چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۰

کار فرانسه به بازداشت دانش آموزان رسید

پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶
پلیس فرانسه حداقل ۳۲ دانش آموز را که در اعتراضات علیه طرح دولت برای اصلاح نظام آموزشی شرکت کرده بودند، بازداشت کرده است.
کار فرانسه به بازداشت دانش آموزان رسید
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، پلیس فرانسه حداقل ۳۲ دانش آموز را که در اعتراضات علیه طرح دولت برای اصلاح نظام آموزشی شرکت کرده بودند، بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، پلیس فرانسه روز چهارشنبه ۳۲ دانش آموز را که در تظاهرات اعتراض آمیز علیه اصلاحات نظام آموزشی شرکت کرده بودند، بازداشت کرد.
بر اساس این گزارش، دانش آموزان در شهر‌های مختلف فرانسه در اعتراض به سیاست‌های آموزشی دولت امانوئل ماکرون تظاهرات کرده اند. مهمترین اصلاحاتی که دانش آموزان مخالفت خود را با آن اعلام کرده اند، تغییرات ایجاد شده در روند پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های فرانسه است.

۶ دانش آموز در تظاهرات شهر بوردو پس از آن بازداشت شدند که اقدام به آسیب رساندن به خودرو‌ها و تجهیزات پلیس کردند.در شهر تولوز نیز ۱۳ دانش آموز دیگر به اتهام آسیب رساندن به محیط زیست و حمله به پلیس بازداشت شدند.

حدود ۱۰۰ دبیرستان در سراسر فرانسه روز دوشنبه به خاطر اعتراضات دانش آموزان تعطیل شده بود.
کد مطلب: 657081
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *