پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - 23 May 2019
 
۰
۵

معنی فارسی «زنونابین» چیست؟

پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
معنی فارسی «زنونابین» چیست؟
به گزارش جهان نيوز، روز گذشته حسن روحانی در جمع مردم سرخه سخنرانی کرد. رئیس جمهور در این سخنرانی که به طور مستقیم از تلویزیون نیز پخش می‌شد به روایتی از دوران کودکی خود پرداخت و لطیفه‌ای از ماجرای یکی از اهالی سرخه تعریف کرد که پس از مرگش هر سوالی فرشته نکیر و منکر از او می‌پرسند، تنها جواب می‌داد «زنونابین» و هیچ کس حتی خدا متوجه حرف‌های او نمی‌شود.
 
همین لطیفه باعث شد تا اکثر کسانی که معنی «زنونابین» را نمی‌دانستند، کنجکاو شوند و معنی آن را بپرسند. حتی بسیاری از کاربران فضای مجازی نیز با هشتک «زنونابین» توئیت زدن و برخی از آنها درباره معنی این کلمه سوال پرسیدند.

در واقع معنای فارسی زنونابین که در اصل «زن و نون» است، «می‌دونم اما نمی‌گم» می‌باشد.
کد مطلب: 657110
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قشنگ بود
Iran, Islamic Republic of
متاسفم
Iran, Islamic Republic of
...با عملکردت وضعت اظهر ومن الشمس است
علی
United States
اصل این لطیفه چیز دیگری است معروف بود میر داماد در درس از کلمات مشکل استفاده میکرد لذا پس از فوتش این حکایت را برایش گفتند که چون ملکین سوال نمودند من ربک گفت استقص فوق استقصات ملکین نگاهی بهم نموده بر میگردند نزد خداوند وجواب میررا میگویند پس خدا گفت اورا رها کنید که سخن اورا من هم نمی فهمم. واین حکایت در افواه مردم چندی بود.!!!!!
حمید
Iran, Islamic Republic of
یعنی پنجاه تا سایت بری همه از رو هم کپی زدید بدون ذره ای تحقیق