جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 24 May 2019
 
۰
شیخ‌الاسلام:

«نه گفتن به آمریکا» را در جهان الگو کرده‌ایم

چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
عضو جامعه مهندسین اسلامی گفت: ایران «نه گفتن به آمریکا» را در جهان اشاعه داده و آن را در جهان الگو کرده است.
«نه گفتن به آمریکا» را در جهان الگو کرده‌ایم
به گزارش جهان نيوز، حسین شیخ‌الاسلام، عضو جامعه مهندسین اسلامی درباره تعلل اروپایی‌ها در اجرای سازوکار مالی ویژه آنان در دوران پسابرجام گفت: دستور کار سیاست خارجی ایران ماندن در برجام به هر قیمتی نیست و اگر این مسئله برای کشورمان سود به همراه نداشته باشد، از آن خارج می‌شویم.

وی درباره ارزیابی طولانی شدن اجرای سازوکار مالی ویژه اروپا و اطمینان مقامات آمریکایی از عدم فعالیت‌های هسته‌ای ایران اظهار کرد: آمریکایی‌ها چه با وجود برجام و چه بدون برجام به دنبال نابودی ملت ایران و انقلاب اسلامی است، این مسئله هم به این دلیل است که اهداف انقلاب اسلامی رو به گسترش است و رویکرد استکبارستیزانه ایران «نه گفتن به آمریکا» را در جهان اشاعه داده است و آن را به یک الگو مبدل کرده است.
شیخ الاسلام با اشاره به اینکه مولفه ۱۶ آذر ماه نیز استکبارستیزی است، تصریح کرد: رویکرد استکبارستیزانه ایران از بمب اتم برای آمریکا خطرناک‌تر است، چراکه  آمریکایی‌ها به دنبال نابودی آنان هستند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه ایران همواره فعالیت صلح‌آمیزی را در جهان داشته است، خاطرنشان کرد: آنان می‌دانند که ما سلاح اتمی تولید نمی‌کنیم و این مسئله جزء دکترین و راهبرد دفاعی ما نیست، چراکه ما توانایی‌های دیگری داریم و یکی از آنان پتانسیل و ظرفیت جوانان ایرانی است که از هر قدرتی در جهان بالاتر است.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 656931
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *