دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۲
۷

هجمه شدید حامیان رئیس‌جمهور به تصمیمات ارزی دولت/ حسن روحانی هم پوپولیست شد!

پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲
روزنامه اصلاح‌طلب و حامی دولت این بار به رئیس دولت و اظهارات اقتصادی آقای رئیس‌جمهور درباره ارز تک‌نرخی هجمه کرده و می‌نویسد: اظهار نظرهای آقای روحانی بیش از آنکه وجه کارشناسی داشته باشد، بیشتر مانند سلف پیشین خود، جنبه پوپولیستی به خود گرفته است.
روزنامه اصلاح‌طلب: حسن روحانی هم پوپولیست شد!
به گزارش جهان نيوز، نویسنده سرمقاله امروز روزنامه اصلاح‌طلب ابتکار نوشت: "«در جلسه فروردین‌ماه دولت، تصمیمی را به‌اتفاق آراء اتخاذ کردیم که بر مبنای آن همه اقتصاددانان و مشاوران اقتصادی معتقد بودند ارز باید در کشور تک‌نرخی شود و اعلام کردند که باید قیمت ارز را 4200 تومان اعلام کنیم.»؛ این بخشی از سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان طی دو روز گذشته است که حالا بعد از گذشت چند ماه نسبت به تلاطم‌های ارزی واکنش صریح نشان می‌دهد، اظهار نظری که به‌نظر می‌رسد بیش از آنکه یک توضیح منطقی برای تصمیمی اشتباه باشد، به‌نوعی از سر باز کردن رفتاری غیر‌کارشناسی از سوی دولت است.

در وهله اول باید پرسید کدام اقتصاددانی در دولت مورد مشاوره قرار گرفته است که نمی‌دانسته تک‌نرخی کردن ارز آن هم در شرایط بحرانی بازاری که فاقد ساختار قاعده‌مند است، تنها با صدور یک دستور اجرایی نخواهد شد؟ مگر از همان فردای اعلام این تصمیم، کارشناسان اقتصادی تبعات این تصمیم غلط را یادآور نشدند؟ ناگفته پیداست که اگر تک‌نرخی شدن ارز به‌سادگی یک دستور بود، طی 4 سال دولت یازدهم که ثبات در بازار حاکم بود این رؤیای دیرین اقتصاد، راحت‌تر محقق می‌شد. به‌نظر می‌رسد اظهار نظرهای آقای روحانی در سفر استانی خود به زادگاهشان بیش از آنکه وجه کارشناسی داشته باشد، بیشتر مانند سلف پیشین خود، جنبه پوپولیستی به خود گرفته است.

رئیس جمهوری در جایی از سخنان خود اشاره می‌کند که در بحران ارزی مردم اگر بیشتر همراهی می‌کردند تصمیم ارز 4200تومانی اجرایی می‌شد. توپی را که آقای روحانی یک بار در زمین اقتصاددانان انداخت بار دیگر به زمین مردمی انداخت که از هراس کاهش ارزش دارایی‌های‌شان پول‌شان را به ارز و سکه تبدیل کرده بودند. این اظهار نظرها بار دیگر نشان می‌دهد که اقتصاد کشور مانند چند دهه گذشته یک حفره بزرگ دارد و آن نبود یک گفتمان غالب علمی و تئوریک در اجرا است که همواره در بحران‌ها و مشکلات با سخنرانی و دستورالعمل‌های آنی مواجه شده است".

به گزارش تسنیم، جریان سیاسی اصلاح‌طلب که بانی اصلی روی کار آمدن حسن روحانی به‌عنوان رئیس جمهور و مسبب گرفتاری‌های امروز اقتصاد ایران هستند، به‌جای اینکه پاسخگوی مردم و حاکمیت باشند، وجهه حق‌به‌جانب به خود گرفته و با شدت بخشیدن انتقادات از عملکرد اقتصادی دولت می‌خواهند خود را برای انتخابات‌های بعدی حفظ کنند، غافل از اینکه مردم ناکارآمدی جریان سیاسی اصلاح‌طلب در حل معضلات اقتصادی مردم را امروز بیش از پیش درک کرده‌اند.
کد مطلب: 657149
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
از ابتدا بود زیرا در کشور ما اساتید دانشگاه و حوزه و ..... جزو عوام شدند زیرا ۹۰ درصد اطلاعات خود را از کانالهای مجزای غیر مرتبط می گیرند برادر اصلاح طلب پوپولیست هرکه شما گفتید نیستند ، بلکه شما خود پوپولیست می باشید
اصل جنس
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
البته رئیس جمهور که اصلا جزء عوام نیست !فقط می گوید ما در طول ۵ سال حقوق ها را ۵برابر کرده ایم
با یک حساب ساده و از طریق فرمول میانگین هندسی می توان محاسبه کرد که پنج برابر شدن حقوق در پنج سال یعنی باید بطور میانگین در هر سال ۳۸ درصد حقوقها افزایش پیدا کرده باشد تا ۱/۳۸به توان ۵ بشود پنج
در صورتی که هرگز چنین نبوده و حقوقها در ۵ سال حدود ۲ برابر شده نه ۵ برابر
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا هم شما و هم ایشان از روز اول پوپولیست بودید و هستید و خواهید بود...
حمید
Iran, Islamic Republic of
روزنامه اصلاح طلب ابتکار: کی بود کی بود گفت به روحانی رأی تَکرار بدیم تا دوباره برای ایران عزت آفریده باشیم؟ ما که نبودیم. حالا که روحانی یه مهره ی سوخته شده، ما از روز ازل و عالم الست مخالف روحانی بودیم.
خخخخ.
Iran, Islamic Republic of
میتوان نتیجه گرفت که اصلاح طلبان با کاهش نرخ ارز و تقویت پول ملی موافق نیستن و بدنبال بدبختی بیشتر ملت هستن .
مرگ برآمریکا
Iran, Islamic Republic of
آنها با هرچی که ملتو بدبخت کنه موافق وباهرچی که کدخدا رو نارحت کنه مخالفند
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبها نمی دانند از این گندی که در دولت اخیر خود زدند چطور فرار کنند.