و بقیه موارد همه بر طبق تصمیم گیری مجلس است.

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه توضیح داد: در تعریف رقم افزایش حقوق متناسب با تورم دو مسئله منابع پرداختی و آثار این تصمیم سازی بر جامعه مدنظر قرار می گیرد، البته رویکرد مجلس در سال جاری بر این اساس بوده که حقوق های بالا افزایش کمتر و حقوق های کمتر افزایش بیشتری داشته باشند.
 
منبع: تسنیم
کد مطلب: 657194
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حقوق بگیری که 50 ما رزمنده بوده 20 سال درس خونده 18 سال در سخت ترین شرایط در دانشگاه کارکرده و می کند
Iran, Islamic Republic of
این چه روش غیر منطقی است که حقوق بالاها کمتر و حقوق پایین ها بیشتر افزایش بگیرند؟؟!! پس عدالت چی میشه این بیشتر شبیه اقتصاد سوسیالیستسی است که میگه به اندازه توان کار کن و به اندازه نیازت جیره بگیر. اینجا هم حقوق بالا ها به اندازه توان کار کنند و حقوق پایینا هم که طبعا نیاز بیشتری دارند بیشتر افزایش بگیرند...!هرکه توان دارد بیشتر کار کند هرکه نیاز دارد بیشتر بگیرد!!!!!!؟؟؟؟
Bulgaria
تورم بالای 40 درصد وافزایش 20 درصد ؟.... این عدالت نیست ...تازه پلکانی معکوس یعنی برای بعضی کمتر از 20 درصد ؟! مسئولان لطفا کمی منطقی باشید.