يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
 
۰
حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی:

برخی رفتارها باعث زدگی مردم نسبت به اهل بیت (ع) می شود

چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
مراعات حقوق اهل بیت (ع) یکی از وظایف ماست، اما بعضی از افراد مراعات اهل بیت (ع) را نمی‌کنند، چرا که برخورد، منش و رفتارشان به گونه‌ای است، که مردم را نسبت به اهل بیت (ع) زده می‌کنند.
برخی رفتارها باعث زدگی مردم نسبت به اهل بیت (ع) می شود
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی در  مسجد مقدس جمکران، با اشاره به بیان وظایف منتظران در زمان غیبت امام مهدی (عج)، اظهارداشت: باور و معرفت نسبت به امام زمان (عج)، اولین وظیفه هر منتظر است.

استادجامعه المصطفی با اشاره به سخنی از پیامبر اسلام (ص)، تصریح کرد: هرکس غیبت امام زمان (عج) را انکار کند، مانند آن است که پیامبر (ص) و نبوت او را انکار کرده است.
وی با ذکر این نکته که مرگ شهادت گونه و مرگ جاهلی دونوع مرگی است که برای انسان‌ها وجود دارد، گفت: هرکس امام زمان (عج) خود را نشناسد و بمیرد، به مرگ جاهلیت مرده است و از طرف دیگر هرکس حتی اگر در رختخواب خود بمیرد، در حالی که امام خود را شناخته باشد، به مرگ شهادت گونه از دنیا رفته است.

این خطیب حوزوی در بیان وظیفه دوم منتظران امام عصر (عج)، گفت: مراعات حقوق اهل بیت (ع) یکی از وظایف ماست، اما بعضی از افراد مراعات اهل بیت (ع) را نمی‌کنند، چرا که برخورد، منش و رفتارشان به گونه‌ای است، که مردم را نسبت به اهل بیت (ع) زده می‌کنند.

وی با ذکر نمونه‌ای از کسانی که حقوق اهل بیت (ع) را در طول تاریخ مراعات نکردند، اظهار داشت: خیلی‌ها بودند که ادعادی دوست داشتن امام علی (ع) را می‌کردند، اما تا امام (ع) نظری دادند که مخالف نظر آن‌ها بود، حرمت ایشان را نگاه نداشتند و به مخالفت با امام پرداختند، که این امر برای دیگر امامان معصوم (ع) نیز اتفاق افتاد.

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی با بیان این که تمسک جستن به اهل بیت و امام زمان خود، وظیفه سوم منتظران در دوران غیبت امام عصر (عج) است، اظهار داشت: هرکس خدا را تأیید، و پایه‌های ظلم را تکفیر کند به عروة الوثقی رسیده استو بر اساس فرمایش پیامبر مکرم اسلام (ص)، هرکس می‌خواهد به عروة الوثقی برسد، باید به امام علی (ع) و اولاد او توسل و تمسک کند.

وی با اشاره به چگونگی تمسک جستن افراد در دوران غیبت امام زمان (عج) به اهل بیت (ع) و امام زمان (عج)، گفت: برای خواهران رعایت حجاب و برای برادران پرهیز از نامحرم یکی از نشانه‌های تمسک جستن به اهل بیت (ع) و امام عصر (عج) است و بدانیم که هرکس به این خاندان تمسک بجوید، به آن‌ها وصل می‌شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی در بیان وظیفه چهارم شیعیان در زمان غیبت امام زمان (عج)، خاطرنشان ساخت: نشر آثار اهل بیت (ع) از دیگر وظایف کسانی است که ادعای انتظار فرج را دارند.

منبع:میزان
کد مطلب: 656916
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *