چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 19 Dec 2018
 
۰

توصیه‌های اورژانسی هنگام بروز آلودگی هوا

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
رئیس اورژانس تهران گفت: شهروندان در روز‌های آلوده از انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی (پیاده روی) در هوای آزاد پرهیز نمایند.
توصیه‌های اورژانسی هنگام بروز آلودگی هوا
به گزارش جهان نيوز، رئیس اورژانس تهران گفت: شهروندان در روز‌های آلوده از انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی (پیاده روی) در هوای آزاد پرهیز نمایند.

پیمان صابریان رئیس اورژانس تهران گفت: در هنگام بروز آلودگی هوا گروه‌های حساس قبیل سالمندان، کودکان، مادران باردار و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند از حضور در مناطق پر تردد و مرکزی شهر که آلودگی هوای بیشتری وجود دارد اجتناب کنند.

صابریان اظهار داشت: شهروندان حتماً از ماسک‌های مخصوص جهت جلوگیری از استنشاق هوای آلوده استفاده کنند.

رئیس اورژانس تهران گفت: شهروندان در این روز‌ها از انجام فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی (پیاده روی) در هوای آزاد پرهیز نمایند.

صابریان در ادامه گفت: شهروندان مایعات فراوان مخصوصاً شیر بیشتر مصرف کنند.

وی ضمن اشاره به این موضوع که بخش عمده‌ای از آلاینده‌های هوا اکسیدان‌ها هستند و با ورود به بدن، رادیکال‌های آزاد تولید می‌نمایند، اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود افراد از مواد غذایی با خاصیت آنتی اکسیدانی استفاده نمایند.

وی گفت: استفاده از انواع میوه‌ها و سبزی‌ها به خصوص میوه هاییکه ویتامین A,E,C دارند، می‌تواند بخشی از اثرات سوء آلاینده‌ها را خنثی نماید.

صابریان افزود: آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس ١١٥ تهران در میدان‌های پایتخت جهت خدمات رسانی به صورت آماده باش هستند و شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل به اکیپ‌های مستقر جهت رفع مشکل مراجعه کنند.

منبع:فارس
کد مطلب: 657186
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *