پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 13 Dec 2018
 
۰
۱۸

آقای حجاریان! باز فیل‌تان یاد هندوستان افتاده است؟!

جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
یکی نیست به حجاریان بگوید؛ تجربه فتنه 88 برای شما کم نبود؟ شما در دادگاه آن روزها چه گفتید، همه آنها را فراموش کردید؟ باز فیل‌تان یاد هندوستان افتاده است؟!
آقای حجاریان! باز فیل‌تان یاد هندوستان افتاده است؟!
به گزارش جهان نيوز، محمدکاظم انبارلویی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی به پروژه جدید اصلاحات پرداخته است. متن این یادداشت را در ذیل بخوانید:

اصلاح ‌طلبان را اگر دو تیره حساب کنیم، یک بخش بدخیم دارند، یک بخش خوش‌خیم. بخش بدخیم آنها همان کسانی هستند که در همگرایی با غرب در جنگ نرم علیه ملت ایران در فتنه 18 تیر 78 و فتنه تقلب در سال 88 سنگ‌ تمام گذاشتند و به عنوان سربازان نتانیاهو در لشکر و حشم‌ براندازی عمل می‌کردند و می‌کنند.

برگزاری دادگاه اهالی فتنه یک رونمایی از این جماعت روسیاه بود. متاسفانه جلوی برگزاری دادگاه‌ها را گرفتند و نگذاشتند این رونمایی با شفافیت بیشتری صورت گیرد.

گاهی شنیده می‌شود برخی جماعت روشنفکر می‌روند سفارت فرانسه، قهوه می‌خورند و اهالی سفارت از تمدن غرب، دستاوردهای فلسفه سیاسی آنها در پدیداری دموکراسی و آزادی برای آنها سخن می‌گویند و این جماعت "دشمن شیفته"، مقهور چهار کلمه به اصطلاح روشنفکری می‌شوند و با همین چهار کلمه حال می‌کنند!
اخیرا که دکور دموکراسی در فرانسه به هم ریخته و پاریس به یک شهر جنگ‌زده تبدیل شده، رویشان نمی‌شود سربلند کنند.

مکرون فرمان سرکوب مردم را صادر کرده است و گفت‌وگو و گفتمان را کنار گذاشته و با زبان باتوم، گاز اشک‌آور و مشت آهنین پلیس ضد شورش با مردم خود صحبت می‌کند.
احدی از این جماعت سربلند نمی‌کنند که بالاخره دموکراسی چه شد؟ آزادی به کجا رسید؟ تحمل مخالف، کیلویی چند است؟

توی این بلبشویی که در اروپا، سگ صاحبش را نمی‌شناسد، جماعتی به فکر این افتاده‌اند که برای انحراف مردم از آنچه در اروپا می‌گذرد، یک قدری قد و قواره دموکراسی و حقوق بشر و آزادی بیان در داخل را ورانداز کنند. همین جماعت یک زمانی با عَلَم کردن مقوله "آشتی ملی" و "وحدت ملی" سعی کردند سران فتنه را از حصر بیرون بیاورند و شیپور فتنه را از سر گشادش بزنند که نشد.

مصاحبه اخیر سعید حجاریان قدری از برخی تحرکات اصلاح‌ طلبان رونمایی می‌کند. وی در پاسخ به سوالی در مورد این که برای پیشبرد پروژه اصلاحات چه استراتژی‌ای اتخاذ کرد؟ بی‌پروا می‌گوید؛ "می‌توان به نافرمانی مدنی فکر کرد."

وی تصریح می‌کند: "نافرمانی مدنی در خلأ شکل نمی‌گیرد. ابتدا باید تجمع سلولی داشت و سپس تجمع‌های موضوعی و بعد هم تجمع‌های سراسری انجام شود."
وی با اظهار تاسف از شکست پروژه کشف حجاب می‌گوید: "دختران خیابان انقلاب نافرمانی مدنی (بخوانید کشف حجاب) می‌کنند، اما چون سازمان ندارند و سراسری نیستند، به نتیجه نمی‌رسند."

بدین ترتیب وی به عنوان تئوریسین اصلاح‌طلبان بدخیم بدون پرده‌پوشی با دمیدن به شیپور نافرمانی مدنی، دستور "تجمع‌های سلولی" و سپس "تجمع‌های موضوعی" و سپس "سراسری" را صادر می‌کند. او این رویکرد را "پروژه جدید اصلاحات" می‌نامد.
چرا برخی اصلاح‌ طلبان به این روز افتاده‌اند؟ حضور آنها در دولت اعتدال چوب لای چرخ سیاست، فرهنگ، اقتصاد و معیشت مردم گذاشت. ترامپ فکر می‌کرد با خروج از برجام، اوضاع ایران به هم می‌ریزد و مردم به این نوع پروژه‌ها "اعلام جنگ ها" توجه می‌کنند و می‌ریزند توی خیابان، اما نشد. منافقین به آنها قول داده بودند حتما در درون نظام شکاف در رأس ایجاد می‌شود، در پایین هم هستند کسانی که فشار از پایین تا چانه‌زنی در بالا برای فروش مملکت به اجانب را نمایندگی کنند، اما تست آنها در دی‌ماه سال گذشته و مرداد امسال جواب نداد. مردم ما فهیم ‌تر از آن هستند که دشمن فکر می‌کرد. حالا یک توطئه سوخته و یک ماموریت لو رفته را سعید حجاریان در قالب "پروژه اصلاحات"، "تکرار" می‌کند. خدا رحمت کند شهید لاجوردی را، بارها گفته بود این جریان دنباله جریان منافقین هستند و به نیروهای انقلاب در مورد کژاندیشی، انحراف و کژتابی آنها هشدار داده بود.

یکی نیست به حجاریان بگوید؛ بابا! تجربه فتنه 88 برای شما کم نبود؟ شما در دادگاه آن روزها چه گفتید، همه آنها را فراموش کردید؟ باز فیل‌تان یاد هندوستان افتاده است؟! این واژگان چیست که لقلقه زبان و دهان شماست؟

"فشار از پایین"، "نافرمانی مدنی"، "تجمع سلولی" و... آنها که این تخم لق را در اندیشه سیاسی شما کاشتند، الان در پاریس دارند توفان درو می‌کنند. شما جوجه آنها هم نیستید، پس چرا در قد و قواره بازتولید آشوب و بحران ظاهر می‌شوید؟
کد مطلب: 657185
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دیگه اصلاحات در کماست و عنقریب به خواب ابدی خواهد رفت
United States
با پیروزی سی بر صفرخیلی وقته تو کماست؟ اونوقت شکست خوردگان حتما هوشیارن
United States
معلومه اون شوهای تبلیغاتی باید تعطیل میشد چون ضررش براتون از نفعش خیلی بیشتر بود
میثم
Iran, Islamic Republic of
اون دادگاههای نمایشی کلا به ضرر برگزار کنندگانش تمام شد!!!!!!!!!!!! چون برای مردم قابل نبود و پایه گذار پیروزیهای پی در پی سالهای بعد اصلاح طلبان همین کارهای نسنجیده بود!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
United Kingdom
بیماری بدخیم سلطنت زدگی، غربگرایی، و مدیریت قاجاری (تفکر اصلاحات، تفکر بخشی از اصولگرایی، و تفکر بخشی از خاکستری های جامعه)
با مدیریت عاقلانه نظام به نقطه پایان دوم نزدیک می شود
و چقدر خوب که این سالیان تا 1400 برای تکمیل این فرایند در اختیار اصلاحات است
Iran, Islamic Republic of
سپاس جناب انبارلویی از بصیرت افزایی شما
و سپاس و درود به مردم بصیر و شریف وطن که اگاه هستند و در صحنه به پاس خون شهدا اسیبی به این سرزمین نمیرسه و حنای ادمهای غرب شیفته خامی مثل بخش بد خیم کژاندیش اصلاحاتی و در دنباله منافقین رنگ باخته و قدرتی در ضربه به این مرز و بوم پاک نخواهد داشت..
الهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ ....الا انهم هم المفسدون و لکن لا یشعرون
United States
تفسیر به رای قرآن
سیدمحمدرضا
Iran, Islamic Republic of
از آیات نورانی قرآن برای اهداف جناحی سواستفاده کردن گناهی بشدت نابخشودنیست بخود بیاین
Iran, Islamic Republic of
آیا خواندن قرآن تفسیر جناحی است؟
Iran, Islamic Republic of
قرآن را تفسیر نکرده فقط آیه مبارکه ای از آن را بیان کرده شما چرا به خودت گرفتی؟
United Kingdom
حرف رو انداخته صاحبش برداشته
مگه نه؟
افتخار
Australia
با تشکر از اقای انبار لوئی برای این نوشته پر مغز - آقای حجاریان در دهه اول انقلاب و چند سال قبل از انقلاب برای بر پائی انقلاب اسلامی زحمات زیادی کشیدند. ادر این برهه از زمان که قلدری مانند ترامپ شمشیر از رو برای ایران بسته چرا آقای حجاریان هم و غم خود را مصروف سخنانی می‌کند که بلا شک ترامپ را خشنود می‌کند؟
سعید
Romania
جناب انبار لویی
مغلطه کردن هم حدی دارد. در فرانسه اعتراض میشود و زد و خورد با پلیس.
لطفا برای زیر سوال بردن ازادی در فرانسه اشاره به تعداد بازداشت شدگان و عدم بهره مندی از وکیل و مدت زندان انان اشاره فرمایید. البته من هم میدانم بخشی از تسامح و تساهل مربوط به ظرفیت سازی در کشورهای غربی است که با چند تظاهرات و حتی اشوب اسیب نمی بینند اما انصاف خوب چیزی است که شما در مقابل مخالف ندارید همانطور که اقای حجاریان هم در زمان قدرت نداشت و مسلم بداتید اگر جای شما و حجاریان عوض شود هم مواضع شما و هم ایشان ها هم حداکثر با بیست درصد تفاوت عوض میشود
Iran, Islamic Republic of
اتفاقااگه اصلاح طلباهمیشه درقدرت باشن بهتره..!!!!
چون همیشه سوژه ی خنده فراهمه...!!!
Iran, Islamic Republic of
یکی به من بگه این حجاریان چی کارست؟
Iran, Islamic Republic of
...